İSİB SEKTÖR STRATEJİ ÇALIŞTAYI YAPILDI HAVALANDIRMA SİSTEMLERİNİN ÖNEMİ OKUL İÇİ HAVA KİRLİLİĞİ VE SAĞLIK ETKİLERİ YOĞUN BAKIM STANDARTLARI VE İNSAN FAKTÖRÜNÜN HASTANE ENFEKSİYONLARINA ETKİLERİ SYSTEMAIR İLE OKULLARDA OPTİMUM İÇ HAVA KALİTESİ GALATAPORT İSTANBUL’A DAIKIN İMZASI MANTOLAMANIN ‘İYİSİ’ BONUS 16 CM TAŞ YÜNÜ İLE AĞAOĞLU ÇEKMEKÖY’ DE MEVAMALL AVM -ANKARA PROJESİNDE TERCİH YİNE ATLANTIK SU KAYNAKLI ISI POMPALARI OLDU MITSUBISHI ELECTRIC YARININ ÜRETİM ANLAYIŞINA YÖN VEREN ROBOTLARINI SERGİLEDİ YEŞİL ENERJİ DÖNÜŞÜMÜNÜ DİKKATE ALAN ŞİRKETLER VERİMLİLİĞİNİ ARTIRIYOR İKLİMSA VE UGETAM, GES ALANINDA UZMAN PERSONEL İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞACAK ASHRAE’NİN GLOBAL HVACR SUMMIT VE RAL CRC TOPLANTISI 400’Ü AŞKIN TEMSİLCİ İLE İSTANBUL’DA YAPILDI SAĞLIK, KONFOR VE ENERJİ VERİMLİLİĞİ” ARASINDAKİ İDEAL DENGENİN KURULMASI ÖNEMLİ İZOCAM BAYİLERİNİN SON DURAĞI “BEYAZ ŞEHİR” BELGRAD OLDU ÇUKUROVA ISI’NIN FABRİKALARIN ENERJİ TASARRUFUNA KATKISI BÜYÜK

MEVAMALL AVM -ANKARA PROJESİNDE TERCİH YİNE ATLANTIK SU KAYNAKLI ISI POMPALARI OLDU

Fosil yakıtların kullanılması dolayısıyla atmosfere salınan sera gazlarının sebep olduğu küresel ısınma İklim değişikliği olarak karşımıza çıkmaktadır. Olağan dışı sıcaklıklar, aşırı yağışlar, fırtınalar, kasırgalar, buzulların erimesi olarak karşımıza çıkan  bu durum dünyamız için ciddi bir tehdit oluşturmaktadır.

 

Türkiye’nin de imza attığı Paris İklim anlaşmasıyla küresel ısınmanın 1.5 oC ile sınırlı kalması için karbon salınımları 2050 yılına kadar kademeli olarak azaltılacaktır.

 

Kurulduğu 2005 yılından bugüne kadar   enerji verimliliği yüksek iklimlendirme sistemleri (Isı pompası, absorpsiyonlu grup, rooftop, soğutma kulesi, aynı anda ısıtma soğutma yapan soğutma grubu vs) üzerine faaliyet gösteren Atlantik Grup yeşil bina projelerinde ilk sıralarda tercih edilen firmalar arasında yer almaktadır. Portföyünde bulunan yüksek verimli cihazlarıyla yüksek performanslı bina projelerinde de çözüm ortağı olarak tercih edilmeye devam edilmektedir.

 

AVM‘lerde az yer kaplaması, kullanım kolaylığı, aynı anda ısıtma ya da soğutma yapabiliyor olması, cihazların geçiş mevsimlerinde birbirine ısı atmasından kaynaklanan düşük işletme maliyeti sebebiyle   çoğunlukla su kaynaklı ısı pompası sistemi kullanılmaktadır.

 

Ünsal Grup tarafından Ankara Eryaman’da hayata geçirilen 1800 konutluk Mevaşehir projesinin içerisinde yer alan MEVAMALL AVM ‘de düşük elektrik tüketimi, düşük ses seviyesi, yüksek çalışma limitleri ve yaygın servis ağı dolayısıyla   Atlantik su kaynaklı ısı pompaları tercih edilmiştir.

 

Atlantik su kaynaklı ısı pompalarında cihazla birlikte standart olarak verilen akıllı termostat üzerinden 19 adet arıza kodu görülebilmektedir. Bu sayede kullanıcıya hem işletme kolaylığı sağlanmakta hem de servis ve bakım maliyetleri düşürülmektedir.

 

HVAC sektöründe doğa dostu sistemlerin kullanılması için yoğun çaba gösteren Atlantik Grup 200’den fazla AVM ve ofis projesinde 10 yıl içinde 11,000 ‘den fazla su kaynaklı ısı pompası referansına ulaşmıştır.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

-