İSİB SEKTÖR STRATEJİ ÇALIŞTAYI YAPILDI HAVALANDIRMA SİSTEMLERİNİN ÖNEMİ OKUL İÇİ HAVA KİRLİLİĞİ VE SAĞLIK ETKİLERİ YOĞUN BAKIM STANDARTLARI VE İNSAN FAKTÖRÜNÜN HASTANE ENFEKSİYONLARINA ETKİLERİ SYSTEMAIR İLE OKULLARDA OPTİMUM İÇ HAVA KALİTESİ GALATAPORT İSTANBUL’A DAIKIN İMZASI MANTOLAMANIN ‘İYİSİ’ BONUS 16 CM TAŞ YÜNÜ İLE AĞAOĞLU ÇEKMEKÖY’ DE MEVAMALL AVM -ANKARA PROJESİNDE TERCİH YİNE ATLANTIK SU KAYNAKLI ISI POMPALARI OLDU MITSUBISHI ELECTRIC YARININ ÜRETİM ANLAYIŞINA YÖN VEREN ROBOTLARINI SERGİLEDİ YEŞİL ENERJİ DÖNÜŞÜMÜNÜ DİKKATE ALAN ŞİRKETLER VERİMLİLİĞİNİ ARTIRIYOR İKLİMSA VE UGETAM, GES ALANINDA UZMAN PERSONEL İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞACAK ASHRAE’NİN GLOBAL HVACR SUMMIT VE RAL CRC TOPLANTISI 400’Ü AŞKIN TEMSİLCİ İLE İSTANBUL’DA YAPILDI SAĞLIK, KONFOR VE ENERJİ VERİMLİLİĞİ” ARASINDAKİ İDEAL DENGENİN KURULMASI ÖNEMLİ İZOCAM BAYİLERİNİN SON DURAĞI “BEYAZ ŞEHİR” BELGRAD OLDU ÇUKUROVA ISI’NIN FABRİKALARIN ENERJİ TASARRUFUNA KATKISI BÜYÜK

FANMAK GENEL MÜDÜRÜ ULAŞ ÇİFCİ

EN BÜYÜK HEDEFİMİZ DÜNYADA MARKALAŞMAK 

 

Fanmak Genel Müdürü Ulaş Çifci: " %100 yerli sermaye ile ülkemizin sanayileşmesinde bizimde payımızın olması bizlere gurur veriyor. "

 

 

Fanmak Genel Müdürü Ulaş Çifci ile Fanmak'ın hedefleri ve ürün gamı hakkında konuştuk. 

 

Bize ürün gamınızın son durumundan ve üretim faaliyetlerinizden bahseder misiniz?

 

Ürün gamımız

Klima santralleri

Çatı tipi rooftop 

Chiller

Nem alma santrali

Aksiyel fan

Jetfan

Isı geri kazanım cihazı

Kanal tipi Fanlar

Absorbsiyonlu nem alma santrali

Çatı fanları üretimimiz bu cihazlar üzerinden 2022 yılında da

üretimlerimiz devam edecek

 

DSC-1464ÇATI TİPİ ROOFTOPLARIMIZIN VE NEM ALMA SANTRALLERİMİZİN TASARIMLARINI A’DAN Z’YE DEĞİŞTİRME KARARI ALDIK

 

Fanmak’taki son gelişmeler ve Ar-ge çalışmalarınız hakkında da bilgi verir misiniz?

 

Şu an da öncelik hedefimiz, 2023 yılında ISK-SODEX fuarında sergilemek üzere çatı tipi rooftoplarımızın ve nem alma santrallerimizin tasarımlarını A’dan Z’ye değiştirme kararı aldık ve bunun  üzerine arkadaşlarımızla çalışmalara başladık.

 

Diğer yandan da aksiyel fan ve jetfanlarımızda kendinden flanşlı üretimi için yeni bir makine parkuru kurma kararımız var. Güncel makinemizi bunun için revize yapımına başladık, çalışmalarımız devam ediyor. En yakın zamanda sizlerle de paylaşacağız.

 

HEM SON KULLANICIYA HEM DE ARACI FİRMALARA ÇALIŞIYORUZ

 

Hedef kitleniz hakkında da bilgi almak isteriz.

 

Yurt içi ve yurt dışı projeleri takip ediyoruz. Satış ekibimizin proje takip konusunda çok başarılı olduklarını düşünüyorum. Satış ekibimizi büyütüyoruz. Hem son kullanıcı hem de aracı firmalarla çalışıyoruz. Tabii bayilerimiz var, yurt içinde ve yurt dışında direkt satışımız olan ülkeler var, distribütörlük verdiğimiz ülkeler var.

 

Satış sonrası hizmetleriniz nelerdir?

 

Satış sonrası hizmetlerimizde çok hızlı olduğumuzu gururla söyleyebilirim. Yurt içinde bölge bölge yetkili servislerimiz var. Bunlardan bahsetmek gerekirse Marmara bölgesine ve İç Anadolu bölgesine  kendi fabrikamızdan direkt servis hizmeti veriyoruz. Ege bölgesinde, Karadeniz bölgesinde, Güney Anadolu ile Doğu Anadolu’da yetkili servislerimiz var. Onlar ile iletişime geçerek servislerimizi  sağlıyoruz.

 

%100 YERLİ SERMAYE İLE ÜLKEMİZİN SANAYİLEŞMESİNDE BİZİMDE PAYIMIZIN OLMASI BİZLERE GURUR VERİYOR

 

%100 yerli sermayesi olan bir firmasınız. Bunun artıları ve eksileri nelerdir?

 

Artılardan bahsetmek gerekirse; %100 yerli sermaye ile ülkemizin sanayileşmesinde bizimde payımızın olması bizlere gurur veriyor. 

Hele ki 2’inci nesil bir firma olmak gurur verici. Eksileri bence yok, işinizi doğru yapıyorsanız başarılıysanız bunun eksileri olmuyor diyebilirim. 

 

DÜNYANIN DÖRT BİR TARAFINA İHRACAT YAPMAK, DÜNYADA MARKALAŞMAK EN BÜYÜK HEDEFİMİZ

 

İhracatta kendinizi nerede konumlandırıyorsunuz? Hangi ülkelere ihracatınız mevcut?

 

Öncelikle hedeflerimizden bahsetmek isterim. Ülkemizden dünyanın dört bir tarafına ihracat yapmak, dünyada markalaşmak en büyük hedefimiz. Her sene ihracat yaptığımız ülkelere yenilerini ekleyerek büyümekten gurur duyuyoruz. Şuan da yaklaşık 15 ülkeye ihracat yapıyoruz. Fas, Libya, kardeş ülke Azerbaycan, Tacikistan, Özbekistan gibi ağırlıklı Türk ülkeler olmak üzere sürekli ihracatımız oluyor. Avrupada Almanya, İtalya gibi ülkelere de yeni yeni ihracatlarımız başladı.

 

Malum pandemi süreci ve sonrasında ekonomik dalgalanma tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkiledi. Siz bu süreçte nasıl bir yol haritası izlediniz?

 

İklimlendirme sektörü pandemi sürecinde en az etkilenen hatta daha çok talep gören bir sektör durumuna geldi. Havalandırmanın önemi arttı. İnsan sağlığında aslında havalandırmanın ne kadar önemli olduğunu  tüm dünya görmüş  oldu. Sektörümüz inanılmaz bir büyümeye yeni ürünler çıkarmaya başladı. Klima santrallerimizde UVC  ışınları ilave edildi, ozon sistemi gibi yeni ürünler eklendi. Bizlerin gelişiminde pandeminin etkisi çok oldu  açıkçası.

 

İleriye dönük hedefleriniz nelerdir?

 

Eurovent başvurumuz geçtiğimiz aylarda yapmıştık, sürecimiz devam ediyor. F300, F400 Efectis belgesine önümüzde ki ay başvurusunu yapacağız.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

-