İSİB SEKTÖR STRATEJİ ÇALIŞTAYI YAPILDI HAVALANDIRMA SİSTEMLERİNİN ÖNEMİ OKUL İÇİ HAVA KİRLİLİĞİ VE SAĞLIK ETKİLERİ YOĞUN BAKIM STANDARTLARI VE İNSAN FAKTÖRÜNÜN HASTANE ENFEKSİYONLARINA ETKİLERİ SYSTEMAIR İLE OKULLARDA OPTİMUM İÇ HAVA KALİTESİ GALATAPORT İSTANBUL’A DAIKIN İMZASI MANTOLAMANIN ‘İYİSİ’ BONUS 16 CM TAŞ YÜNÜ İLE AĞAOĞLU ÇEKMEKÖY’ DE MEVAMALL AVM -ANKARA PROJESİNDE TERCİH YİNE ATLANTIK SU KAYNAKLI ISI POMPALARI OLDU MITSUBISHI ELECTRIC YARININ ÜRETİM ANLAYIŞINA YÖN VEREN ROBOTLARINI SERGİLEDİ YEŞİL ENERJİ DÖNÜŞÜMÜNÜ DİKKATE ALAN ŞİRKETLER VERİMLİLİĞİNİ ARTIRIYOR İKLİMSA VE UGETAM, GES ALANINDA UZMAN PERSONEL İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞACAK ASHRAE’NİN GLOBAL HVACR SUMMIT VE RAL CRC TOPLANTISI 400’Ü AŞKIN TEMSİLCİ İLE İSTANBUL’DA YAPILDI SAĞLIK, KONFOR VE ENERJİ VERİMLİLİĞİ” ARASINDAKİ İDEAL DENGENİN KURULMASI ÖNEMLİ İZOCAM BAYİLERİNİN SON DURAĞI “BEYAZ ŞEHİR” BELGRAD OLDU ÇUKUROVA ISI’NIN FABRİKALARIN ENERJİ TASARRUFUNA KATKISI BÜYÜK

İKLİMSA VE UGETAM, GES ALANINDA UZMAN PERSONEL İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞACAK

Teknosa’nın iklimlendirme sektöründeki öncü markası İklimsa ile yetkilendirilmiş ilk belgelendirme kuruluşu olan UGETAM, Güneş Enerjisi Sistemleri (GES) alanında uzman ve sertifikalı personel yetiştirmek için iş birliği yaptı.

 

İklimlendirme sektöründe ilk kez GES alanında hizmete başlayan Türkiye’nin en köklü iklimlendirme şirketlerinden İklimsa, güçlü iş birlikleriyle bu alandaki faaliyetlerini yoğunlaştırıyor. Türkiye’nin 67 ilindeki 200’ü aşkın yetkili servis ağıyla çalışan İklimsa, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilen Türkiye’nin ilk yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşu olan UGETAM ile GES özelinde eğitim ve personel belgelendirme alanında iş birliği protokolü imzaladı. İş birliği protokolüne göre İklimsa yetkili servis personelleri, şirket içinde verilen eğitimlerin yanı sıra UGETAM merkezinde de Güneş Enerjisi Sistemleri’ne yönelik eğitimler alacak. Katılımcılar, eğitim sonunda UGETAM tarafından yapılan sınavları başarıyla tamamlamaları halinde, Fotovoltaik Güç Sistemleri Meslek Grubu’na ait “Mesleki Yeterlilik Belgesi”ni almaya hak kazanacak. Bu belgeye sahip olmayan kişiler güneş enerjisi kurulumlarında görev alamayacak.

 

Uzman personel ihtiyacına çözüm oluyoruz

İklimsa İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı Tansu Öztorun, UGETAM ile yapılan iş birliğinden büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, şunları söyledi: “Güneş Enerjisi sistemlerinde kurumsal ve bireysel çözümlerle, tarım sektöründen konut projelerine çok geniş bir yelpazede hizmet veriyoruz. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çatı güneş enerjisi sistemleri yaygınlaşıyor ve buradaki uzman personel ihtiyacı da artıyor. GES kurulumlarında çatıda montaj yapacak personelin uzman ve sertifikalı olması konusu çok önemli. Biz de bu alanda en iyisini yapmaya çalışan bir şirket olarak, UGETAM iş birliğiyle uzman ve sertifikalı personel yetiştirmek için önemli bir adım attık. Hem dünyamıza hem de tüketiciye değer katacak çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

-