İSİB’ten, Avusturalya ARBS 2022 Fuar’ına Milli Katılım Organizasyonu ŞİRKET KÜLTÜRÜNDE ÇALIŞAN DENEYİMİ ÖNE ÇIKIYOR FRASCOLD USA YENİ OFİSLER VE DEPO AÇTI ARÇELİK CEO’SU HAKAN BULGURLU’DAN SÜRDÜRÜLEBİLİR DEĞİŞİM İÇİN İNOVASYON ÇAĞRISI EN GÜZEL YATIRIM YALITIM Vaillant Group Türkiye eğitim çalışmalarına DOSİDER ve İGDAŞ işbirliği ile devam ediyor İşletmelerde Verimli Isıtmanın İlk Adımı: Doğru Keşif "Kombi satış adedimiz yüzde 42 arttı" Bodrum Devlet Hastanesi’nin Sağlıklı Hava Kalitesini ALDAĞ Güvence Altına Alacak Masdaf, 5-9 Eylül’de Electra Mining Africa Fuarı’nda Depreme Dayanıklı Su Deposu Seçimi, Yapı Güvenliğinde Önemli Kriterler Arasında Warmhaus Paslanmaz Çelik Eşanjörlü Yoğuşmalı Kazan Serisine 3 Farklı Kapasite Ekledi Form’dan Yüksek Teknolojili Merkezi İklimlendirme Çözümleri Tekstilde Ürün Kalitesi, Suyun Kalitesine Bağlı Yaşam Alanlarını Su ve Gaz Sızıntılardan Koruyan Çözüm: Master Flash

KAYSE ENDÜSTRİYEL MAMÜLLER SANAYİ TİC. A.Ş. İHRACAT MÜDÜRÜ FATİH TORTOP

2022 yılına hızlı bir giriş yaptık. Birçok ülkede takip ettiğimiz projeleri sonuçlandırma aşamasına geldik. 

En büyük hedeflerimizden biri ihracat payımızı daha da arttırarak yüksek büyüme hedefimize ulaşmaktır.

 

Kayse Endüstriyel Mamüller Sanayi İhracat Müdürü Fatih Tortop'tan, Kayse'nin 2022 yılı hedefleri, ürün grupları, Ar-Ge çalışmaları ve sürdürülebilirlik hakkında bilgi aldık.

 

Öncelikle Kayse’nin gündeminde neler var? Bize anlatır mısınız?

 

2021 yılı için öngördüğümüz hedeflerimizi fazlasıyla gerçekleştirdik ve beklentilerimizin üzerinde büyüme sağladık. 2022 yılı için en büyük hedeflerimizden biri ihracat payımızı daha da arttırarak yüksek büyüme hedefimize ulaşmaktır. 2022 yılına hızlı bir giriş yaptık. Birçok ülkede takip ettiğimiz projeleri sonuçlandırma aşamasına geldik. Farklı ülkelerde var olan prestijli projelerde yer almak ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaktan onur duyuyoruz.

 

Ürünleri grupları hakkında bilgi verebilir misiniz?

 

KAYSE A.Ş.; uzman mühendis kadrosu ile paslanmaz fleks hortumlar, metal kompansatörler, kauçuk kompansatörler, omega loop kompansatörler, sprinkler bağlantı hortumları ve seviye akış sıcaklık kontrol cihazları konularında üretim, özel vanalar konularında ticari faaliyet göstermektedir. Kompansatör grubunda pompa çıkışlarında titreşim alan ürünlere ek olarak bina dilatasyon geçişlerinde kullanılan dilatasyon geçiş parçaları üretmekteyiz. Aynı zamanda ürünlerimiz boru tesisatlarının genleşmesi ve büzülmesini absorbe eden ürünlerdir. İnşaat ve enerji sektöründen denizcilik sektörüne kadar geniş bir spektrumu kapsayan endüstrinin bütün alanlarına hitap eden ürünler üretiyoruz. Kompansatör ürünümüzü imal etmek için ince cidarlı boruları çeşitli işlemlerle körük ve hortum haline getiriyoruz. Bu ilk bakışta basit gibi görünse de, süreç doğruluğu ve kalifiye çalışanlar üzerinde yüksek talepler doğuruyor. Kompansatörler, sprinkler hortumlarımızda, dilatasyon kompansatörlerinde ve omega flexlerde Amerikan FM onayı bulunmaktadır. Sprinkler hortumlarımız yangın hattı ile Sprinkler arasında ki bağlantıyı sağlayan esnek hortumlardır. Özel dizayn bağlantı aparatı ile frimalar zamana bağlı giderleri minimize eder. Bu ürünlerimiz fancoil flex hortumlarımız, Kayse fancoil bağlantı hortumları, tesisatta titreşim ve gürültüye neden olabilecek sorunları çözerek pratik kolay emniyetli bir bağlantı sağlar. Özel kaynak teknolojisi ile fittings bağlantı (kaynak yerleri) noktalarında neme bağlı oluşabilecek noktasal korozyonlar önlenirken, opsiyonel olarak kaynak koruma kılıfı ile yanlış topraklamadan dolayı meydana gelebilecek problemler bertaraf edilerek tesisatın uzun yıllar tam sızdırmaz bir şekilde çalışmasını sağlar.

 

Sürdürülebilirlik konusundaki düşünceleriniz neler?

 

Sürdürülebilirlik işletmelerin hem kendileri için, hem de toplum için önem arz eden bir olgudur. Risklerin belirlenip fırsatları değere dönüştürerek şirketimizin üretimde kullanılan kaynaklarını en verimli şekilde kullanarak işletme atığını kaynağında azaltmak ve enerji tasarrufu sağlamak başlıca amaçlarımızdan biridir. Sıkı güvenlik, sağlık ve çevresel performans hedeflerini karşılamak ve mümkün olduğunda bu hedefleri aşmak için sürekli çaba gösteriyoruz.

 

Ofislerimizde kağıt, plastik, ambalaj, pil vb. geri dönüştürüyoruz ve üretim sürecinde oluşan tüm atıkları yasal olarak zorunlu toplama ve geri dönüşüme tabi tutuyoruz. Üretilen tehlikeli toksik atıklar (yağ, asitleyiciler, boya sökücüler vb.) Çevre Yönergelerine sıkı sıkıya uygun olarak işleniyor, çelik atıklarımızın %100’ e yakınını geri dönüştürmeye çalışıyor ve endüstrinin diğer alanlarında yeniden değerlendirilmesini sağlıyoruz. Atmosfere zararlı elementleri önlemek için boya kabinlerinde özel filtreler kullanıyoruz. 

 

Ar-Ge konusuna firmanızın bakış açısı nedir?

 

Ar-Ge bölümü bizim için vazgeçilmez departmanlarımızdan biri hale gelmiştir. Ürün geliştirme için, birkaç seviyeyi birbirine bağlayan birbirine bağlı bir süreç zincirimiz var. Uluslararası pazarlarda ülkemizi ve firmamızı temsil etme ve bu pazarlarda faaliyet gösteren aktif bir üretici haline gelmenin yolu Ar-Ge’den geçmektedir. Beyin fırtınası ve odaklanmış temel araştırmalardan özel olarak geliştirilmiş tasarım ve hesaplama yazılımlarına kadar çalışmalarımız sürmektedir. Bu süreç, müşteriye özel taleplere hızlı tepki vermemizi sağlıyor ve yeni, yüksek kaliteli ürünler gerçekleştirmenin temelini oluşturuyor. İşletmemizde Türkiye’de çok az sayıda firmada eşi bulunan kendimizin tasarladığı test makinaları var. Bu Ar-Ge  bölümümüzün bize katmış olduğu bir değerdir.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

eurovent banner-52