İSİB SEKTÖR STRATEJİ ÇALIŞTAYI YAPILDI HAVALANDIRMA SİSTEMLERİNİN ÖNEMİ OKUL İÇİ HAVA KİRLİLİĞİ VE SAĞLIK ETKİLERİ YOĞUN BAKIM STANDARTLARI VE İNSAN FAKTÖRÜNÜN HASTANE ENFEKSİYONLARINA ETKİLERİ SYSTEMAIR İLE OKULLARDA OPTİMUM İÇ HAVA KALİTESİ GALATAPORT İSTANBUL’A DAIKIN İMZASI MANTOLAMANIN ‘İYİSİ’ BONUS 16 CM TAŞ YÜNÜ İLE AĞAOĞLU ÇEKMEKÖY’ DE MEVAMALL AVM -ANKARA PROJESİNDE TERCİH YİNE ATLANTIK SU KAYNAKLI ISI POMPALARI OLDU MITSUBISHI ELECTRIC YARININ ÜRETİM ANLAYIŞINA YÖN VEREN ROBOTLARINI SERGİLEDİ YEŞİL ENERJİ DÖNÜŞÜMÜNÜ DİKKATE ALAN ŞİRKETLER VERİMLİLİĞİNİ ARTIRIYOR İKLİMSA VE UGETAM, GES ALANINDA UZMAN PERSONEL İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞACAK ASHRAE’NİN GLOBAL HVACR SUMMIT VE RAL CRC TOPLANTISI 400’Ü AŞKIN TEMSİLCİ İLE İSTANBUL’DA YAPILDI SAĞLIK, KONFOR VE ENERJİ VERİMLİLİĞİ” ARASINDAKİ İDEAL DENGENİN KURULMASI ÖNEMLİ İZOCAM BAYİLERİNİN SON DURAĞI “BEYAZ ŞEHİR” BELGRAD OLDU ÇUKUROVA ISI’NIN FABRİKALARIN ENERJİ TASARRUFUNA KATKISI BÜYÜK

ODE YALITIM, PASİF EV PROJESİNİN “ISI YALITIMI RESMİ SPONSORU” OLDU

Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli en büyük yalıtım şirketi ODE Yalıtım, İki Okka girişimi tarafından hayata geçirilen ve yapımı Sakarya’da devam eden pasif ev projesinin “Isı Yalıtımı Resmi Sponsoru” oldu. 

 
 

Yaşamı iyileştirmenin en önemli unsurunun çevreyi ve doğal ortamı korumak olduğu yaklaşımıyla faaliyetlerini sürdüren ODE Yalıtım, bu konuda önemli bir adım atarak, yapımı Sakarya’da devam eden pasif ev projesinin “Isı Yalıtımı Resmi Sponsoru” oldu. İki Okka girişimi tarafından hayata geçirilen projenin teras çatıları, temel altı ve toprakla temas eden duvarlar ile zemin üstlerinde ekstrüde polistren esaslı ısı yalıtım malzemesi olan ODE Isıpan kullanıldı. Sertifikalı pasif ev standartlarına uygun olarak 16 cm ila 20 cm kalınlıklar arasında olan yalıtım için 800 metrekare ODE Isıpan Premium kullanıldı. 0,035 W/(m.K) ısı iletkenlik katsayısına, 300 kPa basma dayanımına, bünyesine su almayan yapıda optimum su buharı difüzyon direnç katsayısına sahip ürünün kalınlığında, yüksek basma ve eğilme mukavemeti sayesinde zaman içinde azalma olmuyor. 

 

Ozan Turan: “Türkiye’nin enerji maliyetini düşürecek bir konsept”

Pasif ev konseptinin iklim kriziyle mücadele ve enerji krizinden çıkışta önemli bir adım olduğunu söyleyen ODE Yalıtım Pazarlama Direktörü Ozan Turan, “Isıtma ve soğutma için çok az enerji kullanılan pasif evler, iklimden bağımsız olarak tipik bina stokuna kıyasla yüzde 90, yeni binalara kıyasla da yüzde 75’e varan tasarruf sağlıyor. Yalıtımın yanı sıra bina kabuğu, havalandırma, doğrama, camlar, ısı köprüsüz tasarım ve inşaat gibi özellikleriyle konforu artırırken, sürdürülebilir bir yaşama da katkı sunuyor. Öyle ki bu evler, çok soğuk iklimlerde dahi hiçbir ekstra ısıtma sistemi kullanmadan yaşamaya olanak tanıyor. Özellikle Avrupa’da hızla yayılan bu konsept ülkemizde henüz yeterince bilinmese de önümüzdeki dönemde hızla yaygınlaşacağını öngörüyoruz. Pasif evler, sürdürülebilir yaşama katkı sunduğu gibi ülkemizdeki konutların güncel fiyatlarla 25 milyar dolar civarında olan toplam yıllık enerji maliyetinin azaltılmasına da büyük katkı sağlayacaktır. Biz de bu sponsorluk ile pasif evlere dikkat çekerek, kamuoyundaki farkındalığı artırmayı ve girişimcilere destek olmayı hedefliyoruz” dedi. 

 

Pasif Ev konsepti hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki adres üzerinden ulaşılabilir:

https://ikiokka.com/pasif-bina-veya-pasif-ev-nedir-kriterleri-nelerdir

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

-