İSİB SEKTÖR STRATEJİ ÇALIŞTAYI YAPILDI HAVALANDIRMA SİSTEMLERİNİN ÖNEMİ OKUL İÇİ HAVA KİRLİLİĞİ VE SAĞLIK ETKİLERİ YOĞUN BAKIM STANDARTLARI VE İNSAN FAKTÖRÜNÜN HASTANE ENFEKSİYONLARINA ETKİLERİ SYSTEMAIR İLE OKULLARDA OPTİMUM İÇ HAVA KALİTESİ GALATAPORT İSTANBUL’A DAIKIN İMZASI MANTOLAMANIN ‘İYİSİ’ BONUS 16 CM TAŞ YÜNÜ İLE AĞAOĞLU ÇEKMEKÖY’ DE MEVAMALL AVM -ANKARA PROJESİNDE TERCİH YİNE ATLANTIK SU KAYNAKLI ISI POMPALARI OLDU MITSUBISHI ELECTRIC YARININ ÜRETİM ANLAYIŞINA YÖN VEREN ROBOTLARINI SERGİLEDİ YEŞİL ENERJİ DÖNÜŞÜMÜNÜ DİKKATE ALAN ŞİRKETLER VERİMLİLİĞİNİ ARTIRIYOR İKLİMSA VE UGETAM, GES ALANINDA UZMAN PERSONEL İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞACAK ASHRAE’NİN GLOBAL HVACR SUMMIT VE RAL CRC TOPLANTISI 400’Ü AŞKIN TEMSİLCİ İLE İSTANBUL’DA YAPILDI SAĞLIK, KONFOR VE ENERJİ VERİMLİLİĞİ” ARASINDAKİ İDEAL DENGENİN KURULMASI ÖNEMLİ İZOCAM BAYİLERİNİN SON DURAĞI “BEYAZ ŞEHİR” BELGRAD OLDU ÇUKUROVA ISI’NIN FABRİKALARIN ENERJİ TASARRUFUNA KATKISI BÜYÜK

STARWOOD’UN YENİ MDF TESİSİNDE ALDAĞ CİHAZLARI TERCİH EDİLDİ

Türkiye’de tek çatı altında en yüksek hacimde yonga levha ve MDF üretimi yapan Starwood, İnegöl’de 5 tesisten oluşan yerleşkesini genişletti.  350.000 m² kapalı alan olmak üzere toplam 700.000 m² alanda üretim yapan Starwood, üçüncü MDF tesisi ile üretim hacmini artırıyor.

 

Strawood MDF tesisinin pano odalarında ALDAĞ markasını taşıyan 2.500 – 30.000 m³/h hava debisi aralığında karışım havalı klima santralleri hizmet verecek. ALDAĞ ürünleri daha önce de Starwood MDF tesisi için tercih edilmişti. 

 

DIN 1946-4 ve EN 1886 standartlarına göre teste tabi tutulan Aldağ klima santrallerinin gövde panellerinin iç ve dış sacları daldırma galvanizli çelikten mamul olup, dış sac RAL 9002 polyester esaslı toz boyalı olarak imal ediliyor. Gövde iç yüzeylerinde kaynaklı birleştirme yapılmıyor; iç ve dış saclar arasında yalıtım malzemesi olarak hem ısı geçirimsizliği yüksek hem de yanmaz özelliklere sahip 60 mm kalınlığında taşyünü kullanılıyor. Fan hücrelerinde kullanılacak santrifüj ve plug fanların hangi tip seçileceği; istenen hava debisi, basınç ve verim eğrilerine göre belirleniyor ve bununla birlikte yüksek çevre hızları oluşturmamaya dikkat ediliyor. Hücrelerde bulunan alüminyum aerodinamik damper kanatları, lastik contalar ile donatılarak tam bir sızdırmazlık sağlanıyor.

 

Aldağ A.Ş. Ar-Ge Merkezi, iklimlendirmede, teknoloji üreticisi olduğu sorumluluğunun bilinci ile sürdürülebilir iklimlendirme çözümleri için çalışmaya devam ediyor. 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

ECA-31