İSİB SEKTÖR STRATEJİ ÇALIŞTAYI YAPILDI HAVALANDIRMA SİSTEMLERİNİN ÖNEMİ OKUL İÇİ HAVA KİRLİLİĞİ VE SAĞLIK ETKİLERİ YOĞUN BAKIM STANDARTLARI VE İNSAN FAKTÖRÜNÜN HASTANE ENFEKSİYONLARINA ETKİLERİ SYSTEMAIR İLE OKULLARDA OPTİMUM İÇ HAVA KALİTESİ GALATAPORT İSTANBUL’A DAIKIN İMZASI MANTOLAMANIN ‘İYİSİ’ BONUS 16 CM TAŞ YÜNÜ İLE AĞAOĞLU ÇEKMEKÖY’ DE MEVAMALL AVM -ANKARA PROJESİNDE TERCİH YİNE ATLANTIK SU KAYNAKLI ISI POMPALARI OLDU MITSUBISHI ELECTRIC YARININ ÜRETİM ANLAYIŞINA YÖN VEREN ROBOTLARINI SERGİLEDİ YEŞİL ENERJİ DÖNÜŞÜMÜNÜ DİKKATE ALAN ŞİRKETLER VERİMLİLİĞİNİ ARTIRIYOR İKLİMSA VE UGETAM, GES ALANINDA UZMAN PERSONEL İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞACAK ASHRAE’NİN GLOBAL HVACR SUMMIT VE RAL CRC TOPLANTISI 400’Ü AŞKIN TEMSİLCİ İLE İSTANBUL’DA YAPILDI SAĞLIK, KONFOR VE ENERJİ VERİMLİLİĞİ” ARASINDAKİ İDEAL DENGENİN KURULMASI ÖNEMLİ İZOCAM BAYİLERİNİN SON DURAĞI “BEYAZ ŞEHİR” BELGRAD OLDU ÇUKUROVA ISI’NIN FABRİKALARIN ENERJİ TASARRUFUNA KATKISI BÜYÜK

İşletmelerde Verimli Isıtmanın İlk Adımı: Doğru Keşif

İşletmeler ve endüstriyel tesisler, artan enerji giderleri ile baş edebilmek amacıyla bütün süreçlerinde enerji sarfiyatı sağlayan çevre dostu teknolojilere yöneldi. Sanayide sarf edilen toplam enerjinin yüzde 60’ını oluşturan ısıtma ve soğutma sistemleri de bu teknolojilerin başında geliyor.

İşletmelerde ve sanayide verimli ısıtmanın; doğru keşif, doğru projelendirme ve doğru sistem tercihini kapsayan 3 adımda sağlanabileceğini açıklayan Çukurova Isı Pazarlama Müdürü Osman ÜNLÜ,  bu sayede yüzde 50’lere varan oranlarda enerji tasarrufu yapılabileceğini ifade etti.

 

 

Dünya, enerji emtia fiyatlarında yaşanan hızlı yükseliş ve küresel ısınma tehlikesiyle karşı karşıya. Özellikle pandemi sonrasında sanayide hızla artan enerji talebi, atmosferde yoğunlaşan sera gazı emisyonlarını ve buna paralel olarak küresel ısınmayı tetikliyor. Bu nedenle sanayi hem artan enerji maliyetlerinden tasarruf edebilmek hem de küresel ısınma ile mücadele etmek amacıyla tasarım aşamasından itibaren bütün süreçlerinde enerji sarfiyatı sağlayan ve çevre dostu olan teknolojilere yöneldi. 

Enerji tüketiminde önemli bir paya sahip olan iklimlendirme sistemleri de bu sistemlerin başında geliyor. Çünkü Türkiye’de sanayide sarf edilen toplam enerjinin yüzde 60’a yakını verimsiz ısıtma ve soğutma sistemleri tarafından tüketiliyor. Bu nedenle işletmeler ve endüstriyel tesisler, eski ve verimsiz ısıtma sistemlerini yenileyerek hem enerji tüketim bedellerini hem de çevresel etkilerini düşürmeyi hedefliyor.  

Verimli ısıtma doğru keşifle başlar

İşletmelerin ve sanayinin enerji tasarrufu açısından önemli bir ekonomik potansiyele sahip olduğunu belirten Çukurova Isı Pazarlama Müdürü Osman ÜNLÜ, verimli ısıtma için doğru keşif, doğru projelendirme ve doğru sistem tercihi yapılmasının önemine dikkat çekiyor:

Ücretsiz keşif hizmeti

“Çukurova Isı olarak 81 ili kapsayan bayi ağımız ile çözüm ortağı olduğu projelere ısıtmada; keşiften projelendirmeye, devreye almadan bakıma kadar oldukça kapsamlı olan hizmetleri tek elden sunuyoruz. Çünkü işletmelerde ve sanayide verimli ısıtma; doğru keşif, doğru projelendirme ve doğru sistem tercihi ile sağlanabilir. İş ortaklarımızın beklentileri ve mekânın ihtiyacı doğrultusunda ücretsiz olarak gerçekleştirdiğimiz keşif hizmeti ile mekân için en uygun kapasitenin seçilmesini ve teknik gerekliliklerin karşılanmasını hedefliyoruz. Uzman mühendislerimiz tarafından gerçekleştirilen keşif hizmetini güncel tasarım yazılımlarını kullanarak veriyoruz. 

Ayrıca mühendislik firmaları tarafından hazırlanan ve teklif için firmamıza gönderilen projeler üzerinde de titizlikle çalışıyor ve herhangi bir ücret talep etmeksizin ürün yelpazemizde bulunan tüm ürünler için projelendirme hizmeti sunuyoruz.

Yüzde 50’lere varan oranlarda tasarruf etmek mümkün

Ürün ve hizmetlerimiz ile yatırımcılara hem ilk yatırımda hem de işletmede kazandırıyoruz. Çünkü doğru projelendirilen bir işletmenin veya endüstriyel tesisin ısıtmasında yüzde 50’lere varan oranlarda enerji tasarrufu sağlayabiliyoruz. Düşük işletme giderleri ise radyant ısıtma sistemlerinin 1-3 yıl kadar kısa bir sürede kendini amorti etmesini sağlıyor” şeklinde konuştu.

 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

-