İSİB’ten, Avusturalya ARBS 2022 Fuar’ına Milli Katılım Organizasyonu ŞİRKET KÜLTÜRÜNDE ÇALIŞAN DENEYİMİ ÖNE ÇIKIYOR FRASCOLD USA YENİ OFİSLER VE DEPO AÇTI ARÇELİK CEO’SU HAKAN BULGURLU’DAN SÜRDÜRÜLEBİLİR DEĞİŞİM İÇİN İNOVASYON ÇAĞRISI EN GÜZEL YATIRIM YALITIM Vaillant Group Türkiye eğitim çalışmalarına DOSİDER ve İGDAŞ işbirliği ile devam ediyor İşletmelerde Verimli Isıtmanın İlk Adımı: Doğru Keşif "Kombi satış adedimiz yüzde 42 arttı" Bodrum Devlet Hastanesi’nin Sağlıklı Hava Kalitesini ALDAĞ Güvence Altına Alacak Masdaf, 5-9 Eylül’de Electra Mining Africa Fuarı’nda Depreme Dayanıklı Su Deposu Seçimi, Yapı Güvenliğinde Önemli Kriterler Arasında Warmhaus Paslanmaz Çelik Eşanjörlü Yoğuşmalı Kazan Serisine 3 Farklı Kapasite Ekledi Form’dan Yüksek Teknolojili Merkezi İklimlendirme Çözümleri Tekstilde Ürün Kalitesi, Suyun Kalitesine Bağlı Yaşam Alanlarını Su ve Gaz Sızıntılardan Koruyan Çözüm: Master Flash

Depreme Dayanıklı Su Deposu Seçimi, Yapı Güvenliğinde Önemli Kriterler Arasında

Deprem kuşağı üzerinde yer alan Türkiye’de binaların güvenliğini sağlamak için dikkat edilmesi gereken birçok kriter bulunuyor. Doğru su deposu seçimi de bu kriterler arasında yer alıyor. Çünkü betonarme su depolarında depreme bağlı olarak oluşabilecek sızıntılar binaların dayanıklılığını etkileyen önemli faktörler arasında yer alıyor.

Su depolama sistemleri alanında yapılara yüksek katma değerli çözümler sunan Ekomaxi, 17 Ağustos depreminin 23’üncü yıldönümü vesilesiyle yaptığı açıklamada su depolama sistemlerinin yapı güvenliğindeki önemine dikkat çekiyor.

Ekomaxi Uzmanları, depremin yarattığı riskleri en aza indirmek amacıyla binalarda ağır hasar oluşturabilecek betonarme depolama sistemleri yerine suyu güvenli bir şekilde depolayan “GRP Su Deposu Sistemleri”nin tercih edilmesini öneriyor.

 

 

Yüz ölçümünün yüzde 42’si deprem kuşağı üzerinde bulunan Türkiye’de nüfusun yüzde 99’u deprem olasılığı yüksek lokasyonlarda yaşıyor. Olası bir depremde can ve mal güvenliğini sağlayabilmek için dayanaklı binalar inşa etmenin yanı sıra yapıları depreme dayanıklı sistemler ile koruyarak, deprem esnasında oluşabilecek riskleri minimize etmek de hayati önem taşıyor. Yapılardaki önemli sistem çözümleri arasında yer alan su depolama sistemleri de binaların sağlamlığının maksimize edilmesinde ve bireylerin güvenli yaşam alanlarına sahip olmalarında önemli rol oynuyor. 

Su depolama sistemleri alanında yapılara yüksek katma değerli çözümler sunan Ekomaxi, 17 Ağustos depreminin 23’üncü yıldönümü vesilesiyle yaptığı açıklamada su depolama sistemlerinin yapı güvenliğindeki önemine dikkat çekiyor.

Ekomaxi Uzmanları, geleneksel sistemler olarak adlandırılan betonarme su depolarının depremler ve sarsıntılar nedeniyle zamanla statik taşıyıcılığını kaybettiğini ve hatta depremin şiddetine göre sızdırma problemlerinin oluşmasına neden olduğunu vurguluyor. Geleneksel depolama sistemlerde depremden kaynaklı olarak oluşan çatlaklar ise binanın yük taşıma kapasitesini düşürerek, yapının ömrünü kısaltıyor. 

Ekomaxi Uzmanlarıdeprem gerçeğinin yarattığı riskleri en aza indirmek amacıyla binalarda ağır hasar oluşturabilecek betonarme depolama sistemleri yerine suyu güvenli bir şekilde depolayan “GRP Su Deposu Sistemleri”nin tercih edilmesini öneriyor.

Ekomaxi’nin Güney Kore’den gerçekleştirdiği know-how teknoloji transferiyle ürettiği “GRP Kompozit Modüler Su Deposu” teknolojisi, yüksek  mühendislik malzemesi olarak tanımlanan ve SMC olarak adlandırılan “cam elyaf takviyeli kompozit malzeme” ile üretiliyor. Ekomaxi Uzmanları, GRP su deposunun sahip olduğu donanımsal özellikler nedeniyle depreme karşı yüksek dayanıma sahip bir teknoloji olduğunun ve sistemin gelişmiş toplumlarda oldukça yaygın olarak kullanıldığının da altını çiziyor.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

eurovent banner-52