İSİB’ten, Avusturalya ARBS 2022 Fuar’ına Milli Katılım Organizasyonu ŞİRKET KÜLTÜRÜNDE ÇALIŞAN DENEYİMİ ÖNE ÇIKIYOR FRASCOLD USA YENİ OFİSLER VE DEPO AÇTI ARÇELİK CEO’SU HAKAN BULGURLU’DAN SÜRDÜRÜLEBİLİR DEĞİŞİM İÇİN İNOVASYON ÇAĞRISI EN GÜZEL YATIRIM YALITIM Vaillant Group Türkiye eğitim çalışmalarına DOSİDER ve İGDAŞ işbirliği ile devam ediyor İşletmelerde Verimli Isıtmanın İlk Adımı: Doğru Keşif "Kombi satış adedimiz yüzde 42 arttı" Bodrum Devlet Hastanesi’nin Sağlıklı Hava Kalitesini ALDAĞ Güvence Altına Alacak Masdaf, 5-9 Eylül’de Electra Mining Africa Fuarı’nda Depreme Dayanıklı Su Deposu Seçimi, Yapı Güvenliğinde Önemli Kriterler Arasında Warmhaus Paslanmaz Çelik Eşanjörlü Yoğuşmalı Kazan Serisine 3 Farklı Kapasite Ekledi Form’dan Yüksek Teknolojili Merkezi İklimlendirme Çözümleri Tekstilde Ürün Kalitesi, Suyun Kalitesine Bağlı Yaşam Alanlarını Su ve Gaz Sızıntılardan Koruyan Çözüm: Master Flash

Aironn, İstanbul’un Marka Değerini Artıracak Tersane İstanbul’un Fan Gruplarını Üretecek

600 yıla yaklaşan bir geçmişe sahip, Haliç, Camialtı ve Taşkızak Tersanelerinden oluşan Tersane-i Âmire, son dönemlerin en büyük, en kapsamlı ve en prestijli restorasyon ve rekreasyon projelerinden biri olarak bilim, kültür, sanat ve ticaret dünyasına kazandırılıyor.

Alanı 252.000 m² olan Haliç Yat Limanı ve Kompleksi Projesi, Tersane İstanbul adıyla kademeli olarak hizmet vermeye başlayacak. Kanuni Sultan Süleyman döneminde aynı anda yaklaşık 300 gemi inşası olanağına sahip Tersâne-i Âmire, o dönemde dünyanın en büyük tersanesi haline gelmiş ve 16. Yüzyılda en ileri gemi inşa tekniklerinin uygulandığı, dünyanın en önemli endüstri merkezlerinden biri olmuştu. Bu küresel ölçekteki değeri İstanbul’a geri kazandıracak proje kapsamında 1000 odalı otel, kültür merkezi, kongre alanı, müzeler, loft daireler ve ofisler, alışveriş alanları, sinema salonları, otopark ve 70 yat bağlama kapasiteli 2 adet yat limanı bulunuyor.

İstanbul’un tarihine, kültürüne yakışacak bir çekim merkezi olması beklenen Tersane İstanbul, 12.Dünya Mimarlık Festivali’nde Turizm Yatırımları Projeleri kategorisinde büyük ödülü almıştı.

Tersane İstanbul’a yakışır havalandırmayı, Aironn A.Ş. tarafından üretilen jetfanlar ve blok fanları sağlayacak. Aironn jetfanlarının, olası bir yangın ortamında 300 ve 400 °C sıcaklıklara 2 saat dayanımlı oldukları sertifikalandırılmıştır. Türkiye’de jetfanların havalandırma ve duman kontrolünde yaygınlaşmasında önemli katkıları bulunan Aironn A.Ş., fan mühendisliğindeki uzmanlığıyla bu projenin; doğaya ve sürdürülebilir geleceğe saygılı çözüm ortağı olacak. 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

eurovent banner-52