İSİB’ten, Avusturalya ARBS 2022 Fuar’ına Milli Katılım Organizasyonu ŞİRKET KÜLTÜRÜNDE ÇALIŞAN DENEYİMİ ÖNE ÇIKIYOR FRASCOLD USA YENİ OFİSLER VE DEPO AÇTI ARÇELİK CEO’SU HAKAN BULGURLU’DAN SÜRDÜRÜLEBİLİR DEĞİŞİM İÇİN İNOVASYON ÇAĞRISI EN GÜZEL YATIRIM YALITIM Vaillant Group Türkiye eğitim çalışmalarına DOSİDER ve İGDAŞ işbirliği ile devam ediyor İşletmelerde Verimli Isıtmanın İlk Adımı: Doğru Keşif "Kombi satış adedimiz yüzde 42 arttı" Bodrum Devlet Hastanesi’nin Sağlıklı Hava Kalitesini ALDAĞ Güvence Altına Alacak Masdaf, 5-9 Eylül’de Electra Mining Africa Fuarı’nda Depreme Dayanıklı Su Deposu Seçimi, Yapı Güvenliğinde Önemli Kriterler Arasında Warmhaus Paslanmaz Çelik Eşanjörlü Yoğuşmalı Kazan Serisine 3 Farklı Kapasite Ekledi Form’dan Yüksek Teknolojili Merkezi İklimlendirme Çözümleri Tekstilde Ürün Kalitesi, Suyun Kalitesine Bağlı Yaşam Alanlarını Su ve Gaz Sızıntılardan Koruyan Çözüm: Master Flash

E.C.A. uzmanları uyarıyor!

Sağlıklı bir hava için doğru klima bakımı ve temizliğini aksatmayın  

Yaz mevsiminin yüksek sıcaklık değerleriyle hissedilmeye devam ettiği bugünlerde klimaların performansı önem kazanırken uzmanlar klima bakımının yılda bir kez, filtre temizliğinin ise üç ayda bir yapılmasını vurguluyor. Klimanın kullanım sıklığı ve mekânın büyüklüğüyle paralel olarak iklimlendirme veriminin değişeceğine dikkat çeken E.C.A. uzmanları, gerekli önlemler alınmadığı takdirde kullanıcının daha yüksek faturalarla karşılaşacağını söylüyor.

 

Sıcak havaların yaşam kalitesini ciddi ölçüde etkilediği yaz mevsiminin kurtarıcısı olan klimalar, ev ve ofislerdeki iklimlendirme kalitesine doğrudan etki ediyor. Bulunduğu alanda yarattığı temiz ve sağlıklı hava kalitesiyle yaz aylarında daha çok ihtiyaç duyulan klimaların bakımı ve temizliği de ideal iklimlendirme koşullarını yaratmada kullanıcısına kolaylık sağlıyor. Yaşam alanlarının verimli, sağlıklı ve tasarruflu iklimlendirilmesi için uyaran E.C.A. uzmanları klimaların mevsim geçişleri öncesinde, filtrelerin de ortalama üç ayda bir temizlenmesini tavsiye ediyor. 

Temiz bir filtreyle yaz serinliği daha sağlıklı

Uzun ömürlü ve sürdürülebilir performansa sahip klimalar için dikkat edilmesi gereken noktaların başında gelen filtre temizliği, aynı zamanda hava kalitesini de doğrudan etkiliyor. Konutlarda kullanılan klimalardaki hava filtrelerinin elle kolayca çıkarılarak temizlenmesi mümkün olurken ortamdaki ferah havanın kalitesini yükseltiyor. Elektrik süpürgesi yardımı veya herhangi bir kimyasala gerek duymadan sadece su ile kolayca yapılabilen filtre temizliği, zararlı bakterilerin hava içine hapsolmasını da önlüyor. Temizlik işleminin ardından ise uzmanlar cihaza yerleştirilecek olan filtrenin iyice kurumuş olması gerektiğini vurguluyor. 

Yılda bir kez klima bakımı şart

Filtre temizliğinin yanı sıra klima bakımının da taze hava sirkülasyonu sağlamada öncelikli noktaların başında geldiğini kaydeden E.C.A. uzmanları, yılda bir kez yapılacak bakımın önemine değiniyor. Bakım esnasında dikkatli bir şekilde gerçekleştirilen işlemler arasında cihazın bağlantı, elektronik aksam ve gaz kontrolü, fan temizliği, hava filtresi değişimi ya da temizliği gibi işlemler yer alıyor. Sadece yetkili servisler ve E.C.A. uzmanları tarafından gerçekleştirilen bakım işlemi sayesinde, ilk günkü yüksek verimine kavuşan cihazlar yüksek performansıyla enerji kullanımını da minimize ediyor.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

eurovent banner-52