İSİB’ten, Avusturalya ARBS 2022 Fuar’ına Milli Katılım Organizasyonu ŞİRKET KÜLTÜRÜNDE ÇALIŞAN DENEYİMİ ÖNE ÇIKIYOR FRASCOLD USA YENİ OFİSLER VE DEPO AÇTI ARÇELİK CEO’SU HAKAN BULGURLU’DAN SÜRDÜRÜLEBİLİR DEĞİŞİM İÇİN İNOVASYON ÇAĞRISI EN GÜZEL YATIRIM YALITIM Vaillant Group Türkiye eğitim çalışmalarına DOSİDER ve İGDAŞ işbirliği ile devam ediyor İşletmelerde Verimli Isıtmanın İlk Adımı: Doğru Keşif "Kombi satış adedimiz yüzde 42 arttı" Bodrum Devlet Hastanesi’nin Sağlıklı Hava Kalitesini ALDAĞ Güvence Altına Alacak Masdaf, 5-9 Eylül’de Electra Mining Africa Fuarı’nda Depreme Dayanıklı Su Deposu Seçimi, Yapı Güvenliğinde Önemli Kriterler Arasında Warmhaus Paslanmaz Çelik Eşanjörlü Yoğuşmalı Kazan Serisine 3 Farklı Kapasite Ekledi Form’dan Yüksek Teknolojili Merkezi İklimlendirme Çözümleri Tekstilde Ürün Kalitesi, Suyun Kalitesine Bağlı Yaşam Alanlarını Su ve Gaz Sızıntılardan Koruyan Çözüm: Master Flash

90 BAR CO2 DEĞİŞTİRİLEBİLİR ÇEKİRDEK FİLTRE KURUTUCULARI

90 bar CO2 uygulamaları için onaylanmış erişilebilir filtre kurutucuları kullanarak sisteminizin verimliliğini artırın.

 

Genellikle bir CO2 booster sistemi üç farklı basınç hattından oluşur:

- düşük basınç (yaklaşık 50 bar)

- orta basınç (90 bar)

- yüksek basınç (130 bar)

 

Bu konfigürasyonda filtre 60 bar'da onaylanmış bir bileşen olarak alçak basınç hattına kurulur.

 

Alçak basınç tarafındaki basıncın artırılması gerekiyorsa veya alçak basınç tarafı olmayan ancak genleşmenin 90 barda gerçekleştiği bazı sistemlerde filtre takılması nedeniyle onaylı 90 bar filtre olması şarttır. Yüksek basınç hattında (130 bar) çok pahalı bir bileşen gerektirecektir.

 

Uygulamalar

Piyasa eğilimi CO2 sistemlerinin basıncını artırmaktır ve sonuç olarak tedarik zincirinde daha yüksek basınçlara uygun bileşenleri bulmak gerekir. Bunun nedeni CO2'nin yüksek basınçlı bir soğutucu olması ve verimli çalışmayı garanti etmek için sistemin yüksek basınçlarda çalışması gerekir.

 

Makine durdurulduğunda ortam sıcaklığı kritik sıcaklığa ulaşıp aşabilir ve buna bağlı olarak basınç kritik basıncı geçebilir.

Bu nedenle sistemler tipik olarak 90 bar'a kadar olan basınçlara dayanacak şekilde tasarlanır ve sonuç olarak bileşenlerin buna göre derecelendirilmesi gerekir.

 

Neden değiştirilebilir bir çekirdek filtre kurutucusu takmalısınız?

Castel filtreler bir soğutma devresinde bulunan soğutucu akışkanın kurutulması ve asidinin giderilmesinin yanı sıra sistem içinde mevcut olan katı parçacıkları ortadan kaldırma amacına sahiptir.

Genleşme valflerinin tıkanması gibi sistem içinde nem varlığında ciddi sorunlar da dahil olmak üzere bazı sorunlar ortaya çıkabilir.

 

Ana Özellikler

Castel malzeme seçimi ve bileşenlerin boyutlandırılması konusunda en gelişmiş analiz tekniklerini kullanarak çok derinlemesine bir çalışma yürütmüştür.

 

Bu çalışmalar piyasaya daha güvenli ve güvenilir bileşenler sunmak için gereklidir.

 

Filtre gövdesi: 

Yüksek basınçlara dayanıklı yüksek kaliteli boru kullanılmaktadır.

 

Bağlantılar:

Çelikten yapılmıştır.

 

Kapak flanşı: 

Alüminyum

 

Vidalar: 

Paslanmaz çelik (A4-80)

 

- Çift kaynaklı flanş

 

- %100 Helyum test edildi

 

- PS'de harici sızıntı

 

- Patlama basıncı: 270 bar 

   (3xPS)

 

- Model 441# ile aynı kartuşlar 

  (62 bar)

 

CO2 uygulamaları genellikle oksidasyona en duyarlı bileşenlere saldırarak oldukça aşındırıcı bir ortam yaratır, bu nedenle malzemelerin en zorlu koşullara dayanacak şekilde seçilmesinin nedeni budur.

 

Teknik veriler

PS = 90 bar

MWP = 1305 psi (UL onayına göre)

TS = -40 +80 °C

 

Castel, CO2'ye uygun geniş bir ürün yelpazesi sunar, yepyeni 2022 Genel Kataloğu'nu www.castel.it adresinden indirin.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

eurovent banner-52