İSİB SEKTÖR STRATEJİ ÇALIŞTAYI YAPILDI HAVALANDIRMA SİSTEMLERİNİN ÖNEMİ OKUL İÇİ HAVA KİRLİLİĞİ VE SAĞLIK ETKİLERİ YOĞUN BAKIM STANDARTLARI VE İNSAN FAKTÖRÜNÜN HASTANE ENFEKSİYONLARINA ETKİLERİ SYSTEMAIR İLE OKULLARDA OPTİMUM İÇ HAVA KALİTESİ GALATAPORT İSTANBUL’A DAIKIN İMZASI MANTOLAMANIN ‘İYİSİ’ BONUS 16 CM TAŞ YÜNÜ İLE AĞAOĞLU ÇEKMEKÖY’ DE MEVAMALL AVM -ANKARA PROJESİNDE TERCİH YİNE ATLANTIK SU KAYNAKLI ISI POMPALARI OLDU MITSUBISHI ELECTRIC YARININ ÜRETİM ANLAYIŞINA YÖN VEREN ROBOTLARINI SERGİLEDİ YEŞİL ENERJİ DÖNÜŞÜMÜNÜ DİKKATE ALAN ŞİRKETLER VERİMLİLİĞİNİ ARTIRIYOR İKLİMSA VE UGETAM, GES ALANINDA UZMAN PERSONEL İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞACAK ASHRAE’NİN GLOBAL HVACR SUMMIT VE RAL CRC TOPLANTISI 400’Ü AŞKIN TEMSİLCİ İLE İSTANBUL’DA YAPILDI SAĞLIK, KONFOR VE ENERJİ VERİMLİLİĞİ” ARASINDAKİ İDEAL DENGENİN KURULMASI ÖNEMLİ İZOCAM BAYİLERİNİN SON DURAĞI “BEYAZ ŞEHİR” BELGRAD OLDU ÇUKUROVA ISI’NIN FABRİKALARIN ENERJİ TASARRUFUNA KATKISI BÜYÜK

90 BAR CO2 DEĞİŞTİRİLEBİLİR ÇEKİRDEK FİLTRE KURUTUCULARI

90 bar CO2 uygulamaları için onaylanmış erişilebilir filtre kurutucuları kullanarak sisteminizin verimliliğini artırın.

 

Genellikle bir CO2 booster sistemi üç farklı basınç hattından oluşur:

- düşük basınç (yaklaşık 50 bar)

- orta basınç (90 bar)

- yüksek basınç (130 bar)

 

Bu konfigürasyonda filtre 60 bar'da onaylanmış bir bileşen olarak alçak basınç hattına kurulur.

 

Alçak basınç tarafındaki basıncın artırılması gerekiyorsa veya alçak basınç tarafı olmayan ancak genleşmenin 90 barda gerçekleştiği bazı sistemlerde filtre takılması nedeniyle onaylı 90 bar filtre olması şarttır. Yüksek basınç hattında (130 bar) çok pahalı bir bileşen gerektirecektir.

 

Uygulamalar

Piyasa eğilimi CO2 sistemlerinin basıncını artırmaktır ve sonuç olarak tedarik zincirinde daha yüksek basınçlara uygun bileşenleri bulmak gerekir. Bunun nedeni CO2'nin yüksek basınçlı bir soğutucu olması ve verimli çalışmayı garanti etmek için sistemin yüksek basınçlarda çalışması gerekir.

 

Makine durdurulduğunda ortam sıcaklığı kritik sıcaklığa ulaşıp aşabilir ve buna bağlı olarak basınç kritik basıncı geçebilir.

Bu nedenle sistemler tipik olarak 90 bar'a kadar olan basınçlara dayanacak şekilde tasarlanır ve sonuç olarak bileşenlerin buna göre derecelendirilmesi gerekir.

 

Neden değiştirilebilir bir çekirdek filtre kurutucusu takmalısınız?

Castel filtreler bir soğutma devresinde bulunan soğutucu akışkanın kurutulması ve asidinin giderilmesinin yanı sıra sistem içinde mevcut olan katı parçacıkları ortadan kaldırma amacına sahiptir.

Genleşme valflerinin tıkanması gibi sistem içinde nem varlığında ciddi sorunlar da dahil olmak üzere bazı sorunlar ortaya çıkabilir.

 

Ana Özellikler

Castel malzeme seçimi ve bileşenlerin boyutlandırılması konusunda en gelişmiş analiz tekniklerini kullanarak çok derinlemesine bir çalışma yürütmüştür.

 

Bu çalışmalar piyasaya daha güvenli ve güvenilir bileşenler sunmak için gereklidir.

 

Filtre gövdesi: 

Yüksek basınçlara dayanıklı yüksek kaliteli boru kullanılmaktadır.

 

Bağlantılar:

Çelikten yapılmıştır.

 

Kapak flanşı: 

Alüminyum

 

Vidalar: 

Paslanmaz çelik (A4-80)

 

- Çift kaynaklı flanş

 

- %100 Helyum test edildi

 

- PS'de harici sızıntı

 

- Patlama basıncı: 270 bar 

   (3xPS)

 

- Model 441# ile aynı kartuşlar 

  (62 bar)

 

CO2 uygulamaları genellikle oksidasyona en duyarlı bileşenlere saldırarak oldukça aşındırıcı bir ortam yaratır, bu nedenle malzemelerin en zorlu koşullara dayanacak şekilde seçilmesinin nedeni budur.

 

Teknik veriler

PS = 90 bar

MWP = 1305 psi (UL onayına göre)

TS = -40 +80 °C

 

Castel, CO2'ye uygun geniş bir ürün yelpazesi sunar, yepyeni 2022 Genel Kataloğu'nu www.castel.it adresinden indirin.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

-