İSİB’ten, Avusturalya ARBS 2022 Fuar’ına Milli Katılım Organizasyonu ŞİRKET KÜLTÜRÜNDE ÇALIŞAN DENEYİMİ ÖNE ÇIKIYOR FRASCOLD USA YENİ OFİSLER VE DEPO AÇTI ARÇELİK CEO’SU HAKAN BULGURLU’DAN SÜRDÜRÜLEBİLİR DEĞİŞİM İÇİN İNOVASYON ÇAĞRISI EN GÜZEL YATIRIM YALITIM Vaillant Group Türkiye eğitim çalışmalarına DOSİDER ve İGDAŞ işbirliği ile devam ediyor İşletmelerde Verimli Isıtmanın İlk Adımı: Doğru Keşif "Kombi satış adedimiz yüzde 42 arttı" Bodrum Devlet Hastanesi’nin Sağlıklı Hava Kalitesini ALDAĞ Güvence Altına Alacak Masdaf, 5-9 Eylül’de Electra Mining Africa Fuarı’nda Depreme Dayanıklı Su Deposu Seçimi, Yapı Güvenliğinde Önemli Kriterler Arasında Warmhaus Paslanmaz Çelik Eşanjörlü Yoğuşmalı Kazan Serisine 3 Farklı Kapasite Ekledi Form’dan Yüksek Teknolojili Merkezi İklimlendirme Çözümleri Tekstilde Ürün Kalitesi, Suyun Kalitesine Bağlı Yaşam Alanlarını Su ve Gaz Sızıntılardan Koruyan Çözüm: Master Flash

SOLUZIONE TERMICA VE FRASCOLD ARASINDAKİ SİNERJİ

AMONYAK GIDA SEKTÖRÜNDE SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR GELECEK İÇİN GÜVENLİ BİR SEÇİM: SOLUZIONE TERMICA VE FRASCOLD ARASINDAKİ SİNERJİ

 

Doğal soğutucu akışkanlar arasında yer alan amonyak endüstriyel soğutma alanında her zaman öncü olmuştur. Özellikle Avrupa'da F-gazlarının aşamalı olarak kullanımdan kaldırılmasına yönelik düzenlemelerin getirdiği katı kısıtlamalar sayesinde bu sıvı başta Gıda sektörü olmak üzere çok sayıda pazardaki rolünü yeniden teyit etmektedir. Termodinamik özellikleri nedeniyle gıda koruma sektöründeki operatörler tarafından takdir edilen amonyak, aslında GWP ve sıfıra eşit bir ODP ile kendisini güvenli ve uzun vadeli bir alternatif olarak sunmak için tüm özelliklere sahiptir. Verimliliği artırılmış amonyak sistemleri, düşük enerji tüketimi ve yüksek verim garantisidir. Sürdürülebilirlik ve mükemmel performansı birleştirmek için son kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayan artılar. Bu bağlamda, Frascold ile birlikte gastronomi spesiyallerinde lider bir üretim tesisinin ve taze peynir, mozzarella ve burrata pazarında uluslararası düzeyde tanınan bir şirketin verimliliğini gözeten Soluzione Termica projesi doğdu.

 

Ayrıntılı olarak çevre dostu endüstriyel soğutma alanında 30 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren bir oyuncu olan Soluzione Termica, Müşterinin üretim süreçlerinin derinlemesine bir analizini gerçekleştirdi. Sütün alınmasından muhafaza aşamasına kadar geleneksel soğutucu akışkanlara sahip soğutma ünitelerinden oluşan sistemlere bir alternatif önermek için bitmiş ürün spesifik olarak hem tesisleri soğutmak hem de işlemek için kullanılan yeni soğutulmuş glikol üretim tesisini oluşturacak Frascold kompresörlü iki NH3 soğutucu inşa edilmesi planlandı.

 

Yeni tesis ayrıca, yaklaşık 25.000 m3'lük bitmiş ürünün yeni depolama ve dağıtım platformunda 2/4°C'lik kontrollü bir sıcaklık sağlıyor.

 

Ayrıntılı olarak iki soğutma grubunun her biri doğrudan IE3 motorlarına bağlı üç adet yüksek verimli Frascold vidalı kompresörden oluşur ve taşmalı plakalı evaporatörlere sahiptir.

 

Frascold'un Orta ve Güney İtalya Satış Bölgesi Müdürü Mirco Pasotti şunları söyledi: "Üstesinden gelinen ana zorluklardan biri, termal yüklerin aşırı günlük ve mevsimsel değişkenliği ile ilgili olarak grupların ölçeklenebilirliğini sağlamaktır. Bu anlamda, optimal bir COP (Performans Katsayısı) için sürdürülebilir çözümler kullanarak her zaman yeterli düzeyde güç sağlayabilen bir sisteme ihtiyaç vardı. Üç ATSH 360-A serisi vidalı kompresörü seçme seçeneği, soğutma kapasitesini yüksek hassasiyetle modüle etme arzusundan kaynaklanmaktadır. Kısmi yüklerde maksimum verim, soğutma talebine göre çalışan kompresör sayısının azaltılabilmesine de bağlıdır. Yalnızca verimlilik ve çevresel etki açısından değil, aynı zamanda enerji tasarrufu ve Toplam Sahip Olma Maliyeti açısından da faydaları garanti eden bir çözüm.”

 

Soluzione Termica CEO'su Giandomenico Iobbi şunları söylüyor: "Prototip aşamasından sistemlerin imalatına ve sahadaki işbirliğine kadar tüm proje için sürekli desteği garanti edebildiği için Frascold'a güveniyoruz. Bu nedenle müşterimizin amonyak tesisi için en uygun kompresörleri belirlemek için Teknik Departmanları ile diyalog kurmamız doğaldı” ve sözlerini şöyle tamamladı: “NH3 kullanımını önyargısız olarak teşvik etmenin önemli olduğunu düşünüyorum. Amonyak yalnızca anında ve kesin olmakla kalmayıp aynı zamanda uzun süreli kullanım ve piyasa bilgisi ile kanıtlanmış bir çözüm sunar. “Düşük şarj” ile ilgili düzenlemeler güvenlik açısından daha katı olmasına rağmen yeni uygulama bağlamlarında bile sıvının geniş ölçekli kullanımı için uygun koşullar yaratıyor.”

 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

eurovent banner-52