İSİB’ten, Avusturalya ARBS 2022 Fuar’ına Milli Katılım Organizasyonu ŞİRKET KÜLTÜRÜNDE ÇALIŞAN DENEYİMİ ÖNE ÇIKIYOR FRASCOLD USA YENİ OFİSLER VE DEPO AÇTI ARÇELİK CEO’SU HAKAN BULGURLU’DAN SÜRDÜRÜLEBİLİR DEĞİŞİM İÇİN İNOVASYON ÇAĞRISI EN GÜZEL YATIRIM YALITIM Vaillant Group Türkiye eğitim çalışmalarına DOSİDER ve İGDAŞ işbirliği ile devam ediyor İşletmelerde Verimli Isıtmanın İlk Adımı: Doğru Keşif "Kombi satış adedimiz yüzde 42 arttı" Bodrum Devlet Hastanesi’nin Sağlıklı Hava Kalitesini ALDAĞ Güvence Altına Alacak Masdaf, 5-9 Eylül’de Electra Mining Africa Fuarı’nda Depreme Dayanıklı Su Deposu Seçimi, Yapı Güvenliğinde Önemli Kriterler Arasında Warmhaus Paslanmaz Çelik Eşanjörlü Yoğuşmalı Kazan Serisine 3 Farklı Kapasite Ekledi Form’dan Yüksek Teknolojili Merkezi İklimlendirme Çözümleri Tekstilde Ürün Kalitesi, Suyun Kalitesine Bağlı Yaşam Alanlarını Su ve Gaz Sızıntılardan Koruyan Çözüm: Master Flash

DİZAYN GRUP’TAN TESİSATTA ASRIN ÜRÜNÜ ELITEPIPE

Benzer ürünlerden daha üstün özelliklere sahip olan ELITEPIPEMir Ar-Ge şirketi tarafından "7 yıl süren Ar-Ge çalışmaları" sonucu geliştirildi. PPR’ın kaynak kabiliyeti, PEX’in yüksek sıcaklık dayanım performansı, PERT’in elastikiyeti optimize edilip "yepyeni, bambaşka" HİBRİT bir ürün açığa çıkartıldı. Mir Ar-Ge ekibi, bu ürünün tesisat dünyasında çığır açacağı inancında. Ürün geliştirilirken, aşılama, moleküleri oryante etme dahil tüm birikimler hassasiyetle kullanıldı. Bu optimizasyonlar yapılmasaydı, bu seviyede ileri teknoloji bir ürün açığa çıkamazdı. Bu üstünlükler patent koruması altına alındı. 

Tesisat sektöründe PPR, PEX, PERT ürünleri sektörün ihtiyaçlarını karşılama konusunda aciz kalmaktaydı. ELITEPIPE işte tamda böyle bir çaresizliğe Dizayn Grup'un kardeş şirketi Mir Ar-Ge tarafından ÇARE olarak geliştirildi. 

ELITEPIPE, benzer ürünlere kıyasla süreden %50, borudan %30 ve ek parçadan %60 oranında tasarruf etme imkânı sağlıyor.

Bu ve benzer teknolojileri geliştiren Ar-Ge yapılanması 35 yıl öncesine dayanıyor. Mir Ar-Ge, boru, tarım, enerji, yapı, savunma sanayi alanlarında Ar-Ge faaliyeti yapan, bütüncül (holistik) Ar-Ge kültürü olan bir oluşum içerisinde yer alıyor.

NEDEN ELITEPIPE TERCİH EDİLMELİ?

Yüksek Sıcaklıkta Yüksek Basınç Dayanımı: PPRC PN25: 50 Yıl Ömür 70 C° 8,8 Bar. ELITEPIPEPN25: 50 Yıl Ömür 70 C° 11 Bar.

Sevkiyat Kolaylığı: Kangal olabilme ve kangal olmuş borunun kolay açılabilme özelliği sayesinde ELITEPIPE kangal şeklinde sevk edilmektedir. Kangallar küçük araçlarla dahi sevk edilebilmekte ve tek kişi ile çok kolay taşınabilmektedir. Oysaki PPR boruları kangal yapmak ve kangal haline gelmiş boruyu açmak imkânsızdır.

Eksi 40 Derece Soğukta Dahi Kırılmaz: Özellikle soğuk havalarda PPR borulardaki kırılma, çatlama çokça rastlanan bir sorundur. ELITEPIPE boru ve ek parçaları çok soğuk havalarda dahi darbelere dayanır ve kırılmaz. ELITEPIPE ile kırılma, çatlama sebebiyle oluşan maddi ve manevi zararlar bertaraf edilmiştir.

Kimyasallara Karşı Dayanıklıdır: Sıcak ve soğuk su tesisatlarında kullanılan kimyasallara karşı mükemmel dayanım göstermektedir.

PPR Gibi Kaynak Yapılır: Soket füzyon kaynağı yapılma özelliği PPR borular seviyesindedir.

Esnektir ve Kolay Şekil Alır: Kolay şekil alma özelliği ile muazzam montaj kolaylığı sağlamaktadır.

Ek Parça İhtiyacı Çok Azdır: Sıhhi tesisatta kavis, manşon ihtiyacı sıfırlanmış, dirsek ihtiyacı ise sıfıra yaklaştırılmıştır. Bu sayede, çoğu tesisatlarda çap 25 mm yerine çap 20 mm kullanılması mümkün olabilecektir. Mühendisler bu önemli ayrıcalığı, büyük bir heyecan ile karşılayacak ve projelendirme sırasında kullanacaklardır. Bu sayede ek parçadan %60 oranında tasarruf etme imkânı sağlıyor.

Döşendikten Sonra Oluşan Riskleri Ortadan Kaldırır: PPR uygulaması yapılmış tesisatlarda, tesisat sonrası sıva yapılırken, özellikle batarya bağlantılarına dönüşte, sıva ustasının keskin mala kullanarak sıvaya şekil vermesi sırasında, pek çok boru ölümcül yara almaktadır. ELITEPIPE mala darbelerine çok-çok daha dayanıklıdır.

Fireleri Önler: PPR borular 4 metre olarak sevk edilmektedir. ELITEPIPE boruları çap 20 mm 60 m, çap 25 mm 48 m, çap 32 mm 24 m olarak, kangal şeklinde sevk edilmektedir. Bu özelliğiyle "boru fireleri" de sıfıra indirilmiştir.

Malzeme Maliyetini Azaltır: ELITEPIPE tesisatlarında malzeme maliyeti, PPR tesisatlarına göre %15 daha azdır.

İşçilik Maliyetlerini Azaltır: ELITEPIPE ile yapılan tesisatlarda, işçilik maliyeti PPR tesisatlarına göre %50 daha azdır. İşçilik ve ürün maliyetlerini azaltmanın yanında montaj kolaylığından dolayı süreden de %50 zaman avantajı sağlamaktadır.

Tüm bu özellikler ELITEPIPE’ın tercih edilme nedenleri arasında yer alıyor.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

eurovent banner-52