Yaşam Alanlarını Su ve Gaz Sızıntılardan Koruyan Çözüm: Master Flash SAKARYA PANDEMİ HASTANESİ’NDE ALDAĞ TEKNOLOJİSİ HİZMET VERECEK Dünya markaları 15. Kez SolarEX İstanbul’da buluşuyor DemirDöküm’ün yeni gözdesi ExaControl Select satışa sunuldu ALARKO CARRIER İLK ALTI AYDA BÜYÜMESİNİ SÜRDÜRDÜ Teknik servisler E.C.A.’nın “Yapı Ürünleri Semineri”nde bir araya geldi Mitsubishi Heavy’e EcoVadis’ten Üçüncü Kez Gümüş Not Masdaf, Atık Suların Transferinde Oluşabilecek Riskleri Önlüyor Vaillant’ın sensoROOM Pure oda termostatında verimlilik ve tasarruf bir arada Warmhaus’tan Bayilerine Fark Yaratan Gezi Mitsubishi Electric'in Net Sıfır Enerji Test Tesisi SUSTIE WELL Platin Sertifikası Aldı Aironn, İstanbul’un Marka Değerini Artıracak Tersane İstanbul’un Fan Gruplarını Üretecek DAIKIN TÜRKİYE 11 YILDA 27 KAT BÜYÜDÜ Bağcılar Eğitim Araştırma Hastanesi Doğu İklimlendirme ile Nefes Alıyor FORM MHI KLİMA SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş GENEL MÜDÜRÜ ZAFER SARI

İSİB, Brezilya ve Arjantin’e Ticaret Heyeti Organizasyonu Düzenledi

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), 4- 11 Haziran tarihleri arasında Güney Amerika’nın iki büyük ülkesi Brezilya ve Arjantin’de peş peşe ticaret heyeti organizasyonu düzenledi. Türkiye’den giden 14 firma sahibi ve yöneticileri, Brezilya ve Arjantin’de toplam 61 firmanın iş insanları ile 176 tane toplantı gerçekleştirdi.

Heyetin başkanlığını İSİB Denetim Kurulu Üyesi Murat Bakanay’ın yaptığı, İSİB Yönetim Kurulu Üyesi Okan Murat Erenoğlu’nun da katıldığı organizasyon 6 Haziran tarihinde Brezilya’da firma ziyaretleri ile başladı. Daha sonra Türkiye Cumhuriyeti Sao Paulo Başkonsolosu Gürsel Evren ve Ticaret Ataşesi Cansu Dinçer Zeybek ziyaret eden İSİB heyeti burada Türk İklimlendirme Sektörü ile ilgili bilgiler aktarırken Başkonsolos ve Ticaret Ateşesi ile iki ülke arasındaki ticari süreçler hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

7 Haziran tarihinde Hilton Otel’de gerçekleştirilen ikili iş görüşmelerine Brezilya’daki inşaat, taahhüt ve proje yönetimi alanlarında çalışan 20 Brezilyalı firma katılarak Türk firmaları ile 68 tane iş görüşmesi gerçekleştirdi.

9 Haziran tarihinde ise Arjantin’in başkenti Buenos Aires’e ticaret heyeti organizasyonu düzenleyen İSİB heyeti, Türk firmalarımızla Arjantin’deki 41 inşaat, taahhüt ve proje yönetimi şirketini bir araya getirdi. Yapılan toplantıda toplam 108 iş görüşmesi gerçekleştirdi. Aynı günün akşamında ise Türkiye Cumhuriyeti Buenos Aires Büyükelçisi Şefik Vural Altay ve Ticaret Müşaviri Biray Kuş’un onuruna verilen yemekte İSİB heyeti iki ülke arasında ticari faaliyetler hakkında görüş alışverişinde bulundu. 

İSİB Denetim Kurulu Üyesi ve Heyet Başkanı Murat Bakanay, ticaret heyeti organizasyonu hakkında yaptığı açıklamada hedef iki ülkeye yaptıkları organizasyonun başarı ile tamamlandığını ifade ederek, şunları söyledi: "İSİB olarak tüm paydaşlarımızla birlikte hareket ederek sektörün gücünü anlatmak adına global bir kapsayıcılık vizyonu ile hareket ediyoruz. Bu vizyondan hareketle Brezilya ve Arjantin sektörümüz açısından ihracatımızı yukarı çıkarmak istediğimiz hedef ülkeler arasında. Bu kıtaya ihracatımız rakamsal olarak çok büyük olmamakla beraber her yıl artarak devam ediyor. Bu tür faaliyetlerin ihracatımızın daha da artmasına yardımcı olacağına inanıyor ve gözlemliyorum. Her iki ülkeye yaptığımız ticari heyet organizasyonumuzu başarı ile tamamladık. Bizimle gelen 14 firmamız B2B görüşmeleri öncesi ve sonraki günlerde ziyaret edecekleri firma ve fabrika randevularını önceden ayarlamışlardı ve gerçekten çok etkin bir görüşme trafiği içerisinde bulundular. Karşı taraftaki muhataplarımızın istediği çözümleri Türkiye ve sektörümüz üretecek güce sahip. Biz de var gücümüzle bu isteğe cevap vereceğiz. Güney Amerika kıtasına yaptığımız ticaret heyetleri ve fuar katılımı faaliyetlerimiz bundan sonraki süreçte de devam etmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

eurovent banner-52