Yaşam Alanlarını Su ve Gaz Sızıntılardan Koruyan Çözüm: Master Flash SAKARYA PANDEMİ HASTANESİ’NDE ALDAĞ TEKNOLOJİSİ HİZMET VERECEK Dünya markaları 15. Kez SolarEX İstanbul’da buluşuyor DemirDöküm’ün yeni gözdesi ExaControl Select satışa sunuldu ALARKO CARRIER İLK ALTI AYDA BÜYÜMESİNİ SÜRDÜRDÜ Teknik servisler E.C.A.’nın “Yapı Ürünleri Semineri”nde bir araya geldi Mitsubishi Heavy’e EcoVadis’ten Üçüncü Kez Gümüş Not Masdaf, Atık Suların Transferinde Oluşabilecek Riskleri Önlüyor Vaillant’ın sensoROOM Pure oda termostatında verimlilik ve tasarruf bir arada Warmhaus’tan Bayilerine Fark Yaratan Gezi Mitsubishi Electric'in Net Sıfır Enerji Test Tesisi SUSTIE WELL Platin Sertifikası Aldı Aironn, İstanbul’un Marka Değerini Artıracak Tersane İstanbul’un Fan Gruplarını Üretecek DAIKIN TÜRKİYE 11 YILDA 27 KAT BÜYÜDÜ Bağcılar Eğitim Araştırma Hastanesi Doğu İklimlendirme ile Nefes Alıyor FORM MHI KLİMA SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş GENEL MÜDÜRÜ ZAFER SARI

Daikin Türkiye, İSO 500’de 41 basamak birden yükseldi

İklimlendirme sektörünün dünya devi Daikin, çevreye duyarlı kurum değerleriyle Türkiye’deki büyümesini sürdürüyor. 2021 yılı verilerine göre Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu sıralamasında bir önceki yıla göre 41 basamak birden yükselen Daikin, 111’inci sıraya yerleşti. 2011 yılından beri doğrudan yatırımcı olarak Türkiye’de bulunan Daikin, o tarihten itibaren 27 kat büyüme başarısı göstererek listelerdeki yerini sağlamlaştırdı. 

 

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından hazırlanan ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması’ndaki yerini bu yıl 41 basamak birden yukarı taşıyan Daikin Türkiye, 111’inci sıraya yerleşti. 98 yıllık köklü geçmişi ve geniş ürün gamı ile dünya iklimlendirme sektörüne liderlik eden Daikin, Türkiye’nin 500 büyük dev şirketi sıralamasında 2021 yılı itibarıyla 111’inci sıraya yerleşerek istikrarlı büyümesini sürdüreceğinin sinyallerini vermiş oldu. 

Temmuz 2011’den bu yana Sakarya’daki tesislerinde dünya standartlarında üretim yapan Daikin Türkiye, 2015 yılında 488’inci sıradan giriş yaptığı 500 büyük dev kuruluş arasındaki yerini her yıl daha da yukarıya taşıyarak büyümesini sürdürdü.

2021 yılında 5 milyar 500 milyon TL’yi bulan cirosu ile Türkiye’nin 500 büyük üretici devi arasında 111’inci olma başarısı gösteren şirket, ihracat ve istihdama katkısı ile de dikkat çekti. 

 

2011 yılından bu yana 27 kat büyüme gösterdi

Sonuçları değerlendiren Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder şunları söyledi: “Daikin olarak bizler AR-GE çalışmalarımıza büyük önem veriyoruz. Bu anlamda sektörümüzde birçok ilke de imza atmanın gururunu yaşıyoruz. Enerji verimliliği, karbon ayak izi gibi konular kullanıcıların satın alma kararlarında öne çıkan başlıklardan olmaya başladı. Biz de bu amaçla kendimize 2050 yılına kadar net sıfır karbon ayak izi hedefi belirledik. Bu doğrultuda üretmeye, gelişmeye devam ediyoruz. 2011 yılında Daikin olarak Türkiye’de faaliyet göstermeye başladık. 2011’den bu yana 27 kat büyüme gösterdik. Bu güçlü motivasyonla daha uzun yıllar markamıza ve ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceğiz. Bu motivasyonla da hız kesmeden çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

eurovent banner-52