İSİB SEKTÖR STRATEJİ ÇALIŞTAYI YAPILDI HAVALANDIRMA SİSTEMLERİNİN ÖNEMİ OKUL İÇİ HAVA KİRLİLİĞİ VE SAĞLIK ETKİLERİ YOĞUN BAKIM STANDARTLARI VE İNSAN FAKTÖRÜNÜN HASTANE ENFEKSİYONLARINA ETKİLERİ SYSTEMAIR İLE OKULLARDA OPTİMUM İÇ HAVA KALİTESİ GALATAPORT İSTANBUL’A DAIKIN İMZASI MANTOLAMANIN ‘İYİSİ’ BONUS 16 CM TAŞ YÜNÜ İLE AĞAOĞLU ÇEKMEKÖY’ DE MEVAMALL AVM -ANKARA PROJESİNDE TERCİH YİNE ATLANTIK SU KAYNAKLI ISI POMPALARI OLDU MITSUBISHI ELECTRIC YARININ ÜRETİM ANLAYIŞINA YÖN VEREN ROBOTLARINI SERGİLEDİ YEŞİL ENERJİ DÖNÜŞÜMÜNÜ DİKKATE ALAN ŞİRKETLER VERİMLİLİĞİNİ ARTIRIYOR İKLİMSA VE UGETAM, GES ALANINDA UZMAN PERSONEL İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞACAK ASHRAE’NİN GLOBAL HVACR SUMMIT VE RAL CRC TOPLANTISI 400’Ü AŞKIN TEMSİLCİ İLE İSTANBUL’DA YAPILDI SAĞLIK, KONFOR VE ENERJİ VERİMLİLİĞİ” ARASINDAKİ İDEAL DENGENİN KURULMASI ÖNEMLİ İZOCAM BAYİLERİNİN SON DURAĞI “BEYAZ ŞEHİR” BELGRAD OLDU ÇUKUROVA ISI’NIN FABRİKALARIN ENERJİ TASARRUFUNA KATKISI BÜYÜK

VESTEL VRF KLİMA SİSTEMLERİ YAŞAM ALANLARINA KONFOR GETİRİYOR

VRF (Variable Refrigerant Flow) klima sistemleri; ısıtma, soğutma sistemleri arasında enerji verimliliği en yüksek, kişiye özel konfor sağlayabilen, en iyi performansı üreten sistemlerdir. Günümüzde en çok tercih edilen VRF iklimlendirme sistemleri, diğer sistemlere göre teknolojik gelişmeye açık olması, daha verimli ve daha ekonomik olması özellikleriyle öne çıkıyor. 

 

Modern şehirlerin ihtiyacı olarak ortaya çıkan VRF klima sistemleri, proje ofisleri ve yatırımcılar için ideal çözüm sunuyor. Değişken debili sistemler olarak adlandırılan VRF sistemleri bir dış üniteyle ve gaz akış dağıtıcıları yardımıyla birden çok iç ünitenin birbirinden bağımsız olarak kontrol edilebildiği klima sistemleri olarak tanımlanıyor. Sistemin içinde farklı kontrol üniteleri ve bağlantı boruları da yer alırken, VRF klima sistemleri gün geçtikçe yapılarda daha fazla tercih edilmeye başladı. Konfor iklimlendirmesi söz konusu olduğunda kullanıcılar birçok avantajı da beraberinde getiren VRF sistemlerine geçiş yapıyor. Sistemin tercih nedeni olmasında enerji tasarrufu, konfor, tasarım ve montaj esnekliği gibi avantajlar ön plana çıkıyor.

 

Kurumsal projeleri teknolojik altyapımız ve çözümlerimizle buluşturmak için hayata geçirdiğimiz Vestel Proje Ortağım olarak son teknolojik VRF klima sistemlerimizle merkezi iklimlendirme çözümleri sunuyoruz. Vestel Proje Ortağım İklimlendirme Çözümleri, son teknolojiyle donatılmış Vestel V6 serisi VRF sistemleri ile en özel projelere değer katıyor. Plakalı eşanjör ve arttırılmış buhar enjeksiyonu ile verimlilikte fark yaratan V6 serisi, kendine özgü estetik tasarımı, malzeme kalitesi ve özel dizaynı ile yüksek dayanımı sayesinde uzun yıllar en üst düzey konforu sunmayı garanti ediyor. Tek gövdede 2 HP aralıklar ile 8 HP - 32 HP kapasite sunan Vestel V6 VRF Serisi, tek soğutucu akışkan sistemde maksimum 96 HP kapasiteye ulaşabilen dünyanın en büyük kapasiteye sahip ürün serilerinden biri. Daha yüksek kapasitede tek merkezden iklimlendirme için geliştirilen V6 serisi, uzun borulama mesafeleri ve üst düzey enerji verimliliğiyle doğaya saygılı yatırımların hayata geçmesinde rol oynuyor.

 

Vestel’in VRF serisi olan V6 ailesi, geniş kapasite aralığı, enerji yönetim sistemi, buhar enjeksiyonlu kompresör, güç koruması ve iki kademeli ara soğutma gibi son teknoloji özellikleri ile sektörde fark yaratmaya devam ediyor. 

 

Uzun yıllardır split klimalar ile yer aldığımız iklimlendirme sektöründe, 2015 yılında satışına başladığımız VRF klima sistemlerinin de eklenmesiyle split klima, multi klima ve VRF klima sistemi ürün gruplarıyla her ihtiyacı karşılayabilecek çözümler sunuyoruz. Vestel, VRF ürün gamında yer alan V6 ve V6i serileri ile kapasite ve verimlilik değerleriyle sektördeki öncü konumunu sürdürüyor.

 

VRF Klima Sistemleri Yaşam Alanlarına Konfor Getiriyor

Oteller, büyük tesisler, kamu binaları gibi projelerde konforun en iyi şekilde sağlanabilmesi için, kullanılacak iklimlendirme sisteminin sessiz olması, düşük güç tüketimine sahip olması ve bakım kolaylığı sağlaması önceliklidir. Vestel V6 ve V6i serisi VRF dış ünitelerin gece sessiz çalışma modu sayesinde ses seviyesi 15 desibel (A) azaltılabilir. Vestel V6R serisi ısı geri kazanımlı dış üniteler ile iklim geçişlerinde aynı sisteme bağlı olan farklı odaların bir kısmında ısıtma yapılırken, bir kısmında soğutma yapılabilir. Özellikle otel projelerinde sıklıkla kullanılan gizli kanallı tip iç üniteler kompakt boyutu ve tasarımı sayesinde kurulum ve bakım kolaylığı sağlar. Asma tavan içine gizlenebilen bu iç üniteler, estetik bir çözüm sunar ve hava filtreleriyle hijyenik bir ortam oluşturur. Ayrıca duvar tipi iç üniteler gelişmiş BLDC fan teknolojisiyle düşük enerji tüketimi ve düşük ses seviyesine sahiptir.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

ECA-31