BOMAKSAN, ÇALIŞANLARI MESLEK HASTALIKLARDAN KORUYOR E.C.A.’NIN PELET YAKITLI ÜRÜNLERİ İLE VERİMLİ ISINMA WARMHAUS KOMBİ: BU KOMBİ BAŞKA SAMSUNG MULTİ SPLIT KLİMALAR İLE EVDE YA DA İŞTE MÜKEMMEL ISITMA BELÇİKA’DAN NEFFES’İN ETKİNLİĞİNE ONAY ÇEVRE DOSTU E.C.A. PHOENIX ŞOFBEN İLE SICAK SUYA GÜVENLİ ERİŞİM BAYMAK’IN HİDROJENLİ KOMBİSİ LUNATEC’İN EĞİTİMLERİ YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR VAILLANT’IN YENİ REKLAM KAMPANYASI “YARIN İÇİN BUGÜNDEN VAILLANT’’ YAYINDA MITSUBISHI HEAVY’DEN ISITAN KAMPANYA MASDAF, “HEXA” POMPALARIN 32 – 45 – 64 SERİLERİNİN ÜRETİMİNE BAŞLADI TORTU TUTUCU FİLTRE – CALEFFI XS® WARMHAUS AQUWA 12 ŞOFBEN İLE GÜVEN VE KONFOR BİR ARADA FKS KLİMA SANTRALİ EUROVENT SERTİFİKASI ALDI WILO TÜRKİYE 2021 İŞ ORTAKLARI BULUŞMASINDA 2025 HEDEFLERİ ELE ALINDI BOSCH TERMOTEKNİK PROFESYONELLERİ GENÇ MEKANİK TASARIMCILAR İLE BULUŞTU

BOMAKSAN, ÇALIŞANLARI MESLEK HASTALIKLARDAN KORUYOR

Taşlama ve kumlamada ortaya çıkan zararlı tozlar yalnızca çalışanların sağlığını değil, üretim ekipmanlarının ömrünü ve imal edilen ürünlerin kalitesini de olumsuz etkiliyor. Isıtma, soğutma ve iklimlendirme (HVAC) sektöründe 35 yıldır faaliyet gösteren Bomaksan, geliştirdiği ve tesislerinde üretimini yaptığı yeni nesil çevreci ‘Patlaçlı Jet-Pulse Kartuş Filtreler’ ile açığa çıkan tozlara yüzde 99 oranında çözüm sunuyor. 

 

Üretim tesislerinde taşlama ve kumlama sırasında açığa çıkan zararlı tozların, doğru filtrelenmediğinde meslek hastalıklarına neden olduğunu vurgulayan Bomaksan’ın Genel Müdürü R. Bora Boysan, zararlı tozlar çalışmayı imkansız hale getirdiğine dikkat çekerek  ‘Her büyüklükte parçanın taşlanması sırasında açığa çıkan tozlar, iş yeriniz ile çalışanlarınızı korumak hem de sağlıklı ve güvende tutmak için verimli bir şekilde filtrelenmelidir. Bu noktada doğru filtre seçimi oldukça önemli. Bomaksan olarak zararlı tozları yüksek verimli ve uzun ömürlü ‘Patlaçlı Jet-Pulse Kartuş Filtreler’ ile temizliyoruz’ dedi. 

 

Özellikle endüstriyel tesislerde, taşlama ve kumlama işlemlerinin ana amacının, üretilen parçaların yüzey kalitesini arttırmak olduğunu vurgulayan Boysan, şunları söyledi: “Bu amaca ulaşabilmek için insanlar (veya robotlar) imal edilen parçaların üzerinde bulunan istenmeyen küçük parçaları yüzeyden temizlerler. Bu temizlik işlemi yoğun toz ve dumanın açığa çıkmasına sebep olur. Bu toz ve dumanın imal edilen parçanın üzerine tekrar yapışıp yüzey kalitesini bozmasını önlemek için toplanarak filtre edilmesi gerekiyor. Taşlama ve kumlama esnasında açığa çıkan tozun emişi doğru yapılmadığında,  bitmiş ürünün yüzey kalitesi, iç ortam hava kalitesi, iş sağlığı ve güvenliği ve çevre oldukça kötü etkileniyor. Doğru filtre seçimi de bu kapsamda büyük önem teşkil ediyor.”

 

Bomaksan’ın üretim tesislerinde ortaya çıkan toz gibi zararlı maddeleri kaynağından emerek filtre ederek, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu yönetmeliklere uygun şekilde atmosfere geri verdiklerini ifade eden Bora Boysan, filtrasyon sisteminin, insan sağlığını koruması ve çevre dostu olmasının yanı sıra üretim verimliliği ve imal edilen ürünlerin kalitesini arttırması nedeniyle de tercih edildiğinin altını çizdi.  

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

eurovent banner-52