Yaşam Alanlarını Su ve Gaz Sızıntılardan Koruyan Çözüm: Master Flash SAKARYA PANDEMİ HASTANESİ’NDE ALDAĞ TEKNOLOJİSİ HİZMET VERECEK Dünya markaları 15. Kez SolarEX İstanbul’da buluşuyor DemirDöküm’ün yeni gözdesi ExaControl Select satışa sunuldu ALARKO CARRIER İLK ALTI AYDA BÜYÜMESİNİ SÜRDÜRDÜ Teknik servisler E.C.A.’nın “Yapı Ürünleri Semineri”nde bir araya geldi Mitsubishi Heavy’e EcoVadis’ten Üçüncü Kez Gümüş Not Masdaf, Atık Suların Transferinde Oluşabilecek Riskleri Önlüyor Vaillant’ın sensoROOM Pure oda termostatında verimlilik ve tasarruf bir arada Warmhaus’tan Bayilerine Fark Yaratan Gezi Mitsubishi Electric'in Net Sıfır Enerji Test Tesisi SUSTIE WELL Platin Sertifikası Aldı Aironn, İstanbul’un Marka Değerini Artıracak Tersane İstanbul’un Fan Gruplarını Üretecek DAIKIN TÜRKİYE 11 YILDA 27 KAT BÜYÜDÜ Bağcılar Eğitim Araştırma Hastanesi Doğu İklimlendirme ile Nefes Alıyor FORM MHI KLİMA SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş GENEL MÜDÜRÜ ZAFER SARI

BOMAKSAN, ÇALIŞANLARI MESLEK HASTALIKLARDAN KORUYOR

Taşlama ve kumlamada ortaya çıkan zararlı tozlar yalnızca çalışanların sağlığını değil, üretim ekipmanlarının ömrünü ve imal edilen ürünlerin kalitesini de olumsuz etkiliyor. Isıtma, soğutma ve iklimlendirme (HVAC) sektöründe 35 yıldır faaliyet gösteren Bomaksan, geliştirdiği ve tesislerinde üretimini yaptığı yeni nesil çevreci ‘Patlaçlı Jet-Pulse Kartuş Filtreler’ ile açığa çıkan tozlara yüzde 99 oranında çözüm sunuyor. 

 

Üretim tesislerinde taşlama ve kumlama sırasında açığa çıkan zararlı tozların, doğru filtrelenmediğinde meslek hastalıklarına neden olduğunu vurgulayan Bomaksan’ın Genel Müdürü R. Bora Boysan, zararlı tozlar çalışmayı imkansız hale getirdiğine dikkat çekerek  ‘Her büyüklükte parçanın taşlanması sırasında açığa çıkan tozlar, iş yeriniz ile çalışanlarınızı korumak hem de sağlıklı ve güvende tutmak için verimli bir şekilde filtrelenmelidir. Bu noktada doğru filtre seçimi oldukça önemli. Bomaksan olarak zararlı tozları yüksek verimli ve uzun ömürlü ‘Patlaçlı Jet-Pulse Kartuş Filtreler’ ile temizliyoruz’ dedi. 

 

Özellikle endüstriyel tesislerde, taşlama ve kumlama işlemlerinin ana amacının, üretilen parçaların yüzey kalitesini arttırmak olduğunu vurgulayan Boysan, şunları söyledi: “Bu amaca ulaşabilmek için insanlar (veya robotlar) imal edilen parçaların üzerinde bulunan istenmeyen küçük parçaları yüzeyden temizlerler. Bu temizlik işlemi yoğun toz ve dumanın açığa çıkmasına sebep olur. Bu toz ve dumanın imal edilen parçanın üzerine tekrar yapışıp yüzey kalitesini bozmasını önlemek için toplanarak filtre edilmesi gerekiyor. Taşlama ve kumlama esnasında açığa çıkan tozun emişi doğru yapılmadığında,  bitmiş ürünün yüzey kalitesi, iç ortam hava kalitesi, iş sağlığı ve güvenliği ve çevre oldukça kötü etkileniyor. Doğru filtre seçimi de bu kapsamda büyük önem teşkil ediyor.”

 

Bomaksan’ın üretim tesislerinde ortaya çıkan toz gibi zararlı maddeleri kaynağından emerek filtre ederek, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu yönetmeliklere uygun şekilde atmosfere geri verdiklerini ifade eden Bora Boysan, filtrasyon sisteminin, insan sağlığını koruması ve çevre dostu olmasının yanı sıra üretim verimliliği ve imal edilen ürünlerin kalitesini arttırması nedeniyle de tercih edildiğinin altını çizdi.  

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

eurovent banner-52