BOMAKSAN, ÇALIŞANLARI MESLEK HASTALIKLARDAN KORUYOR E.C.A.’NIN PELET YAKITLI ÜRÜNLERİ İLE VERİMLİ ISINMA WARMHAUS KOMBİ: BU KOMBİ BAŞKA SAMSUNG MULTİ SPLIT KLİMALAR İLE EVDE YA DA İŞTE MÜKEMMEL ISITMA BELÇİKA’DAN NEFFES’İN ETKİNLİĞİNE ONAY ÇEVRE DOSTU E.C.A. PHOENIX ŞOFBEN İLE SICAK SUYA GÜVENLİ ERİŞİM BAYMAK’IN HİDROJENLİ KOMBİSİ LUNATEC’İN EĞİTİMLERİ YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR VAILLANT’IN YENİ REKLAM KAMPANYASI “YARIN İÇİN BUGÜNDEN VAILLANT’’ YAYINDA MITSUBISHI HEAVY’DEN ISITAN KAMPANYA MASDAF, “HEXA” POMPALARIN 32 – 45 – 64 SERİLERİNİN ÜRETİMİNE BAŞLADI TORTU TUTUCU FİLTRE – CALEFFI XS® WARMHAUS AQUWA 12 ŞOFBEN İLE GÜVEN VE KONFOR BİR ARADA FKS KLİMA SANTRALİ EUROVENT SERTİFİKASI ALDI WILO TÜRKİYE 2021 İŞ ORTAKLARI BULUŞMASINDA 2025 HEDEFLERİ ELE ALINDI BOSCH TERMOTEKNİK PROFESYONELLERİ GENÇ MEKANİK TASARIMCILAR İLE BULUŞTU

Rosenberg Bölge Satış Müdürü Cem Şirin

Rosenberg Bölge Satış Müdürü Cem Şirin: ’’Sodex Fuarı, pandemi sonrası insanların uzun süredir bir araya gelememesinden dolayı sektörün çalışanlarının, özellikle yurt içindeki çalışanlarının bir araya gelmek için bir fırsat, bir ortam oldu."

 

Uzun bir aradan sonra sektörümüzü bir araya getiren ISK-SODEX 2021 fuarı hakkında görüşlerinizi ve fuarın sizin için nasıl geçtiğini bizimle paylaşır mısınız? 

 

Sodex Fuarı, pandemi sonrası insanların uzun süredir bir araya gelememesinden dolayı sektörün çalışanlarının, özellikle yurt içindeki çalışanlarının bir araya gelmek için bir fırsat, bir ortam oldu. Burada uzun zamandır göremediğimiz müşterilerimizi, tedarikçilerimizi görme şansımız oldu, bir araya gelme şansımız oldu. Yurt dışından daha fazla misafir bekledik. Yurt dışından beklediğimiz misafiri karşılayamadık. Onu dışında çok iyi çok dolu değildi ama kötü de değildi. Yavaş yavaş bugün toparlanıyoruz zaten. 

 

Fuarda sergilediğiniz ürünleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

 

Biz Rosenberg Türkiye olarak Rosenberg’in Türkiye’deki yapılanmasıyız. Burada bir montaj bandımız var ve özellikle Rosenberg’in aksiyel fanlarına odaklanmış durumdayız. Burada bu aksiyel fanların montajını yapıyoruz. Fuar için özellikle üstünde durduğumuz birkaç ürünümüz var. Bunlardan bir tanesi EC fanlar. EC fanlar ile ilgili şu anda tüm dünyada bir problem var. Tedarik problemi. Tıpkı otomotiv sektöründeki gibi. Elektronik kartlardan kaynaklanan bir tedarik problemi var.  O yüzden birçok üretici bu fanları tedarik edemediği için sıkıntılar yaşıyor. Biz de bu arada IC plak fanlarımızı ve EC aksiyel fanlarımızı devreye alarak hem ürün gamımızı Türkiye de geliştirdik hem de iş hacmimizi geliştirip burada üreticilerimize destek olamaya çalışıyoruz. Bu fuarda altını çizdiğimiz ürünler EC Fanları. Özellikle EC plug fanlar ve EC aksiyel fanlar. Onu dışında bir hava temizleyici getirdik. Onu da fuarda ilk kez müşterilerimize tanıttık. Şu anda öne çıkan Rosenberg ürünleri bunlar. 

 

Firmanızın 2022 hedefleri nelerdir?

 

Tıpkı fuardaki gibi 2022 de de aksiyel fanlar dışında Rosenberg’in diğer ürünlerini Türkiye’de daha hareketlendirmeye çalışacağız. Özellikle stoklarımızı buna göre ayarlayacağız. Normalde Rosenberg’in diğer ürünlerinin stoklarını aktif olarak Türkiye’de tutmuyorduk. Fakat bu stoklar da yerimizin genişlemesiyle beraber, taşındıktan sonra Türkiye’de tutulacak. Bu bütün piyasada eksikliği çekilen, aranan ürünlerin daha zahmetsizce tedarik edilmesi fırsatı verecek üreticilere. Plan bu, plan yürüyecek ondan bir kuşkumuz yok. Biz her sene yaklaşık iki kat büyüyen bir firmayız. Bu sene dört kat büyüyeceğiz diyorum ben. İnşallah büyüyeceğiz.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

eurovent banner-52