İSİB’ten, Avusturalya ARBS 2022 Fuar’ına Milli Katılım Organizasyonu ŞİRKET KÜLTÜRÜNDE ÇALIŞAN DENEYİMİ ÖNE ÇIKIYOR FRASCOLD USA YENİ OFİSLER VE DEPO AÇTI ARÇELİK CEO’SU HAKAN BULGURLU’DAN SÜRDÜRÜLEBİLİR DEĞİŞİM İÇİN İNOVASYON ÇAĞRISI EN GÜZEL YATIRIM YALITIM Vaillant Group Türkiye eğitim çalışmalarına DOSİDER ve İGDAŞ işbirliği ile devam ediyor İşletmelerde Verimli Isıtmanın İlk Adımı: Doğru Keşif "Kombi satış adedimiz yüzde 42 arttı" Bodrum Devlet Hastanesi’nin Sağlıklı Hava Kalitesini ALDAĞ Güvence Altına Alacak Masdaf, 5-9 Eylül’de Electra Mining Africa Fuarı’nda Depreme Dayanıklı Su Deposu Seçimi, Yapı Güvenliğinde Önemli Kriterler Arasında Warmhaus Paslanmaz Çelik Eşanjörlü Yoğuşmalı Kazan Serisine 3 Farklı Kapasite Ekledi Form’dan Yüksek Teknolojili Merkezi İklimlendirme Çözümleri Tekstilde Ürün Kalitesi, Suyun Kalitesine Bağlı Yaşam Alanlarını Su ve Gaz Sızıntılardan Koruyan Çözüm: Master Flash

Rosenberg Bölge Satış Müdürü Cem Şirin

Rosenberg Bölge Satış Müdürü Cem Şirin: ’’Sodex Fuarı, pandemi sonrası insanların uzun süredir bir araya gelememesinden dolayı sektörün çalışanlarının, özellikle yurt içindeki çalışanlarının bir araya gelmek için bir fırsat, bir ortam oldu."

 

Uzun bir aradan sonra sektörümüzü bir araya getiren ISK-SODEX 2021 fuarı hakkında görüşlerinizi ve fuarın sizin için nasıl geçtiğini bizimle paylaşır mısınız? 

 

Sodex Fuarı, pandemi sonrası insanların uzun süredir bir araya gelememesinden dolayı sektörün çalışanlarının, özellikle yurt içindeki çalışanlarının bir araya gelmek için bir fırsat, bir ortam oldu. Burada uzun zamandır göremediğimiz müşterilerimizi, tedarikçilerimizi görme şansımız oldu, bir araya gelme şansımız oldu. Yurt dışından daha fazla misafir bekledik. Yurt dışından beklediğimiz misafiri karşılayamadık. Onu dışında çok iyi çok dolu değildi ama kötü de değildi. Yavaş yavaş bugün toparlanıyoruz zaten. 

 

Fuarda sergilediğiniz ürünleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

 

Biz Rosenberg Türkiye olarak Rosenberg’in Türkiye’deki yapılanmasıyız. Burada bir montaj bandımız var ve özellikle Rosenberg’in aksiyel fanlarına odaklanmış durumdayız. Burada bu aksiyel fanların montajını yapıyoruz. Fuar için özellikle üstünde durduğumuz birkaç ürünümüz var. Bunlardan bir tanesi EC fanlar. EC fanlar ile ilgili şu anda tüm dünyada bir problem var. Tedarik problemi. Tıpkı otomotiv sektöründeki gibi. Elektronik kartlardan kaynaklanan bir tedarik problemi var.  O yüzden birçok üretici bu fanları tedarik edemediği için sıkıntılar yaşıyor. Biz de bu arada IC plak fanlarımızı ve EC aksiyel fanlarımızı devreye alarak hem ürün gamımızı Türkiye de geliştirdik hem de iş hacmimizi geliştirip burada üreticilerimize destek olamaya çalışıyoruz. Bu fuarda altını çizdiğimiz ürünler EC Fanları. Özellikle EC plug fanlar ve EC aksiyel fanlar. Onu dışında bir hava temizleyici getirdik. Onu da fuarda ilk kez müşterilerimize tanıttık. Şu anda öne çıkan Rosenberg ürünleri bunlar. 

 

Firmanızın 2022 hedefleri nelerdir?

 

Tıpkı fuardaki gibi 2022 de de aksiyel fanlar dışında Rosenberg’in diğer ürünlerini Türkiye’de daha hareketlendirmeye çalışacağız. Özellikle stoklarımızı buna göre ayarlayacağız. Normalde Rosenberg’in diğer ürünlerinin stoklarını aktif olarak Türkiye’de tutmuyorduk. Fakat bu stoklar da yerimizin genişlemesiyle beraber, taşındıktan sonra Türkiye’de tutulacak. Bu bütün piyasada eksikliği çekilen, aranan ürünlerin daha zahmetsizce tedarik edilmesi fırsatı verecek üreticilere. Plan bu, plan yürüyecek ondan bir kuşkumuz yok. Biz her sene yaklaşık iki kat büyüyen bir firmayız. Bu sene dört kat büyüyeceğiz diyorum ben. İnşallah büyüyeceğiz.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

eurovent banner-52