İSİB’ten, Avusturalya ARBS 2022 Fuar’ına Milli Katılım Organizasyonu ŞİRKET KÜLTÜRÜNDE ÇALIŞAN DENEYİMİ ÖNE ÇIKIYOR FRASCOLD USA YENİ OFİSLER VE DEPO AÇTI ARÇELİK CEO’SU HAKAN BULGURLU’DAN SÜRDÜRÜLEBİLİR DEĞİŞİM İÇİN İNOVASYON ÇAĞRISI EN GÜZEL YATIRIM YALITIM Vaillant Group Türkiye eğitim çalışmalarına DOSİDER ve İGDAŞ işbirliği ile devam ediyor İşletmelerde Verimli Isıtmanın İlk Adımı: Doğru Keşif "Kombi satış adedimiz yüzde 42 arttı" Bodrum Devlet Hastanesi’nin Sağlıklı Hava Kalitesini ALDAĞ Güvence Altına Alacak Masdaf, 5-9 Eylül’de Electra Mining Africa Fuarı’nda Depreme Dayanıklı Su Deposu Seçimi, Yapı Güvenliğinde Önemli Kriterler Arasında Warmhaus Paslanmaz Çelik Eşanjörlü Yoğuşmalı Kazan Serisine 3 Farklı Kapasite Ekledi Form’dan Yüksek Teknolojili Merkezi İklimlendirme Çözümleri Tekstilde Ürün Kalitesi, Suyun Kalitesine Bağlı Yaşam Alanlarını Su ve Gaz Sızıntılardan Koruyan Çözüm: Master Flash

Pnösan Uluslararası Pazarlama ve İletişim Uzmanı Nida Şahin

Pnösan Uluslararası Pazarlama ve İletişim Uzmanı Nida Şahin: ’’Ürün-hizmet tanıtımlarının fuarlarla ne kadar fayda sağladığını da bir kez daha görmüş olduk."

 

Uzun bir aradan sonra sektörümüzü bir araya getiren ISK-SODEX 2021 fuarı hakkında görüşlerinizi ve fuarın sizin için nasıl geçtiğini bizimle paylaşır mısınız? 

 

Covid-19 pandemisi ile sektörel fuarlarımız ciddi bir sekmeye uğramıştı. ISK-SODEX 2021 İstanbul fuarı ile bir arada olmayı, birlik olmayı ne kadar özlediğimizi hatırladık. Ürün-hizmet tanıtımlarının fuarlarla ne kadar fayda sağladığını da bir kez daha görmüş olduk.

 

Açıkçası bu kadar uzun süre ayrı kaldıktan sonra hala devam eden bir pandemi sürecini göz önünde de bulundurursak fuara katılım oranının bu kadar yüksek olmasını beklemiyorduk. Ürünlerimize ve şirketimize gösterilen bu yoğun ilgiden dolayı da ayrıca memnun olduğumuzun altını çizmek isteriz.

 

Fuarda özellikle sergilediğiniz ürününüz hakkında detaylı bilgi alabilir miyiz?

 

Pnosan Group olarak üretime ve gelişime oldukça önem veriyoruz. Şirket olarak meselemiz, ‘’ enerji tasarrufu ‘’ konusuna odaklanarak geleceğe iz bırakmak.

 

Geleceği şekillendiren teknolojiler, Endüstri 4.0, Endüstri 5.0 ve inovasyonun da sürdürülebilirlik ve verimlilik konusunda öneminin bilincindeyiz.AR-GE ve ÜR-GE süreçlerimizde proses hatlarında sistem ihtiyaçlarına uygun ve az enerji gerektiren ürünlere odaklanıyoruz.

 

Bu doğrultuda NST-NORDSTEAM yerli üretim markamızın altında kondenstoplar ile başladığımız sürece, oransal kontrol vanaları, basınç düşürücü vanalar, on-off vanaları dahil ettik. Fuar sürecinde, proses otomasyonunda hassas performans için kontrol teknolojilerimizin oldukça talep gördüğünü belirtebiliriz.

 

2022 yılı için sektörel öngörünüz nedir? Firmanızın 2022 hedefleri nelerdir?

 

2022 yılı için genel olarak konuşmak gerekirse, iş dünyasında yeni iş modelleri ve pazar yapıları oluşmakta ve oluşmaya devam edecektir. Bu noktada markaların konumlandırılmasının, daha önemli olduğunu düşünüyoruz. 

 

Şirket olarak, geleneksel strateji yöntemlerinden sıyrıldık. Yeni dijital entegrasyon dönemine uyum sağlamaya başladık. Kriz yönetiminde hızlı aksiyon alıp, planlı ilerlemenin oldukça önemli olduğunu biliyor düşünüyoruz. Bu konudaki bilgimiz bize sağlıklı ilerleme imkânı sağladı.

 

Pnosan Group olarak 2022 yılında yeni fabrika projemize üretim ve idari bina olarak tamamen geçmeyi hedefliyoruz. Bu hedef konusundaki heyecanımızı da sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

eurovent banner-52