İSİB SEKTÖR STRATEJİ ÇALIŞTAYI YAPILDI HAVALANDIRMA SİSTEMLERİNİN ÖNEMİ OKUL İÇİ HAVA KİRLİLİĞİ VE SAĞLIK ETKİLERİ YOĞUN BAKIM STANDARTLARI VE İNSAN FAKTÖRÜNÜN HASTANE ENFEKSİYONLARINA ETKİLERİ SYSTEMAIR İLE OKULLARDA OPTİMUM İÇ HAVA KALİTESİ GALATAPORT İSTANBUL’A DAIKIN İMZASI MANTOLAMANIN ‘İYİSİ’ BONUS 16 CM TAŞ YÜNÜ İLE AĞAOĞLU ÇEKMEKÖY’ DE MEVAMALL AVM -ANKARA PROJESİNDE TERCİH YİNE ATLANTIK SU KAYNAKLI ISI POMPALARI OLDU MITSUBISHI ELECTRIC YARININ ÜRETİM ANLAYIŞINA YÖN VEREN ROBOTLARINI SERGİLEDİ YEŞİL ENERJİ DÖNÜŞÜMÜNÜ DİKKATE ALAN ŞİRKETLER VERİMLİLİĞİNİ ARTIRIYOR İKLİMSA VE UGETAM, GES ALANINDA UZMAN PERSONEL İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞACAK ASHRAE’NİN GLOBAL HVACR SUMMIT VE RAL CRC TOPLANTISI 400’Ü AŞKIN TEMSİLCİ İLE İSTANBUL’DA YAPILDI SAĞLIK, KONFOR VE ENERJİ VERİMLİLİĞİ” ARASINDAKİ İDEAL DENGENİN KURULMASI ÖNEMLİ İZOCAM BAYİLERİNİN SON DURAĞI “BEYAZ ŞEHİR” BELGRAD OLDU ÇUKUROVA ISI’NIN FABRİKALARIN ENERJİ TASARRUFUNA KATKISI BÜYÜK

Luftsis Genel Müdürü Uğur Darcan

Luftsis Genel Müdürü Uğur Darcan: ’’Covid süreci sonrasında yapılan tesisat sektörünün buluşma noktası olarak da ortaya çıkması bizi ayrı bir heyecan kazandırdı. Beklentilerimizin üstünde bir fuar olarak gerçekleşti. Katılımdan ve fuara katılımcı olmaktan da son derece memnunum’’

 

Uzun bir aradan sonra sektörümüzü bir araya getiren ISK-SODEX 2021 fuarı hakkında görüşlerinizi ve fuarın sizin için nasıl geçtiğini bizimle paylaşır mısınız? 

 

2021 ISK-Sodex Fuarı son derece olumlu gidiyor. Katılım yüzdesi katılımcı kalitesi ve katılımcı firmalar olarak da son derece memnun kaldık. Aslında 2021 hazırlıkları ve fuar programı içerisinde Sodex, önemli yeri olan sektörün en değerli, en etkin fuarlarından bir tanesi bildiğimiz gibi. Covid süreci sonrasında yapılan tesisat sektörünün buluşma noktası olarak da ortaya çıkması bizi ayrı bir heyecan kazandırdı. Beklentilerimizin üstünde bir fuar olarak gerçekleşti. Katılımdan ve fuara katılımcı olmaktan da son derece memnunum.

 

Fuarda sergilediğiniz ürünleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

 

Luftsis 2021 de özellikle Ar-ge çalışmaları ve yeni ürün gruplarıyla ön plana çıktı. Stratejisini ve vizyoner programlarını özellikle Türkiye için özel ve export pazara dönük olarak geliştirdi. Ürün gamımızda bu anlamda genişledi. Ürünlerimiz ağırlıklı olarak klima santralları, konfor, hijyen ve endüstriyel klima santralleri olarak, özellikle son iki yıl içerisinde endüstriyel uygulamalara ağırlık veren otomotiv sektörüyle boya boyahane klima santral ve cihazlarının özel ihtiyaçlarına dönük klima santral imalatlarını gerçekleştirdik. Bunlar Türkiye içi ve Türkiye dışı dünyanın tanınmış bilinmiş önemli otomobil imalatçıları ve otomotiv sektörüne dönük projelerde yer aldık. Bunun haricinde Türkiye içi projelerde klima santral imalatlarımız devam etti. Bizim 2021 yılının farklılığı özellikle rooftop olarak adlandırdığımız yeni teknolojik bir ürünümüz yani vrf tabanlı yüksek teknolojili değişken gazla bir klima rooftop dediğimiz ünitenin ar-ge ve imalat çalışmalarını tamamladık. Bu ürünün uluslararası Pazar ve Türkiye içerisindeki satışlarını açtık. İlk projelerimizi, ürün satışlarımızı ve işletmeye almalarımızı gerçekleştirdik. Bu ürün bizim heyecanlı ürünümüz sektöre yenilik katacak olan Ar-Ge’si ve faydalı model ve patent hakları da tarafımızca alınmış dünya bazında yapılmış hem Türkiye hem de dünyadaki sektörel olarak ilk cihaz. Bu anlamda önemli bir farklılığa da imza attığımızı düşünüyoruz. Önemli Türkiye’de ki potansiyelimiz ve uygulama noktalarımızdan bir tanesi korozyon koruma sistemleri. Bildiğiniz gibi Hollanda menşeili Blygold’un Türkiye ana uygulayıcısı ve ana franchise distribütörüyüz. İçinde bulunduğumuz yıl içerisinde ki bu konudaki talepler beklentilerin çok üstünde bir artış gösterdi. Horozyon koruması ve hvac klima sistemlerindeki korozyon korumasının sektörel büyük bir ihtiyaç olduğunu gördük. Bu konudaki uygularımızda tüm imalatçı firmalar ve distrübitörler bazında başarılı bir şekilde devam etmekte. Bu Başarının arkasından aslında bizde teknolojik gelişiminin paralelinde Blygold uygulamalarının ihtiyaç duyduğu robotik tesis yatırımı yaptık. Yeni bir boya kabini yaptık. Hizmet ve ürün kalitemizi arttırdık. Bu konuda da yolumuza devam ediyoruz.

 

Firmanızın 2022 hedefleri nelerdir?

 

2022 yılı için uygulama ve ürün hizmet kalitemizi artı ürün çeşitliliğimizle beraber satış hedeflerimizi arttırma konusunda ciddi çalışmalarımız var. 2 yıl öncesinde oluşturduğumuz export managerliğimiz var. Bu export managerliği kapsamında özellikle Afrika, Orta Asya ve Avrupa pazarlarını hedefleyerek distribütör ve bizimle iş birliği içerisinde olanların sayısını arttırıyoruz. Hali hazırda çalıştığımız ülkelerdeki ilişkilerimizi güçlendiriyoruz. 2022’yi özellikle satış hedefli olumlu bir yıl olarak geçirip, programlamak istiyoruz. Ar-ge çalışmalarımız tabiki devam ediyor. Mevcut ürün gamımızın gelişimiyle beraber özellikle export pazarlara Türk Lirası’nın pozisyonu ve satış noktasındaki Euro bazlı hedeflerimizi de arttırmak üzere program yapıyoruz.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

-