İSİB’ten, Avusturalya ARBS 2022 Fuar’ına Milli Katılım Organizasyonu ŞİRKET KÜLTÜRÜNDE ÇALIŞAN DENEYİMİ ÖNE ÇIKIYOR FRASCOLD USA YENİ OFİSLER VE DEPO AÇTI ARÇELİK CEO’SU HAKAN BULGURLU’DAN SÜRDÜRÜLEBİLİR DEĞİŞİM İÇİN İNOVASYON ÇAĞRISI EN GÜZEL YATIRIM YALITIM Vaillant Group Türkiye eğitim çalışmalarına DOSİDER ve İGDAŞ işbirliği ile devam ediyor İşletmelerde Verimli Isıtmanın İlk Adımı: Doğru Keşif "Kombi satış adedimiz yüzde 42 arttı" Bodrum Devlet Hastanesi’nin Sağlıklı Hava Kalitesini ALDAĞ Güvence Altına Alacak Masdaf, 5-9 Eylül’de Electra Mining Africa Fuarı’nda Depreme Dayanıklı Su Deposu Seçimi, Yapı Güvenliğinde Önemli Kriterler Arasında Warmhaus Paslanmaz Çelik Eşanjörlü Yoğuşmalı Kazan Serisine 3 Farklı Kapasite Ekledi Form’dan Yüksek Teknolojili Merkezi İklimlendirme Çözümleri Tekstilde Ürün Kalitesi, Suyun Kalitesine Bağlı Yaşam Alanlarını Su ve Gaz Sızıntılardan Koruyan Çözüm: Master Flash

GF Hakan Plastik Ürün ve Pazarlama Direktörü Hüseyin Ünlüyol

GF Hakan Plastik Ürün ve Pazarlama Direktörü Hüseyin Ünlüyol: ’’Organizasyon olarak herhangi bir sorunun yaşanmadığı ve oldukça tatmin edici olan fuarı, 2 yıl sonra tekrar buluşma ümidiyle tamamladık.’’

 

Uzun bir aradan sonra sektörümüzü bir araya getiren ISK-SODEX 2021 fuarı hakkında görüşlerinizi ve fuarın sizin için nasıl geçtiğini bizimle paylaşır mısınız?

 

Pandemi öncesinde gözlemlediğimiz, fuarlara ilginin azalması durumu bu fuarda yaşanmadı şeklinde genel olarak yorumlayabiliriz. Uzun süredir devam eden online seminerler ve fuarlardan sonra, sektör paydaşlarının yerinde gerçekleşen bu fuara oldukça fazla ilgi gösterdiğini söyleyebiliriz. 

 

Hem yurt dışından hem de yurt içinden oldukça fazla sayıda misafiri standımızda, sosyal mesafe kuralları çerçevesinde ağırlama şansı bulduk. 2021 yılı içerisinde lansmanı yapılan ürünlerimizi de paydaşlarımıza sunabildik. Organizasyon olarak herhangi bir sorunun yaşanmadığı ve oldukça tatmin edici olan fuarı, 2 yıl sonra tekrar buluşma ümidiyle tamamladık.

 

Fuarda özellikle sergilediğiniz ürününüz hakkında detaylı bilgi alabilir miyiz?

 

Sodex 2021 standımızda Türkiye’de ürettiğimiz ürünlerin yanı sıra GF kanalından sektöre sunduğumuz altyapı ve üstyapı ürünlerimiz vardı. Öne çıkan ürünlerimiz ise relansmanlarını gerçekleştirdiğimiz Silenta Extreme ve GF Aquasystem PP-RCT oldu.

 

GF Hakan Plastik‘in AR-GE departmanında geliştirilen ve tüm dünyaya GF markası ile sunulan GF Aquasystem PP-RCT, temiz su kullanımının olduğu bina içi tesisatlarda içme suyu sistemlerin, merkezi ısıtma sistemleri, sıcak-soğuk su sistemleri, klima sistemleri ve güneş kolektörleri gibi farklı kullanım alanlarında kullanılan bir sistem. Daha fazla dediğimiz birçok özelliği bulunuyor. Örneğin yüksek sıcaklıklara dayanım özelliğine sahip PP-RCT borular, 60°C'de %25, 70°C'de %60, 80°C de ise %78 daha yüksek çalışma basıncı imkanı sağlıyor. d20-160 mm aralığında ve SDR7.4 ve SDR9 basınç sınıflarında geniş bir ürün gamı ile bulunuyor. İnce cidarlı yapısı ile toplam mekanik tesisat ağırlığının daha hafif olmasına katkıda bulunuyor.

 

Silenta Extreme ise atık su tesisatları için geliştirdiğimiz sistemimiz. GF Silenta Extreme, yangın regülasyonlarına tümüyle uygun, polipropilen bazlı ve halojen grubu elementleri içermeyen formülasyonu ile Türkiye’de sektöründe tek olma özelliğine de sahip bulunuyor. Yanmaya karşı oldukça dayanıklı bir performans sergilemesine (EN 13501’e göre B-s1; d0) ek olarak, hem üretiminde hem de yanma esnasında, doğaya en çok zarar veren sera gazlarından olan kloroflorokarbon (CFC) gazları açığa çıkartılmasının da önüne geçiyor. Sistem, GF Hakan Plastik sessizlik kelepçeleri ile EN14366 standardına göre göre 4 l/sn’de 18 dB(A) ses performansına sahip bulunuyor. Bildiğiniz gibi özellikle çok katlı yapılarda tesisat sistemlerinde sessizlik ve yangın güvenliği önemli konuların başında geliyor. 

 

Her iki ürün grubumuz da fuar süresince yoğun ilgi gördü. Silenta Extreme sunumumuz da büyük beğeni topladı. Standımızı ziyaret eden yabancı katılımcılar detaylı bilgi talebinde bulundular. 

 

Tabii hem GF Aquaystem PP-RCT, hem de Silenta Extreme için gerekli koşulların sağlanarak fuardan kısa bir süre önce EPD belgelerini almış olması, müşterilerimize sunmuş olduğumuz artı bir değer oldu.  

 

2022 yılı için sektörel öngörünüz nedir? Firmanızın 2022 hedefleri nelerdir?

 

2021 yılı ham madde fiyat artışları, döviz kurundaki hassasiyet ve pandemi gölgesinde sona doğru yaklaşıyor. Bu 3 etkenin, 2022 yılında daha stabil duruma gelmesi durumunda, uzun süredir hızlı büyüme rakamları gösteremeyen sektörümüzde, hızlı bir açılıma sebep olacağını düşünüyoruz. GF Hakan Plastik olarak bizler de 2022'de özellikle ihracat pazarlarında ciddi büyüme hedefleri koyarak, şirketimizin çift haneli büyüme rakamlarına ulaşmasını arzu ediyoruz. İlaveten iç pazar için fuarda sergilediğimiz Silenta Extreme ve GF Aquasystem PP-RCT ürünleri için pazara hızlı bir penetrasyon, tatmin edici satış rakamları ve yüksek müşteri memnuniyeti hedefliyoruz.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

eurovent banner-52