İSİB’ten, Avusturalya ARBS 2022 Fuar’ına Milli Katılım Organizasyonu ŞİRKET KÜLTÜRÜNDE ÇALIŞAN DENEYİMİ ÖNE ÇIKIYOR FRASCOLD USA YENİ OFİSLER VE DEPO AÇTI ARÇELİK CEO’SU HAKAN BULGURLU’DAN SÜRDÜRÜLEBİLİR DEĞİŞİM İÇİN İNOVASYON ÇAĞRISI EN GÜZEL YATIRIM YALITIM Vaillant Group Türkiye eğitim çalışmalarına DOSİDER ve İGDAŞ işbirliği ile devam ediyor İşletmelerde Verimli Isıtmanın İlk Adımı: Doğru Keşif "Kombi satış adedimiz yüzde 42 arttı" Bodrum Devlet Hastanesi’nin Sağlıklı Hava Kalitesini ALDAĞ Güvence Altına Alacak Masdaf, 5-9 Eylül’de Electra Mining Africa Fuarı’nda Depreme Dayanıklı Su Deposu Seçimi, Yapı Güvenliğinde Önemli Kriterler Arasında Warmhaus Paslanmaz Çelik Eşanjörlü Yoğuşmalı Kazan Serisine 3 Farklı Kapasite Ekledi Form’dan Yüksek Teknolojili Merkezi İklimlendirme Çözümleri Tekstilde Ürün Kalitesi, Suyun Kalitesine Bağlı Yaşam Alanlarını Su ve Gaz Sızıntılardan Koruyan Çözüm: Master Flash

Çukurova Isı Pazarlama Müdürü Osman Ünlü

Çukurova Isı A.Ş. Pazarlama Müdürü Osman Ünlü: ’’Hem yurt içinden hem de yurt dışından çok kaliteli ve çok sayıda ziyaretçi geldi. Açıkçası bu tarafından da çok memnunuz. Fuarın sektöre hayırlı olduğunu düşünüyoruz."

 

Uzun bir aradan sonra sektörümüzü bir araya getiren ISK-SODEX 2021 fuarı hakkında görüşlerinizi ve fuarın sizin için nasıl geçtiğini bizimle paylaşır mısınız?

 

İki, iki buçuk senedir maalesef dünyamızı kavuran pandemi ile beraber fuarlara hasret kalmıştık açıkçası. Sektör olarak herkes bir arada olabilmeyi, hasbihal edebilmeyi, kucaklaşmayı çok özlemiş. Ziyaretçi kısmına gelince ise çekincelerimiz vardı, acaba yeteri sayıda ziyaretçi gelir mi diye. Ama hem yurt içinden hem de yurt dışından çok kaliteli ve çok sayıda ziyaretçi geldi. Açıkçası bu tarafından da çok memnunuz. Fuarın sektöre hayırlı olduğunu düşünüyoruz. Pandeminin de etkisinin yavaş yavaş azalmasıyla, aşılanmanın da başlamasıyla, yeni normalle beraber bir daha kapanma olmayacağını düşünürsek sektörümüzü güzel günler bekliyor. 

 

Fuarda özellikle sergilediğiniz ürününüz hakkında detaylı bilgi alabilir miyiz? Yeni olarak sergilediğiniz bir ürün var mı? Yoksa Ar-Ge si olan bir ürününüz var mı?

 

Ar-Ge’si olan da var, yeni ürünümüz de var. Biz endüstriyel ve ticari ısıtma sistemlerinde faaliyet gösteren bir firmayız ve ürün gamımız çok geniş. Borulu radyant ısıtıcılardan, seramik plakalı radyant ısıtıcılara elektrikli ısıtıcalardan, seyyar radyant ısıtıcalara, sulu radyantlardan sıcak hava perdelerine kadar çok geniş bir ürün yelpazemiz var. Bunların hepsini bu fuarda sergiliyoruz. Ayrıca bu fuarda bu sene iki üç tane yeni ürünümüz var. Bunlardan bir tanesi elektrikli ısıtıcılarımızda Aqua serisinin bir yeni versiyonu olan Aqua Plus serisini sergiliyoruz. Bir diğer yeni ürünümüzse sulu radyant panellerimizi sergiliyoruz. İtalyan Sabiana Firması’nın distribütörlüğünü almış bulunmaktayız. Onların ürünlerini sergiliyoruz. Ayrıca 1997 senesinden beri distribütörlüğünü yürüttüğümüz İtalyan Robur Firması’nın yeni IRP direktiflerine uygun olarak hazırlamış olduğu Mxt serisini bu fuarda müşterilerimizin beğenisine sunmuş bulunuyoruz. Şirketimiz için bir diğer önemli gelişme ise yaklaşık 30 senedir distribütörlüğünü yürüttüğümüz Amerika’nın en büyük radyant üreticisi olan Roberst-Gorden’ın Blackheat markalı ürünlerini Türkiye’de kendi tesislerimizde üretmek üzere lisans anlaşması yaptık. Sadece üretimle de kalmayacak, Amerika hariç tüm dünyaya satış haklarını da aldık. Bunun bizim ihracatımıza çok önemli katkıları olacağını düşünüyoruz. Bizim üretmiş olduğumuz yeni Blackheat’leri de bu fuarda yine müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz.

 

2022 yılı için sektörel öngörünüz nedir? Firmanızın 2022 hedefleri nelerdir?

 

Şimdi ısıtma sektörü çok büyük bir sektör ama biz radyant ısıtma pazarı çok niş ve ufak bir bölümüyüz bu pastanın. Kendi açımızdan değerlendirecek olursak. Bizim bazı ürünlerimiz pandemi nedeniyle çok etkilendi. Bu etkilenen ürünlerde şimdi yeni açılmalarla beraber bir patlama yaşayacak diye düşünüyoruz. Onun haricine insanların artık daha müstakil bir hayat yaşama isteği pandemi ile beraber, işte bahçelerinde balkonlarında vs. ek bir ısıtma ihtiyacı doğurdu. Bizim elektrikli ısıtıcılarımızda pandemi döneminde bir patlama yaşandı. Yine aynı şekilde devam edeceğini düşünüyoruz. Önümüzdeki sene satışlarımızın her halde minimum %20-25 artacağını öngörebiliriz. Ciromuzun da %30-35 artacağını düşünüyoruz. Hedefimizi gerçekleştirmek için tam saha pres uygulayacağız.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

eurovent banner-52