BOMAKSAN, ÇALIŞANLARI MESLEK HASTALIKLARDAN KORUYOR E.C.A.’NIN PELET YAKITLI ÜRÜNLERİ İLE VERİMLİ ISINMA WARMHAUS KOMBİ: BU KOMBİ BAŞKA SAMSUNG MULTİ SPLIT KLİMALAR İLE EVDE YA DA İŞTE MÜKEMMEL ISITMA BELÇİKA’DAN NEFFES’İN ETKİNLİĞİNE ONAY ÇEVRE DOSTU E.C.A. PHOENIX ŞOFBEN İLE SICAK SUYA GÜVENLİ ERİŞİM BAYMAK’IN HİDROJENLİ KOMBİSİ LUNATEC’İN EĞİTİMLERİ YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR VAILLANT’IN YENİ REKLAM KAMPANYASI “YARIN İÇİN BUGÜNDEN VAILLANT’’ YAYINDA MITSUBISHI HEAVY’DEN ISITAN KAMPANYA MASDAF, “HEXA” POMPALARIN 32 – 45 – 64 SERİLERİNİN ÜRETİMİNE BAŞLADI TORTU TUTUCU FİLTRE – CALEFFI XS® WARMHAUS AQUWA 12 ŞOFBEN İLE GÜVEN VE KONFOR BİR ARADA FKS KLİMA SANTRALİ EUROVENT SERTİFİKASI ALDI WILO TÜRKİYE 2021 İŞ ORTAKLARI BULUŞMASINDA 2025 HEDEFLERİ ELE ALINDI BOSCH TERMOTEKNİK PROFESYONELLERİ GENÇ MEKANİK TASARIMCILAR İLE BULUŞTU

BVN Genel Müdürü Mehmet Yaşar Bahçıvan

BVN Genel Müdürü Mehmet Yaşar Bahçıvan: ’’’İlk izlenimimize göre ziyaretçi sayısı özellikle yurtdışı tarafında tatminkâr gibi görünüyor. Bunu da fuardan sonra analiz edip geri dönüşleri görmek lazım. Şu anda iyi gidiyor. Yani herkes özlemiş öyle görünüyor."

 

Uzun bir aradan sonra sektörümüzü bir araya getiren ISK-SODEX 2021 fuarı hakkında görüşlerinizi ve fuarın sizin için nasıl geçtiğini bizimle paylaşır mısınız?

 

Onun analizini fuardan sonra net olarak görebileceğiz. Ama ilk izlenim diye bir şey vardır. İlk izlenimimize göre ziyaretçi sayısı özellikle yurtdışı tarafında tatminkâr gibi görünüyor. Bunu da fuardan sonra analiz edip geri dönüşleri görmek lazım. Şu anda iyi gidiyor. Yani herkes özlemiş öyle görünüyor. 

 

Fuarda özellikle sergilediğiniz ürününüz hakkında detaylı bilgi alabilir miyiz?

 

Bvn, farklı ölçeklerde çeşitli fanlar üretiyor. Bizim ürün gamımız çok geniş ve biz kurulduğumuz günden beri ülkemizde üretilmeyeni üretmeyi hedefledik. Bu sebeple soğutma fanları serisinde ülkemize çok fazla ithal mal geliyordu. Bunu yaklaşık 2 sene önce değerlendirip ar-ge çalışmalarını başlatmıştık ve birkaç ay öncesinde de bu çalışmaları bitirip aslında piyasada ürünün deneme satışlarını yapıp geri dönüşlerini aldık. Sıkıntıları tamamen bitirdikten sonra bu fuarda da bu BVN SF 500, SF 630, SF 800 ve SFK 800 ürünlerimizi sergilemeye karar verdik. Bu ürünle birlikte soğutma sektörü artık ithalden kurtulacak ve onlara Avrupa standartlarında bir soğutma fanı vermiş olacağız. Yüzde yüz yerli. Ülkemizde bu motor ve serisiyle yapılan ilk ürün. 

 

2022 yılı için sektörel öngörünüz nedir? Firmanızın 2022 hedefleri nelerdir?

 

Sektörümüzün önü çok açık. Çünkü gerçekten havalandırma çok önemli, insanın hayatı söz konusu, sağlığı söz konusu. Bu sebeple sektörün önünün açık olacağını düşünüyorum. 2022 ve sonrasında da artarak ilerleyeceğini düşünüyorum. Bvn bu konuda ekstra neler yapacak; çok önemli yeni bir ürün tasarlıyoruz şu anda ve bu ürünü ülkeye kazandırdığımız zaman başta ısıtma, soğutma, havalandırma sektörü olmak üzere birçok sektöre de bu ürünü verebileceğiz. Bu da diğer sektörlerin bir şansı olacak.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

eurovent banner-52