İSİB’ten, Avusturalya ARBS 2022 Fuar’ına Milli Katılım Organizasyonu ŞİRKET KÜLTÜRÜNDE ÇALIŞAN DENEYİMİ ÖNE ÇIKIYOR FRASCOLD USA YENİ OFİSLER VE DEPO AÇTI ARÇELİK CEO’SU HAKAN BULGURLU’DAN SÜRDÜRÜLEBİLİR DEĞİŞİM İÇİN İNOVASYON ÇAĞRISI EN GÜZEL YATIRIM YALITIM Vaillant Group Türkiye eğitim çalışmalarına DOSİDER ve İGDAŞ işbirliği ile devam ediyor İşletmelerde Verimli Isıtmanın İlk Adımı: Doğru Keşif "Kombi satış adedimiz yüzde 42 arttı" Bodrum Devlet Hastanesi’nin Sağlıklı Hava Kalitesini ALDAĞ Güvence Altına Alacak Masdaf, 5-9 Eylül’de Electra Mining Africa Fuarı’nda Depreme Dayanıklı Su Deposu Seçimi, Yapı Güvenliğinde Önemli Kriterler Arasında Warmhaus Paslanmaz Çelik Eşanjörlü Yoğuşmalı Kazan Serisine 3 Farklı Kapasite Ekledi Form’dan Yüksek Teknolojili Merkezi İklimlendirme Çözümleri Tekstilde Ürün Kalitesi, Suyun Kalitesine Bağlı Yaşam Alanlarını Su ve Gaz Sızıntılardan Koruyan Çözüm: Master Flash

AVENS Operasyon ve İş Geliştirme Müdürü Rahim Kula

AVENS Operasyon ve İş Geliştirme Müdürü Rahim Kula: ’’30 farklı ülkeden çok sayıda yabancı konuk ağırladık. Ülkemizden de birçok sektör uzmanı tarafından ziyaret edildik. Genel olarak değerlendirdiğimizde ISK-SODEX 2021 fuarına katılmamızın doğru bir karar olduğunu söyleyebiliriz."

 

Uzun bir aradan sonra sektörümüzü bir araya getiren ISK-SODEX 2021 fuarı hakkında görüşlerinizi ve fuarın sizin için nasıl geçtiğini bizimle paylaşır mısınız?

 

Pandemi süresinden sonra gerçekleşen ilk fuar organizasyonuna katılmak gerçekten iyi geldi. Mevcut ve potansiyel yeni müşteriler ile tekrar yüz yüze bir araya gelmek pandeminin etkisini bir nebze azalttı. Sodex fuarları ülkemiz ve dünya HVAC sektörü tarafından ilgiyle takip edilen büyük organizasyonlar. 30 farklı ülkeden çok sayıda yabancı konuk ağırladık. Ülkemizden de birçok sektör uzmanı tarafından ziyaret edildik. Genel olarak değerlendirdiğimizde ISK-SODEX 2021 fuarına katılmamızın doğru bir karar olduğunu söyleyebiliriz.

 

Fuarda özellikle sergilediğiniz ürününüz hakkında detaylı bilgi alabilir miyiz?

 

Özellikle temsilciliğimizi yürüttüğümüz Vortice tarafından tasarlanan Yeni Lineo Quiet Kendinden susturuculu, yuvarlak kanal tipi karma akışlı fanları sektör uzmanlarının beğenisine sunduk. Çok ilgi gördü, artık daha fazla zaman geçirdiğimiz kapalı alanlar da ki gürültülü çalışan fanların yerini teknolojik sessiz tip ürünlere bırakıyor. EC ve AC motorlu seçenekleriyle, Ø100-Ø315mm Çap aralığı, 150-2890m³/h hava debisi aralığı ile birçok projenin tercihi olacağını söyleyebiliriz.  Ayrıca diğer bir temsilcisi olduğumuz Casals marka santrifüj fanları ilk defa tanıtımını yapma fırsatımız oldu. Ticari, konut ve endüstriyel tesisler için birçok farklı ihtiyaca cevap verebilecek bir ürün gamına sahip olduk.   

 

2022 yılı için sektörel öngörünüz nedir? Firmanızın 2022 hedefleri nelerdir?

 

Önümüzdeki yıl HVAC sektörü için daha aktif bir dönem olacağını ön görüyoruz. Havalandırma ve iklimlendirme sistemleri pandeminin etkisiyle daha da önem kazandı. Önümüzdeki dönemde olası başka viral pandemi olacağını göz önünde bulundurarak havalandırma ürünleri ve sistem tasarımlarında değişimler olacağı kanaatindeyiz. Bu değişimin, sektörümüz ve bizi daha fazla yenilik yapmaya zorlayacağını düşünüyoruz.

 

AVenS olarak üzerinde çalıştığımız, fizibilite süresi devam eden üretim planımız mevcut. Yapacağımız stratejik yatırımla, yeni nesil havalandırma ürünlerini tüm dünyanın hizmetine sunacağız.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

eurovent banner-52