İSİB’ten, Avusturalya ARBS 2022 Fuar’ına Milli Katılım Organizasyonu ŞİRKET KÜLTÜRÜNDE ÇALIŞAN DENEYİMİ ÖNE ÇIKIYOR FRASCOLD USA YENİ OFİSLER VE DEPO AÇTI ARÇELİK CEO’SU HAKAN BULGURLU’DAN SÜRDÜRÜLEBİLİR DEĞİŞİM İÇİN İNOVASYON ÇAĞRISI EN GÜZEL YATIRIM YALITIM Vaillant Group Türkiye eğitim çalışmalarına DOSİDER ve İGDAŞ işbirliği ile devam ediyor İşletmelerde Verimli Isıtmanın İlk Adımı: Doğru Keşif "Kombi satış adedimiz yüzde 42 arttı" Bodrum Devlet Hastanesi’nin Sağlıklı Hava Kalitesini ALDAĞ Güvence Altına Alacak Masdaf, 5-9 Eylül’de Electra Mining Africa Fuarı’nda Depreme Dayanıklı Su Deposu Seçimi, Yapı Güvenliğinde Önemli Kriterler Arasında Warmhaus Paslanmaz Çelik Eşanjörlü Yoğuşmalı Kazan Serisine 3 Farklı Kapasite Ekledi Form’dan Yüksek Teknolojili Merkezi İklimlendirme Çözümleri Tekstilde Ürün Kalitesi, Suyun Kalitesine Bağlı Yaşam Alanlarını Su ve Gaz Sızıntılardan Koruyan Çözüm: Master Flash

ARMAŞ İhracat Müdürü Ahmet Uyan

ARMAŞ Su Armatürleri San. ve Tic. A.Ş. İhracat Müdürü Ahmet Uyan: ’’Bu yıl pandeminin de verdiği özlemle yurtiçi fuarı olarak Sodex’e katılma kararı aldık.  Şu an için çok memnunum, doğru bir karar verdiğimizi düşünüyorum.’

 

Uzun bir aradan sonra sektörümüzü bir araya getiren ISK-SODEX 2021 fuarı hakkında görüşlerinizi ve fuarın sizin için nasıl geçtiğini bizimle paylaşır mısınız?

 

Sodex Fuarı’na yaklaşık 10 sene önce katılmıştık. Sonra bir ara vermiştik. Çünkü firma olarak ihracata yönelip daha çok yurt dışı fuarlarına katılıyorduk. Ama bu yıl pandeminin de verdiği özlemle yurtiçi fuarı olarak Sodex’e katılma kararı aldık.  Şu an için çok memnunum, doğru bir karar verdiğimizi düşünüyorum. 

 

Fuarda sergilediğiniz ürünleriniz hakkında detaylı bilgi alabilir miyiz?

 

Tabi ki öncelikle fuarın bizim için iki amacı var. Bir yeni belgeli yeni tasarımı olan ürünleri sergilemek. İki yeni kontak kurmak. Yeni ürünlerde Türkiye’de yangın sistemlerinde kullanılan pre action vanamızı sergiledik bu fuarda. İkincisi de UL belgeli ürünlerimiz. Çünkü UL belgemizi aldığımızda sergileyebilecek bir fuar yoktu Covidden dolayı. UL belgeli rölyef vanamız, UL belgeli ıslak alarm vanamız, UL belgeli test ve drenaj vanamız. Bu ürünleri burada sergiledik. UL belgesi diyorum çünkü yangın yönetmeliklerinde uluslararası anlamda UL belgesi ve FM belgesi olmazsa olmazlardan bir tanesi. O yüzden UL belgemizi biraz daha ön plana çıkartmak istedik. 

 

Yaklaşık 55 ülkeye ihracatımız var. Bugün Amerika’dan Kanada’ya, Vietnam’dan Japonya’ya kadar. Avrupa ülkeleri, Uzak Doğu, Güney Amerika, yani 55 ülkeye ihracatımız bulunmaktadır. Bu ihraç ettiğimiz ürünler sadece yangın değil, içme suyu, tarımsal sulama ve su filtrasyonu olmak üzere, dört farklı ana sektörde biz ürünlerimizi ihraç etmekteyiz. 

 

2022 yılı için sektörel öngörünüz nedir? Firmanızın 2022 hedefleri nelerdir?

 

Açıkçası pandemi insanları biraz daha dijitalleşmeye itti. Zoom üzerinden toplantılar, daha web tabanlı işte Google AdWorks olsun, kendi web sitelerini geliştirme olsun, sizin derginiz TermoKlima’nın hem baskılı hem de internet sitesinden vermiş oldukları reklamlar gibi dijitalleştirmeye yöneltti insanları ve bu dijitalleştirme de insanların buluşmasını daha da hızlandırdı diyelim. Normalde fuara giderim, orada tanışırım, oradan biriyle görüşürüm, irtibat kurarım değil de herkes bir arayışa girdi. O yüzden Covid bence sektörü daha da hızlandırdı. İnsanlar birbirine daha çabuk ulaştı. 2022’de de Covid virüsüyle adapte olmuş bir şekilde insanlar yine seyahat edip, fuarlara katılıp, dijitalleştirmenin verdiği imkanlarla da daha hızlı iletişime geçeceklerini düşünüyorum. Bizim hedeflerimiz de 2022 için heyecan verici. Umarım Covid biter ve daha sağlıklı bir ortamda bu işleri hallederiz.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

eurovent banner-52