BOMAKSAN, ÇALIŞANLARI MESLEK HASTALIKLARDAN KORUYOR E.C.A.’NIN PELET YAKITLI ÜRÜNLERİ İLE VERİMLİ ISINMA WARMHAUS KOMBİ: BU KOMBİ BAŞKA SAMSUNG MULTİ SPLIT KLİMALAR İLE EVDE YA DA İŞTE MÜKEMMEL ISITMA BELÇİKA’DAN NEFFES’İN ETKİNLİĞİNE ONAY ÇEVRE DOSTU E.C.A. PHOENIX ŞOFBEN İLE SICAK SUYA GÜVENLİ ERİŞİM BAYMAK’IN HİDROJENLİ KOMBİSİ LUNATEC’İN EĞİTİMLERİ YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR VAILLANT’IN YENİ REKLAM KAMPANYASI “YARIN İÇİN BUGÜNDEN VAILLANT’’ YAYINDA MITSUBISHI HEAVY’DEN ISITAN KAMPANYA MASDAF, “HEXA” POMPALARIN 32 – 45 – 64 SERİLERİNİN ÜRETİMİNE BAŞLADI TORTU TUTUCU FİLTRE – CALEFFI XS® WARMHAUS AQUWA 12 ŞOFBEN İLE GÜVEN VE KONFOR BİR ARADA FKS KLİMA SANTRALİ EUROVENT SERTİFİKASI ALDI WILO TÜRKİYE 2021 İŞ ORTAKLARI BULUŞMASINDA 2025 HEDEFLERİ ELE ALINDI BOSCH TERMOTEKNİK PROFESYONELLERİ GENÇ MEKANİK TASARIMCILAR İLE BULUŞTU

Aiolos Air Genel Müdürü Ozan Atasoy

Aiolos Air Genel Müdürü Ozan Atasoy: ’Hem birbirimizi çok özlemişiz hem de ürünlerimize dokunma fırsatı yarattık. ISK-SODEX Fuarı’nda yaptığımız yenilikleri anlatma imkânımız oldu. Bizim adımıza çok verimli geçti.’’

 
 

Uzun bir aradan sonra sektörümüzü bir araya getiren ISK-SODEX 2021 fuarı hakkında görüşlerinizi ve fuarın sizin için nasıl geçtiğini bizimle paylaşır mısınız?

 

Bizim için çok verimli geçti bu fuar. 3 yıllık genç bir firmayız. Ürünlerimizi sergilemek için çok güzel bir platform oldu burası bize. Müşterilerimizle iletişim halindeydik ama hep uzaktan erişimle, video konferans toplantılarla. Kataloglarla, e-maillerle müşterilerimize hep ürünlerimizi anlatmaya çalışıyorduk. Uzun bir aradan sonra ilk defa bir araya geldik. Hem birbirimizi çok özlemişiz hem de ürünlerimize dokunma fırsatı yarattık. ISK-SODEX Fuarı’nda yaptığımız yenilikleri anlatma imkânımız oldu. Bizim adımıza çok verimli geçti. İyi ki katılmışız diyorum. 

 

Fuarda sergilediğiniz ürünleriniz hakkında detaylı bilgi alabilir miyiz?

 

Bizim aslında ana iştigal konumuz yüzde yüz taze hava. Yüzde yüz taze havayı en enerjik verimli şekilde işleyen ürünleri tasarladık, ürettik, sergiledik. Birçok referansımız da oldu bu konuda. Onun farklı farklı versiyonları olan, okullar için tasarladığımız hem ısıtma hem soğutma yapan cihazımız yüzde yüz taze havalı. Yine okullar için tavan tipi, sadece ısı geri kazanım ve ısıtma yapan, 35 desibelin altında ses seviyelerinde olan School Air ürünümüzü, büyük fabrikalar, büyük ofisler için tasarladığımız HybridCool Flat serisi dediğimiz ürünlerimizi. Bunların hepsi taze havayla çalışıyor. Taze hava soğutmasında doğal yollarla endirekt evoporatif soğutmayla yapıyoruz. Onu kompresörlü soğutmayla birleştiriyoruz. Dolayısıyla müthiş bir verim elde ediyoruz. Klasik sistemlerle yapılanlara göre neredeyse yüzde elli daha az elektrik enerjisi tüketerek bunu gerçekleştiriyoruz. Bu büyük bir yenilik aslında. Baktığınızda, bunu da başarabilen dünyadaki sayılı firmalardan biriyiz. Tam bir mühendislik ürünü ama kullanıcı dostu aynı zamanda. Burada insanlara bunların çalışabildiğini yapılabildiğini göstermekte çok başarılı oldu bizim adımıza adına. 

 

Firmanızın 2022 hedefleri nelerdir?

 

Biz aslında 3 yıldır bugüne hazırlanıyorduk. Kendimize milat olarak belirlemiştik.  Ürün gamımızı tamamladık. Yeni ürünlerimizi çıkarttık. Bunlarla ilgili referanslarımız oluştu. Hem müşterilerimizin bize güveni oluştu hem de bizim ürünlerimize güvenimiz oluştu. Testlerimizi tamamladık. Neticede pazara güçlü bir giriş yapmak için Sodex fuarı bizim için bir fırsattı, bir milattı. Hem sektörel yayın organlarımızda hem müşterilerimizde hem referanslarımızı sosyal medyada hem de müşterilerimizle birebir iletişim halinde bundan sonra Aiolos ismini, ürünlerimizi çok daha sık göreceksiniz. Bunları daha çok göreceğiniz bir sene olacak 2022. Bizim de hızlı büyümeye, istikrarlı ve düzenli bir şekilde büyümeye başlayacağımız bir milat Sodex Fuarı ve 2022 senesi. O yüzden bizim için çok önemli. 2022 senesinde bizim pazarda yerleşeceğimiz bir yıl olacak. Gerçek anlamada pazara çıktığımız bir yıl olacak. Şu ana kadar çok ciddi sayıda referansa ulaştık. Bahsettiğimiz sistemlerin satışını üretimini kırkın üzerinde gerçekleştirdik. Bende sektörle iç içe olan bir insanım, hep eşimize dostumuza yapmışız. Bakıyorum geriye dönük hiç yabancı kimse yok. İlk defa bu fuarla beraber artık biz dışarıya da açılıyoruz. Çünkü eşimizle dostumuzla bir hatamız eksiğimiz de olsa, onlar en azından bize söylüyorlar ‘’şunu şöyle yapsanız daha iyi olur’’ diye. Bunların hepsini bir feedback olarak aldık, değerlendirdik, kendimizi geliştirdik. Artık hazırız dışarıya çıkmaya. Almanya’da da bir şirketimiz var. Aiolosair Gmbh olarak. Almanya’ya da ihracata başladık. İlk parti ürünlerimizi gönderdik. Zaten kendimize belirlediğimiz standartlar genelde Alman standartları. O anlamda 2022 bizim için mutfaktan servis kısmına geçeceğimiz bir yıl olacak. Planımızda böyleydi ilk yola çıkarken. 3 yıl göz açıp kapanıncaya kadar bunlarla geçti.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

eurovent banner-52