BOMAKSAN, ÇALIŞANLARI MESLEK HASTALIKLARDAN KORUYOR E.C.A.’NIN PELET YAKITLI ÜRÜNLERİ İLE VERİMLİ ISINMA WARMHAUS KOMBİ: BU KOMBİ BAŞKA SAMSUNG MULTİ SPLIT KLİMALAR İLE EVDE YA DA İŞTE MÜKEMMEL ISITMA BELÇİKA’DAN NEFFES’İN ETKİNLİĞİNE ONAY ÇEVRE DOSTU E.C.A. PHOENIX ŞOFBEN İLE SICAK SUYA GÜVENLİ ERİŞİM BAYMAK’IN HİDROJENLİ KOMBİSİ LUNATEC’İN EĞİTİMLERİ YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR VAILLANT’IN YENİ REKLAM KAMPANYASI “YARIN İÇİN BUGÜNDEN VAILLANT’’ YAYINDA MITSUBISHI HEAVY’DEN ISITAN KAMPANYA MASDAF, “HEXA” POMPALARIN 32 – 45 – 64 SERİLERİNİN ÜRETİMİNE BAŞLADI TORTU TUTUCU FİLTRE – CALEFFI XS® WARMHAUS AQUWA 12 ŞOFBEN İLE GÜVEN VE KONFOR BİR ARADA FKS KLİMA SANTRALİ EUROVENT SERTİFİKASI ALDI WILO TÜRKİYE 2021 İŞ ORTAKLARI BULUŞMASINDA 2025 HEDEFLERİ ELE ALINDI BOSCH TERMOTEKNİK PROFESYONELLERİ GENÇ MEKANİK TASARIMCILAR İLE BULUŞTU

VIESSMANN EĞİTİMDE DE GELECEK NESİLLERE YATIRIM YAPMAYA DEVAM EDİYOR

Viessmann, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile yapılan Marka Ders sözleşmesi kapsamında, her biri alanında uzman mühendis kadrosuyla, 2021 - 2022 dönemi Bireysel ve Endüstriyel Enerji Sistemleri dersini verme sorumluluğunu üstlendi.

 

Viessmann’ın, geleceğe yapılan en büyük yatırımlardan birinin sektöre yeni insanlar yetiştirmek olduğunun bilinciyle çıktığı yolda, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Teknoloji Fakültesi müfredatına eklenen marka dersler kapsamında, firma yetkilileri öğrencilere Bireysel ve Endüstriyel Enerji Sistemleri dersi vermeye başlıyor.

 

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi senato toplantı salonunda gerçekleştirilen “ESM 3555 Viessmann Bireysel ve Endüstriyel Enerji Sistemleri” protokol törenine Viessmann Türkiye Genel Müdürü Celalettin Çelik online olarak katılırken; sözleşme, İzmir Bölge Müdürü Yusuf Erdem Önder ile Rektör Prof. Dr. Hüseyin Çiçek arasında imzalandı.

 

Konuşmasında Viessmann gibi sektör liderlerinin eğitim alanındaki katkılarının büyük bir amaca hizmet ettiklerine değinen Çiçek, "Bir yandan AR-GE Üniversitesi olurken, diğer taraftan da girişimci öğrenci yetiştirmeyi hedefliyoruz. Öğrencilerimizin burada aldıkları bilgi, eğitim ve öğretim ile iş hayatına daha avantajlı atılabilmelerini hedefliyoruz. Öğrencilerimizi girişimci ve öz güveni yüksek öğrenciler olarak mezun etmek istiyoruz. Bunu yapabilmek için lisans ve lisansüstü araştırma projeleri derslerini de gündeme aldık. Bunları yaptık ve öğrencilerimiz proje hazırlayabiliyor. Eksik olan noktamız ise marka derslerdi. Büyüklerinin bu işleri nasıl yaptıklarını gözlemlemeleri açısından bizim asıl dış paydaşlarımız dediğimiz mezun olduklarında görev yapacakları alanlar için Viessmann’la yaptığımız görüşmeler sonucunda marka dersleri getirdik. Bunlardan en önemlilerinden birisini de bugün yapacağımız protokol teşkil ediyor. Marka dersler ile bir adım daha öne çıkacağımızı düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

 

2021 - 2022 eğitim öğretim yılı güz yarıyılında açılacak olan marka dersi, tek oturumda haftada 90 dakika olmak üzere çevrimiçi ve eşzamanlı olarak verilecek. İşbirliğinin kapsamında ayrıca yılda en az bir kez üniversite ile belirlenecek konuda atölye çalışması, marka konferans ya da kişisel gelişim semineri yapılması ve kariyer günlerine katılınarak öğrencilere mülakat konusunda bilgi verilmesi de yer alıyor.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

eurovent banner-52