MECHTALKS PANDEMİ VE İKLİM KRİZİ KARŞISINDA BİNA YAPIMININ GELECEĞİNE IŞIK TUTTU “BloombergHT “Dünya için Bir Şey Yap” programında iş yeri ruhsatlandırılmasında havalandırmanın önemi konusu işlendi ISKAV 47’nci Mütevelli Heyeti Olağan Seçimli Genel Kurulu Gerçekleştirildi Bosch Termoteknik profesyonelleri genç mekanik tasarımcılar ile buluştu Hifyber, Ofis Binalarının İç Mekân Hava Kalitesine Dikkat Çekiyor GoodWe, BNEF Londra 2021 Zirvesi'nde net sıfır etkinleştiren Akıllı Enerji Yönetim Sistemini vurguluyor ÜNİVERSİTELER DE SEÇİMİNİ DAIKIN’DEN YANA KULLANIYOR Bomaksan’dan büyüme atağı ATLANTİK GRUP, ISK SODEX’TE ENERJİ VERİMLİLİGİ YÜKSEK CİHAZLARI İLE YOĞUN İLGİ GÖRDÜ İSİB Sektör Strateji Çalıştayı Türk İklimlendirme Sektörü’nün Global Stratejisini Masaya Yatırdı WAVIN SENTIO KONTROL SİSTEMİ İLE KONFORLU YERDEN ISINMA İZOCAM’DAN “A” SINIFI YALITIM ÇÖZÜMÜ: MİNERAL YÜN ARA BÖLME LEVHASI BAYMAK’TAN KOMBİ BAKIMININ PÜF NOKTALARI ALT YAPIYI DEĞİŞTİRMEDEN KLİMANIZI DEĞİŞTİRİN TASARRUF VE YÜKSEK PERFORMANS USTASI YENİ KOMBİ DAIKIN CSU PREMIX İLE TANIŞIN

YÜKSEK VERİM VE ÜSTÜN PERFORMANSIYLA PAZARIN VAZGEÇİLMEZİ BAYMAK LECTUS YOĞUŞMALI KAZANLAR

Baymak Lectus yoğuşmalı kazanlar, premix yanma teknolojisi ve grup patentli, yüksek ısı iletimli extra korozyon dayanımlı ve bu özelliklerinin yanında hafifliğiyle dikkat çekiyor. Al-Mg-Si eşanjörü sayesinde yüzde 111’e varan oranlarda yüksek verim sağlayan Lectus yoğuşmalı kazanları, temiz bir doğa için verilen mücadeleye de katkı sunuyor. Yeni kazan serisi, doğal gazın yanı sıra LPG kullanımına da uyumlu. 

 

Baymak’ın Avrupa teknolojisiyle Türkiye’ye taşıdığı Lectus yoğuşmalı kazanlar, yüzde 111‘e varan verimliliğiyle yakıt tasarrufunu en üst noktaya taşıyor. Lectus kazanlar, 5627 sayılı ErP- Enerji Verimliliği Direktifi kapsamında hazırlanan “Binalarda Enerji Performansı” (BEP) yönetmeliği ile toplam kullanım alanı 2 bin m²’den büyük olan binalarda merkezi ısıtma sistemlerinin zorunlu hale geldiği bu dönemde kullanıcılara avantaj sunuyor. Baymak Lectus duvar tipi yoğuşmalı kazan serisinde yer alan 65, 90 ve 115 modellerinin en büyük özelliği ise Premix Yanma Teknolojisi’ne sahip olması. 

 

Premix teknolojisine sahip Lectus kazanlar, verimliliği belirleyen teknolojisi sayesinde, bir birim gaz için gerekli olan havayı yanma öncesinde gaz ile karıştırarak ideal yanma sağlıyor. Eski tip konvansiyonel kazanlarla karşılaştırıldığında Lectus kazanların performansında yüzde 30 oranında daha fazla verim alınıyor. 

 

Yüksek güç ve performansın bir arada olduğu Lectus kazanlar, renkli ve geniş LCD ekranı sayesinde kullanıcılara kullanım kolaylığı sağlıyor. Baymak için özel üretilen RVS kaskad kontrol paneliyle, 15 adet yoğuşmalı Lectus kazan, tam otomasyona bağlı olarak kontrol edilebildiği gibi her kazan ayrıca kendi içinde modüle edilebiliyor. Bina yöneticileri ve bina görevlileri için kontrol ve yönetim kolaylığı sunan RVS kaskad kontrol paneli ısıtma, kullanım sıcak suyu veya farklı zonların ayrı ayrı kontrol edilip, günlük ve haftalık olarak programlanmasını da sağlıyor. Sisteme uzaktan erişim sağlayan web server ara yüzü sayesinde ise tüm kontrol ve yönetimler istenilen yerden kolaylıkla yapılabiliyor. Sistem, herhangi bir sorun yaşadığında otomatik bilgilendirmeyle merkeze ulaşarak çözüme en kısa sürede ulaşılmasını sağlıyor. 

 

Doğal gaz ve LPG ile çalışıyor

Pahalı enerjiye karşı, temiz bir doğa için tasarlanan Lectus yoğuşmalı kazan serisi, düşük emisyon değerleriyle çevre dostu bir ürün olarak dikkat çekiyor. TS EN, CE ve ISO 9001 Kalite Belgesi’ne sahip olan Lectus kazanlar, doğal gaz ve LPG kullanımına uygun olarak üretildi. Özel alüminyum-magnezyum-silisyum alaşımlı döküm eşanjörü sayesinde yüksek ısı iletkenliği sağlayan Baymak Lectus kazanlar, fiber kaplı paslanmaz çelik modülasyonlu brülörü ve modülasyonlu fan grubu sayesinde maksimum verimi sunuyor. 500x500x750 mm kompakt ölçüleri sayesinde küçük alanlarda büyük kapasitelere ulaşma imkânı sağlayan Lectus, kazan dairesi kurulumunda da kolaylıklar yaratarak beklentilere tam anlamıyla cevap veriyor.

 

Baymak Lectus yoğuşmalı kazanlar, duvar tipi yoğuşmalı kazan pazarında açık ara liderliğiyle pazara adını veriyor. Lectus serisi premix teknolojili yoğuşmalı kazanlarda, devreye alınma tarihi itibarıyla 3 yıl garantinin yanı sıra kazan dairesi çözümlerinde Baymak ürünlerinin tercih edilmesi halinde yoğuşmalı kazanlara 5 yıl sistem garantisine kavuşuluyor. 

 

Teknik özellikleri

• Kapasite: 65, 90, 115 modelleri • 15 kazana kadar kaskad çalıştırma 

• Kaskad sistem Baymak kazanlar için RVS Siemens kontrol panelleri

• TS EN Ve CE Belgeli, ISO 9001 • Geri akım klapesi ile yüksek güvenlik

• Yüzde 111,3’ e varan yüksek verim • Al-Mg-Si döküm ısı eşanjörü

• Paslanmaz çelik brülör • Premix modülasyon • Sessiz çalışma

• Donma korumasına sahip • %16-100 modülasyon aralığı (Lectus 115 için)

• Dijital ekran • Doğal gaz ve propan ile çalışma imkânı • Kompakt ölçüler

• Düşük emisyon değerleriyle çevre dostu • 100/150 mm baca bağlantısı

• 0,8-6 bar arası kazan su basıncı • Gaz hattı 21 Mbar gaz basıncı

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

MCE 2022 banner-26