MECHTALKS PANDEMİ VE İKLİM KRİZİ KARŞISINDA BİNA YAPIMININ GELECEĞİNE IŞIK TUTTU “BloombergHT “Dünya için Bir Şey Yap” programında iş yeri ruhsatlandırılmasında havalandırmanın önemi konusu işlendi ISKAV 47’nci Mütevelli Heyeti Olağan Seçimli Genel Kurulu Gerçekleştirildi Bosch Termoteknik profesyonelleri genç mekanik tasarımcılar ile buluştu Hifyber, Ofis Binalarının İç Mekân Hava Kalitesine Dikkat Çekiyor GoodWe, BNEF Londra 2021 Zirvesi'nde net sıfır etkinleştiren Akıllı Enerji Yönetim Sistemini vurguluyor ÜNİVERSİTELER DE SEÇİMİNİ DAIKIN’DEN YANA KULLANIYOR Bomaksan’dan büyüme atağı ATLANTİK GRUP, ISK SODEX’TE ENERJİ VERİMLİLİGİ YÜKSEK CİHAZLARI İLE YOĞUN İLGİ GÖRDÜ İSİB Sektör Strateji Çalıştayı Türk İklimlendirme Sektörü’nün Global Stratejisini Masaya Yatırdı WAVIN SENTIO KONTROL SİSTEMİ İLE KONFORLU YERDEN ISINMA İZOCAM’DAN “A” SINIFI YALITIM ÇÖZÜMÜ: MİNERAL YÜN ARA BÖLME LEVHASI BAYMAK’TAN KOMBİ BAKIMININ PÜF NOKTALARI ALT YAPIYI DEĞİŞTİRMEDEN KLİMANIZI DEĞİŞTİRİN TASARRUF VE YÜKSEK PERFORMANS USTASI YENİ KOMBİ DAIKIN CSU PREMIX İLE TANIŞIN

İZMİR İSTİNYE PARK AVM’NİN TERCİHİ KNAUF’UN ÜSTÜN PERFORMANSLI ÇÖZÜMLERİ OLDU

Sektördeki en geniş performans çözümlerini sunan portföyüyle ulusal ve uluslararası projelerin bir numaralı çözüm ortağı Alman devi Knauf, 2021 yılının sonunda İzmir’de kapılarını açmaya hazırlanan İstinye Park AVM’ye üstün performanslı çözümleriyle ürünleriyle imzasını atıyor. Yaklaşık  90 bin metrekare kapalı alana sahip alışveriş merkezi, 5 yıldızlı otel ve kongre merkezinin yanı sıra 20 bin metrekarelik şehir parkından oluşan ve İzmirlilerin yeni yaşam merkezi olmaya aday İzmir İstinye Park AVM’de kulanılan üstün performanslı Knauf çözümleri, projenin güvenlik ve sürdürülebilirlik ihtiyaçlarını karşılıyor.  

 

Projenin bölme duvar ve asma tavan sistemlerinde Knauf’un Alçıpan® sistemleri tercih edildi. İç mekanlarda Alçıpan® Flex (FX) ile her türlü ıslak hacim ve nemli ortamda kullanılabilen, su iticilik özelliği kazandırılmış Alçıpan® Suya Dayanıklı (WR) ve yangın dayanım süresi artırılmış, cam elyaf katkılı Alçıpan® Yangına Dayanıklı ürünler tercih edildi. Projenin şaft duvarlarında ise şaft kapaklarının kapanmasında ve yangın dayanımı talep edilen koridor asma tavanlarında da her iki yüzünde cam elyaf şilte bulunan ve uygulandığı her yüzeye 2 saate kadar yangın dayanımı sağlayan Flameboard® tercih edildi. Ayrıca projenin asansör duvarlarında yangına dayanımı artırılmış ve yoğunluğu ile öne çıkan FRDF Alçıpan® yer aldı.  

 

Knauf’un ıslak hacim çözümleri içerisinde sunduğu AQUAPANEL® Çimento Bazlı İç Çephe Plakası ise yüksek nem dayanımı talep edilen alanlarda bölme duvar sistemi olarak kullanıldı. Saçak altı kapatmalarda ve balkon tavanlarında uygulanan asma tavan sistemlerinde ise AQUAPANEL® Dış Cephe çözümleri tercih edildi. Esnek ve suya dayanıklı sistemler oluşturan AQUAPANEL® Dış Cephe Plakası, binaların, kötü hava koşullarına ve neme direnç gösterebilen dış kabuğunu oluşturduğu gibi  yüzde 100 suya dayanıklı ve inorganik olmasıyla da küflenme, yumuşama veya şişme yapmamasıyla öne çıkıyor.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

MCE 2022 banner-26