Yaşam Alanlarını Su ve Gaz Sızıntılardan Koruyan Çözüm: Master Flash SAKARYA PANDEMİ HASTANESİ’NDE ALDAĞ TEKNOLOJİSİ HİZMET VERECEK Dünya markaları 15. Kez SolarEX İstanbul’da buluşuyor DemirDöküm’ün yeni gözdesi ExaControl Select satışa sunuldu ALARKO CARRIER İLK ALTI AYDA BÜYÜMESİNİ SÜRDÜRDÜ Teknik servisler E.C.A.’nın “Yapı Ürünleri Semineri”nde bir araya geldi Mitsubishi Heavy’e EcoVadis’ten Üçüncü Kez Gümüş Not Masdaf, Atık Suların Transferinde Oluşabilecek Riskleri Önlüyor Vaillant’ın sensoROOM Pure oda termostatında verimlilik ve tasarruf bir arada Warmhaus’tan Bayilerine Fark Yaratan Gezi Mitsubishi Electric'in Net Sıfır Enerji Test Tesisi SUSTIE WELL Platin Sertifikası Aldı Aironn, İstanbul’un Marka Değerini Artıracak Tersane İstanbul’un Fan Gruplarını Üretecek DAIKIN TÜRKİYE 11 YILDA 27 KAT BÜYÜDÜ Bağcılar Eğitim Araştırma Hastanesi Doğu İklimlendirme ile Nefes Alıyor FORM MHI KLİMA SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş GENEL MÜDÜRÜ ZAFER SARI

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN COVID­19 TEDBİRLERİNE EK ÖNLEMLER

OTELLERDE MOBİL HEPA FİLTRELİ CİHAZLARIN KULLANIMI ZORUNLU HALE GETİRİLDİ

 

Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda alınan koronavirüs önlemlerine yenileri eklendi. İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen ek önlemler kapsamında, havalandırma/klima sistemi bulunmayan konaklama tesislerinin kapalı genel mahallerinde, mahallin metreküpüne uygun sayıda ve güçte mobil HEPA filtreler kullanılacak.

 

Koronavirüs salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla belirlenen kurallar ve önlemler doğrultusunda, koronavirüs tedbirleri genelgesine ek  önlemler eklendi.

 

“Konaklama Tesislerinde Uygulanacak Standartlar ve Tedbirler” konulu genelgenin; “Temizlik ve Hijyen” başlıklı bölümünün sonuna eklenen “havalandırma/klima sistemi bulunmayan konaklama tesislerinin kapalı genel mahallerinde, mahallin metreküpüne uygun sayıda ve güçte mobil HEPA filtreler kullanılacak, bakımları düzenli olarak yapılacak ve filtreleri sık sık değiştirilecektir” maddesi ile otellerde HEPA filtreli “Temiz Hava Dolapları” kullanımı zorunlu hale getirildi. Ayrıca, Güvenli Turizm Sertifikasyon Kriterleri’ne dâhil olan bu madde ile Güvenli Turizm Sertifikası almak isteyen veya sertifika sahibi olan kuruşların da bu kriteri yerine getirmesi gerekiyor. 

 

bomaksan FACEBOOK2

“ÖZELLİKLE KIŞ OTELLERİNDE MOBİL HEPA FİLTRELER ACİL OLARAK KULLANILMAYA BAŞLANMALI”

Bomaksan Genel Müdürü R. Bora Boysan, alınan yeni karar hakkında şunları söyledi: “İçişleri Bakanlığımızın yayınladığı ek önlemler, toplum sağlığının korunması açısından kritik önem taşıyor. Özellikle şu anda kış otellerinde kapalı alanlarda daha fazla vakit geçiriyoruz. Yaşadığımız salgın döneminde hava yolu ile bulaşan virüs vb. zararlı patojenlerin soluduğumuz havadan etkin şekilde uzaklaştırılması için havalandırma yapılamayan mekânlarda mobil HEPA filtrelerin kullanımının en etkili ve en hızlı çözüm olduğunu düşünüyoruz.  Mümkün olan en üst düzeyde önlem alabilmek adına da yeterli güçte ve sayıda H14 sınıfı HEPA filtreli Temiz Hava Dolaplarımız ön plana çıkmaktadır. Çünkü H14 sınıfı HEPA filtreler, koronavirüs gibi çok çok küçük boyutlardaki partiküller ve buna benzer nano boyutlu birçok partikülü yakalayabilecek liflere sahiptir” dedi.

 

3 KADEMELİ FİLTRASYON SİSTEMİ SÜREKLİ OLARAK

TEMİZ HAVA SAĞLIYOR

Enfekte bir insanın bulunduğu ortamdaki havalandırma sisteminin yetersiz olması durumunda, havada belirli bir süre asılı kalan koronavirüsün hızlı bir şekilde bulaşabildiğine dikkat çeken R. Bora Boysan, “Bomaksan olarak toplum sağlığını korumak için pandemi dönemi Ar-Ge çalışmalarımız sonucunda H14 sınıfı HEPA filtreli portatif temiz hava dolapları ürettik. Bulaş riskini minimize etmek amacıyla geliştirdiğimiz BOA AIR temiz hava dolapları, sınıfının en yoğun aktif karbon filtresi ile VOC’leri ve kötü kokuları filtrelerken, H14 sınıfı HEPA filtreler ile de virüs, bakteri gibi mikroorganizmalar ile PM2.5 partikülleri içerisinde hapsederek sürekli olarak temiz hava sağlıyor. BOA AIR, 3 kademeli filtrasyon sistemi ile virüs, bakteri gibi mikroorganizmalar ile 1 mikron altı partikülleri bile yüzde 99,995 verimlilikte yakalıyor. Bu sayede hava kirliliğinin sebep olduğu ve hava yoluyla bulaşısı artan hastalıkların da önüne geçilmesine imkân sağlıyor” dedi.

 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

eurovent banner-52