MECHTALKS PANDEMİ VE İKLİM KRİZİ KARŞISINDA BİNA YAPIMININ GELECEĞİNE IŞIK TUTTU “BloombergHT “Dünya için Bir Şey Yap” programında iş yeri ruhsatlandırılmasında havalandırmanın önemi konusu işlendi ISKAV 47’nci Mütevelli Heyeti Olağan Seçimli Genel Kurulu Gerçekleştirildi Bosch Termoteknik profesyonelleri genç mekanik tasarımcılar ile buluştu Hifyber, Ofis Binalarının İç Mekân Hava Kalitesine Dikkat Çekiyor GoodWe, BNEF Londra 2021 Zirvesi'nde net sıfır etkinleştiren Akıllı Enerji Yönetim Sistemini vurguluyor ÜNİVERSİTELER DE SEÇİMİNİ DAIKIN’DEN YANA KULLANIYOR Bomaksan’dan büyüme atağı ATLANTİK GRUP, ISK SODEX’TE ENERJİ VERİMLİLİGİ YÜKSEK CİHAZLARI İLE YOĞUN İLGİ GÖRDÜ İSİB Sektör Strateji Çalıştayı Türk İklimlendirme Sektörü’nün Global Stratejisini Masaya Yatırdı WAVIN SENTIO KONTROL SİSTEMİ İLE KONFORLU YERDEN ISINMA İZOCAM’DAN “A” SINIFI YALITIM ÇÖZÜMÜ: MİNERAL YÜN ARA BÖLME LEVHASI BAYMAK’TAN KOMBİ BAKIMININ PÜF NOKTALARI ALT YAPIYI DEĞİŞTİRMEDEN KLİMANIZI DEĞİŞTİRİN TASARRUF VE YÜKSEK PERFORMANS USTASI YENİ KOMBİ DAIKIN CSU PREMIX İLE TANIŞIN

İMBAT HASSAS KONTROLLÜ KLİMA

Sistem odaları, müzeler, laboratuvarlar, pano odaları, elektrik&elektronik ekipman odaları, bilgisayar ve telekomünikasyon sistemleri gibi mahaller, insan konforundan daha farklı tasarım kriterlerine sahiptir. İmbat hassas kontrollü klimalar, ekipman, test odaları ve telekomünikasyon sistemlerinde aşırı ısınma, bilgi kaybı, oksitlenme, kısa servis ömrü, erken hasar, yedekleme ünitesinde fiziksel hasar gibi durumları ortadan kaldırmak için gerekli olan nem ve sıcaklık değerlerini, dar toleranslar içerisinde sağlamak üzere geliştirilmiştir.

 

İklimlendirmede Hassas ve Sürekli Kontrol

İmbat hassas kontrollü klimalar ile ortam sıcaklığı daima, istenen değerde ve +/-%1°C'ye kadar tolerans ile ortam bağıl nem oranı ise istenen oranda ve +/-%2 RH'ye kadar tolerans ile sağlanmaktadır.

 

Süreklilik ve Güvenilirlik

İmbat hassas kontrollü klimalar, kullanıldıkları iç ortam şartlarında sıcaklık ve nem kontrolünü, yaz-kış, gece-gündüz sürekli, sabit, homojen ve hassas olarak sağlamak üzere tasarlanmıştır. Gelişmiş yazılım ve otomasyonu ile ısıtma soğutma, nemlendirme ve nem alma fonksiyonlarına sahiptir.

 

Hassas kontrollü klimalar, üzerindeki mikro işlemci sayesinde günlük ve haftalık olarak programlanabilir veya tam otomatik çalışma imkanı sağlar. Uzaktan kumanda ve cihaz kontrol sistemi ile bina yönetim sistemlerine bağlanabilir, cihaz üzerinden görülebilecek veriler ile sıcaklık, nem gibi değerlere ulaşabilirken aynı zamanda filtre kirliliği, hava akışının engellenmesi ve oluşabilecek diğer arızaları gösteren sensörler görülebilmektedir. Yedekli ve eş yaşlandırmalı sistemlerle uzun ömür ve garanti sonrası düşük bakım maliyeti sağlanabilmektedir.

 

Geniş Kapasite Aralığı, Yüksek Verim 

6-220 kW kapasite aralığında üretilen cihazlarımız standart olarak EC plug fanlar, asimetrik soğutma ve opsiyonel olarak DC Inverter kompresörler ile yüksek enerji tasarrufu sağlamaktadır. Birden çok kompresörlü cihazlarımızda asimetrik soğutma uygulaması iki farklı kapasitedeki kompresörü üç farklı kademede çalıştırarak gereksiz enerji harcamasını önleme özelliğindedir. 

 

EC veya opsiyonel olarak AC plug fanlı modellerinde üstün enerji tasarrufu sağlayabilen cihazlarımız aynı zamanda yüksek duyulur ısı oranı ile mahalin ihtiyacı olan her türlü iklimlendirme gereksinimi karşılamakta ve işletmeciye minimum işletim masrafı sağlamaktadır. Ozon tüketim katsayısı sıfır olan çevre dostu R-410A ve R-407C soğutucu akışkan opsiyonlu cihazlarımızın kondenserleri de hava veya ihtiyaca göre su ile soğutulabilmektedir. 

imbat hassas kontrollu klima

Müşteri ve mahal ihtiyacına göre farklı farklı tasarlanan ve alttan, alından veya üstten üfleme yapılabilen ürünlerimizde dış hava koşullarına göre %100 taze hava ile free cooling de yapılarak minimum enerji harcaması sağlanmaktadır. Düşük dış hava koşullarına uygun olabilen modellerimizle -45°C’de bile istenen mahal şartlarına ulaşılabilmektedir. 

 

Direkt free cooling uygulamasında %0-%100 arasında dış hava kullanılarak, indirekt free cooling uygulamasında ise dış hava ile soğutulan su kullanılarak minimum enerji harcaması sağlanmaktadır.

 

İmbat hassas kontrollü klimaların standart özellikleri:

EC fan (değişken hava debisi)

Elektronik genleşme vanası

Yüksek Duyulur ısı oranı (0,9-1)

Asimetrik soğutma 

Buharlı nemlendirme 

Sıcaklık ve nem hassasiyeti (+/- 1°C Kt, +/-%2 RH)

DX modeller

Elektronik kontrol paneli, uzaktan kontrol

 

İmbat hassas kontrollü klimaların opsiyonel özellikleri:

DC invertör scroll kompresör

İki kademeli(G4+F7) filtrasyon

Su soğutmalı kondenserli modeller

Soğuk su bataryalı modeller

Çift akışkanlı (Soğuk sulu bataryalı modeller+DX) modeller

Uzaktan kumanda ve bina yönetim sistemine bağlanabilme

IoT destekli uzaktan izleme ve control

Düşük dış hava sıcaklığına (-45°C’ye kadar) uygun modeller

Özel projeler uygun tasarım 

 

İmbat hassas kontrollü klimalar, maksimum enerji verimliliği sağlamak üzere geliştirilmiştir. evaporatörde ve kondenserde yüksek ısı transfer yüzey alanı standart olarak uygulanmaktadır.

 

standart ozellikler

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

MCE 2022 banner-26