İSİB SEKTÖR STRATEJİ ÇALIŞTAYI YAPILDI HAVALANDIRMA SİSTEMLERİNİN ÖNEMİ OKUL İÇİ HAVA KİRLİLİĞİ VE SAĞLIK ETKİLERİ YOĞUN BAKIM STANDARTLARI VE İNSAN FAKTÖRÜNÜN HASTANE ENFEKSİYONLARINA ETKİLERİ SYSTEMAIR İLE OKULLARDA OPTİMUM İÇ HAVA KALİTESİ GALATAPORT İSTANBUL’A DAIKIN İMZASI MANTOLAMANIN ‘İYİSİ’ BONUS 16 CM TAŞ YÜNÜ İLE AĞAOĞLU ÇEKMEKÖY’ DE MEVAMALL AVM -ANKARA PROJESİNDE TERCİH YİNE ATLANTIK SU KAYNAKLI ISI POMPALARI OLDU MITSUBISHI ELECTRIC YARININ ÜRETİM ANLAYIŞINA YÖN VEREN ROBOTLARINI SERGİLEDİ YEŞİL ENERJİ DÖNÜŞÜMÜNÜ DİKKATE ALAN ŞİRKETLER VERİMLİLİĞİNİ ARTIRIYOR İKLİMSA VE UGETAM, GES ALANINDA UZMAN PERSONEL İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞACAK ASHRAE’NİN GLOBAL HVACR SUMMIT VE RAL CRC TOPLANTISI 400’Ü AŞKIN TEMSİLCİ İLE İSTANBUL’DA YAPILDI SAĞLIK, KONFOR VE ENERJİ VERİMLİLİĞİ” ARASINDAKİ İDEAL DENGENİN KURULMASI ÖNEMLİ İZOCAM BAYİLERİNİN SON DURAĞI “BEYAZ ŞEHİR” BELGRAD OLDU ÇUKUROVA ISI’NIN FABRİKALARIN ENERJİ TASARRUFUNA KATKISI BÜYÜK

VAILLANT TÜRKİYE SATIŞ VE PAZARLAMA DİREKTÖRÜ EROL KAYAOĞLU

YENİLİKÇİ ÜRÜN GELİŞİMİ

 

Vaillant olarak bu sene Türkiye’deki 27’inci yıllarını doldurduklarını ve enerji verimliliğini en üst seviyeye çıkaran geniş ürün yelpazeleri ile müşterilerinin ihtiyaçlarına en etkin şekilde yanıt verdiklerini söyleyen Kayaoğlu, yenilenebilir enerji kaynaklarına ait ürünlere odaklanan bir firma olduklarını ve bu konuda da yatırımlar yaptıklarını belirtti.

 

Vaillant’ta yaşanan yeni gelişmeler ve yeni teknolojiler nelerdir?

 

Vaillant olarak 2019’da da hareketli bir yıl geçirdik. Bu sene sunduğumuz ürün çeşitliliğinin yanı sıra Vaillant’ı kolay erişilebilir ve daha hızlı ulaşılabilen, iletişim kurulabilen bir platform haline getirmek amacıyla, iş ortaklarımıza ve müşterilerimize sunduğumuz dijital çözümlere yatırım yapan bir marka olduk. 

Mart ayında sosyal medyada başlattığımız “Kombi Avcıları” kampanyamız ile müşterilerimizin beklenti ve ihtiyaçlarını yakından takip etme fırsatı yakaladık. Müşterilerimize ‘Nelere önem verdiğini biliyoruz. Aradığın her şey Vaillant’ta var’ diyoruz. Program ile müşterilerimize yönelik sayısız araştırma yapıyoruz. Bu kapsamda müşterilerimizin beklentilerini öğrenip onlara en kusursuz hizmeti verebilmek adına GfK ile yaptığımız Kombi Kullanıcısı Müşteri Memnuniyeti ve Satın Alma Yolculuğu anket sonuçlarını baz alarak ısıtma soğutma kullanıcılarını ürün ve markadan beklentilerine göre 4 kategoriye (persona) ayırdık. Kombi Avcıları ile her bir personanın beklentilerine ve önem verdikleri noktalara değindik. Bu projemiz ile müşterilerimize ürün, fiyat, özellik iletişimi yapmak yerine onların yaşadığı sorunlara ya da kafalarındaki soru işaretlerine çözüm bulmayı istedik. İnternet üzerinde en çok arama yapılan ısıtma ile ilgili sorulara güvenilir bir kaynaktan doyurucu yanıtlar vermeyi hedefledik. Bu yöntem ile satın alma yolculuğunun çok erken noktalarında müşterileri Vaillant bilgi ve tecrübesi ile buluşturma imkanını yakaladık.

 

Ürün gamımızı ise 2019’un sonunda üç yeni çevreci ürünümüzle genişletiyoruz. Vaillant VED ani su ısıtıcısı ailesi güncellenen yeni tasarımıyla birlikte kullanıcılarla buluştu. Üç farklı kapasitede iki farklı model alternatifi bulunan Vaillant VED, modern tasarımı ve ErP A enerji sınıf verimliliğiyle ön plana çıkıyor. 

Ürün gamımızda kullanıcılarımızın yanı sıra yetkili satıcılarımızın ve iş ortaklarımızın taleplerine cevap verecek yenilikler de yaptık. Vana ürün gamımıza hem standart hem de termostatik vanaları için PEX bağlantılı köşe radyatör vanaları eklendi

 

"STANDART KOMBİLERE GÖRE DAHA FAZLA TASARRUF"

 

Vaillant’ın ustalık eseri olarak yorumladığı Green IQ Multi Yoğuşmalı Kombi hakkında detaylı

     bilgi alabilir miyiz? Özellikle enerji verimliği konusundaki katkısını açar mısınız?

 

greenIQ ürünDaha yeşil bir dünyaya katkı sağlamak amacıyla hayata geçirdiğimiz ve Vaillant Group içerisinde seçili ürünlerimizde uyguladığımız Gren IQ felsefesi ile tasarlanmış ecoTEC Exclusive multi yoğuşmalı kombimizi geçtiğimiz yıl piyasaya çıkarttık. %85 geri dönüştürülebilir malzemelerden üretilen ecoTEC Exclusive multi yoğuşmalı kombi, birden fazla yoğuşma sağlayan teknolojisi, entegre edilen termostatıyla sunduğu A+ verimlilik sağlıyor. Cep telefonuyla kontrol ve uzaktan erişim sağlanabilmesi, yüksek sıcak su konforu, Quite Mark sessizlik ödülü, benzersiz Vaillant tasarımı ve 1:10’a varan geniş modülasyon oranı ile Green IQ ecoTEC Exclusive hem teknolojik hem de verimlilik anlamında Premium segmentin üzerinde yer alıyor. 

 

Standart kombilere göre daha fazla tasarruf sunan ecoTEC Exclusive ayrıca, yüzde 94 oranında sezonsal ısıtma verimliliğine (ErP öncesi tabirle %109,7 verimlilik) sahip olması, çok düşük 43 dB(A) ses seviyesi, gaz kalitesi ve gaz tipi değişimlerine özel bir ayar gerekmeden otomatik uyum sağlaması, 1:10 modülasyon oranı, cihaza entegre VR920 internet bağlantı modülü ile daha yüksek bağlantı hızı gibi özellikleri ile de öne çıkıyor.

 

 

 

"PİYASADAKİ EN KÜÇÜK ÜRÜNLE EŞDEĞER"

 

Yanılmıyorsam bir diğer yeni diyebileceğimiz ürününüz de "ecoTEC Intro Tam Yoğuşmalı Kombi".

    Bu ürününüz ile alakalı olarak bizlere teknik bilgiler verebilir misiniz?

 

ecoTEC INTRO 1Ekim ayında piyasaya çıkan ecoTEC INTRO kombimiz 18 kW ile 24 kW olmak üzere iki farklı kapasite seçeneğine sahip, yüksek verimlilik oranlarıyla daha fazla tasarruf sağlıyor. Isıtmada A sınıfı verimliliğe sahip ve XL sıcak su kapasitesi ile ERP yönetmeliğine göre 55 °C’de minimum 16 lt/dak. kullanım suyu verme özelliğini temsil ediyor. Kanıtlanmış uzun ömre sahip ecoTEC INTRO, kullanıcı dostu ara yüzü, LCD ekranı ve dokunmatik ön paneli ile kolay kullanım olanağı sunmaktadır. Kompakt yapıdaki ürün, piyasadaki en küçük ürünle eşdeğer olacak. Bu ürünümüz tüm Vaillant kombi ailesinin DNA’sında bulunan paslanmaz çelik eşanjörü ile segmentteki 

rakiplerinden farklılaşıyor.

 

Vaillant Isı Pompalarından da bahsetmek isteriz. Ürünlerinizin artıları nelerdir?

 

Vaillant olarak kombi kategorisindeki başarımızı bu sene ısı pompasına da yansıttık. Yüksek verimlilik değerlerine sahip monoblok ısı pompalarından oluşan ürün gamımızı yeni split serimiz ile genişleterek farklı müşteri taleplerini de karşılamayı hedefliyoruz. Bu kapsamda çevre dostu aroTHERM hava kaynaklı ısı pompası serisini genişlettik. 5 farklı geniş kapasite seçeneği bulunan yeni Vaillant aroTHERM Split Isı Pompası ile kullanıcılar A++ sınıfı enerji verimliliği sağlayabiliyor.  

 

Yüksek konfor/performans oranı ile yeni yapılar ve modernizasyon yapılan projeler için avantajlı bir seçenek sunan aroTHERM ısı pompası, havada bulunan serbest haldeki ısı enerjisini kullanıyor. aroTHERM ailesine yeni katılan aroTHERM Split ısı pompasının dış ünitesinde inverter kompresör ve aksesuar bulunurken, kondenser ve yüksek verimli pompa iç ünitede yer alıyor. aroTHERM Split ısı pompası tüketicilere; yüksek verim COP’si, uzaktan bağlantı imkanı, düşük ses seviyesi ve kolay kurulum ile her bakımdan konfor sunuyor.  

 

aroTHERM 1

 

"TÜRKİYE’NİN DİJİTAL KOMBİSİ OLMA YÖNÜNDE ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK"

 

Ürünlerinizin başarısını garantileyecek rekabetçi avantajlarınız nelerdir?

 

Kuruluşumuzdan bu yana ürünlerimizdeki üstün mühendislik, teknoloji ve kalitenin yanı sıra sektördeki eşsiz yapılanmamız ile tüketici nezdinde fark yaratıyor, güçlü ve tecrübeli iş ortaklarımız ile yola devam ediyoruz. 

Kullanıcılar artık ürün satın alırken, özelliklerin yanı sıra deneyime de önem veriyor. Sektörde ilk 7/24 Çağrı Merkezi, ilk mobil servis hizmeti gibi birçok ilki hayata geçirdik. Müşterilerimizin şikayetlerini 10 saat içerisinde çözüm ve memnuniyet hedefiyle çalışıyoruz. Klasik çağrı merkezi hizmetimizi bu sene hayata geçirdiğimiz “WhatsApp Vaillant?” uygulaması ile müşteri memnuniyetinde çıtayı bir kez daha yükselttik. Çağrı merkezimizden sesli iletişim ile verebildiğimiz tüm hizmetleri WhatsApp üzerinden de sağlayabiliyoruz. Çağrı merkezimiz ile aynı numara üzerinden, yönlendirme veya aktarmaya gerek kalmadan ihtiyaç duyulan tüm işlemleri WhatsApp aracılığı ile sonuçlandırabiliyoruz.

 

WhatsApp Vaillant 1

2018 yılında Türkiye’nin ilk ve tek müşteri memnuniyetini ölçen platformu Sikayetvar.com sitesi üzerinden iletilen şikayetlerin, yüzde 82‘sini müşteri memnuniyetini sağlayarak çözmeyi başardık, bu sayede 2018 yılında ‘Mükemmel Müşteri Memnuniyeti Başarı Ödülleri’nde Isı Sistemleri kategorisinde birinci olduk. Yıllardır sektörümüze kazandırdığımız birçok yeniliğe, dijital dünyanın bize sunduğu yeni çözümler ile yenilerini eklemeye devam ediyoruz. Türkiye’nin dijital kombisi olma yönünde çalışmalarımız devam edecek.

 

"VAILLANT OLARAK YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARINA AİT ÜRÜNLERE

ODAKLANMIŞ BİR FİRMAYIZ"

 

Markanızın kalite politikası ve sürdürülebilirlik yaklaşımı hakkında neler söylemek

    istersiniz?

 

Vaillant olarak bu sene Türkiye’deki 27’inci yılımızı dolduruyoruz. Vaillant olarak enerji verimliliğini en üst seviyeye çıkaran geniş ürün yelpazemizle müşterilerimizin ihtiyaçlarına en etkin şekilde yanıt veriyoruz. Geliştirdiğimiz çevreci ürün ve çözümlerle iklimlendirme sektöründe hem ısıtma hem de soğutmada tasarruf etmek isteyenlerin markası olmaya devam ediyoruz.

Geniş ürün yelpazemiz ile fark yarattığımız sektörümüzde, kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun ürünlerimizle en üst seviyede hizmet sunuyoruz. Vaillant olarak yenilenebilir enerji kaynaklarına ait ürünlere odaklanmış bir firmayız ve bu ürünlerin gelecekte tüketiciler için yeni trendler yaratacağı bilinciyle Ar-Ge’ye büyük önem veriyoruz ve büyük yatırımlar yapıyoruz.

 

ErP sürecinin ülkemizde devreye girmesinden bu yana Ar-Ge çalışmalarımızdan ve Avrupa’da edindiğimiz deneyimden aldığımız güçle müşterilerimizin karşısına en hazır şekilde çıkan markalardan biri olduk. Hazırlık döneminde enerji bayiliği konseptimiz kapsamında iş ortaklarımızı enerji danışmanlığına hazırlayarak müşterilerimizin ihtiyaçlarına en doğru ürünle yanıt veren marka olduk. Enerji verimliliğini en üst seviyeye çıkaran, geniş yoğuşmalı ürün gamımız ile kullanıcılarımıza sunduğumuz alternatifleri artırdık. Geçtiğimiz yıl Vaillant içerisinde seçili ürünlerimizde uyguladığımız Green IQ felsefesi ile tasarlanmış ürünlerimizle yoğuşmalı ürün ailemizi daha da genişlettik.

 

"SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİMİZLE DE TOPLUMA VE ÇEVREYE DESTEK VERİYORUZ"

 

Bize biraz da küçük Akbaba projesinden bahseder misiniz? Nasıl başladı ve gelişti?

 

Doğayı ve çevreyi korumaya yönelik enerji verimliliği sağlayan ürünlerimizin yanı sıra sosyal sorumluluk projelerimizle de topluma ve çevreye destek veriyoruz. Bu kapsamda da Doğa Derneği iş birliğinde projeler hayata geçiriyoruz. Doğa Derneği ile iş birliğimiz çerçevesinde, 2015 yılında küçük akbabaların Balkanlardaki en geniş üreme alanı olan Ankara Beypazarı’nda “Küçük Akbaba Projesi”ni başlattık. 2017 yılı sonu itibariyle ilk aşaması tamamlanan proje sayesinde Beypazarı’nda yaşamlarını devam ettiren 100 çift küçük akbaba, Balkanlardaki en büyük nüfusu da oluşturuyor. Beypazarı’nda gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda projenin uluslararası platforma taşınarak daha etkin olarak ele alınması, türün soyunun korunması yönünde atılan çok önemli bir adım oldu. Projenin ikinci etabı ise kuşların göç yolları üzerinde yer alan Mersin’de başlattık. İkinci etabında uluslararası boyut kazanan projenin Mersin il sınırları içerisinde küçük akbabaların yaşam koşullarının iyileştirilmesine yönelik çalışmalar gerçekleştirilecek. 

 

"VAILLANT OLARAK BİR ÖNCEKİ YILLA AYNI PERFORMANSI GERÇEKLEŞTİRECEĞİMİZİ SÖYLEYEBİLİRİZ"

 

Sektörün şu andaki durumu ve geleceği ile ilgili bir değerlendirmede bulunur musunuz?

 

2018 yılında dövizde yaşanan dalgalanmalar son kullanıcılar nezdinde yeni ürünlere ve satın almalara karşı bir çekimserlik yaşanmasına sebep oldu. Ekonomide ve kullanıcıların satın alma alışkanlıklarında yaşanan olumsuzluklara karşın kombi pazarı 1 milyon adedin üzerinde gerçekleşti. Vaillant olarak bu süreci daha iyi yönetebilmek adına kur riskini üstlenerek iş ortaklarımıza ve tüketicilerimize daha kolay bir satın alma süreci sağlamaktayız. 

2019 yılında pazarın bir miktar daralacağını öngörmekle birlikte ErP Yönetmeliği ile oyunun Vaillant’ın kuvvetli olduğu alana gelmesini avantaj olarak gördük. 2019 yılında devreye alım rakamlarımızdan yola çıkarak yaptığımız değerlendirmeler sonucunda bu sene de payımızı artırarak bitireceğimizi düşünüyoruz. Pazarda, ısıtma sektöründe yüzde 15-20 oranında bir küçülme yaşandığını göz önünde bulundurduğumuzda Vaillant olarak bir önceki yılla aynı performansı gerçekleştireceğimizi söyleyebiliriz. Bu da markamıza pazar payı artışı olarak yansıyacaktır. Ülke ekonomisinde düzelme trendinin devam etmesi ile sektörümüze de olumlu yönde yansıyacağına olan inancımız tam. 

 

Önümüzdeki dönemdeki hedefleriniz nelerdir? Yeni yatırım planı var mı?

 

Vaillant’ın en önemli gücü, yenilikçi ürün gelişimine olan yatırımlarıdır. İş ortaklarımıza sunacağımız dijital çözümlerle Vaillant’ı kolay erişilebilir ve daha hızlı ulaşılabilen, iletişim kurulabilen bir platform haline getiriyoruz. Vaillant Türkiye olarak 2020 için koyduğumuz iki kat büyüme hedefimize doğru, kararlı adımlarla ilerliyoruz. Dünya genelinde yenilenebilir enerji kaynaklarına ait ürünlere odaklanmış bir firmayız ve bu ürünlerin gelecekte tüketiciler için yeni trendler yaratacağı bilinci ile Ar-Ge’ye büyük önem veriyoruz ve büyük yatırımlar yapıyoruz. Enerji verimlilik yasalarına uyum süreci üretim trendini daha verimli cihazlara doğru yöneltirken, çevre ve enerji verimliliği konusunda kullanıcılarda artan bilinç, yoğuşmalı kombilere olan talebi de hızla artırıyor. Önümüzdeki dönemde ana iş kolumuz olan kombideki yeni ürünlerin yanı sıra ısı pompalarımız da sahada yerini alacak.

 

Bunların yanı sıra, dünyadaki dijitalleşmeye paralel olarak ısıtma sektöründe de dijital ürünlerin payı artış gösteriyor ve sektör trendlerinde belirleyici rol üstleniyor. Vaillant olarak hem doğayı koruma anlayışımız hem de dijitalleşen dünyayla aynı doğrultuda ilerleyerek enerji verimliliğini en üst seviyeye çıkaran ürünlere yatırım yapmayı sürdüreceğiz.

 

Küçük Akbabaları Koruma Projesi Sarımazı Basın Gezisi (2)

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

-