İSİB’ten, Avusturalya ARBS 2022 Fuar’ına Milli Katılım Organizasyonu ŞİRKET KÜLTÜRÜNDE ÇALIŞAN DENEYİMİ ÖNE ÇIKIYOR FRASCOLD USA YENİ OFİSLER VE DEPO AÇTI ARÇELİK CEO’SU HAKAN BULGURLU’DAN SÜRDÜRÜLEBİLİR DEĞİŞİM İÇİN İNOVASYON ÇAĞRISI EN GÜZEL YATIRIM YALITIM Vaillant Group Türkiye eğitim çalışmalarına DOSİDER ve İGDAŞ işbirliği ile devam ediyor İşletmelerde Verimli Isıtmanın İlk Adımı: Doğru Keşif "Kombi satış adedimiz yüzde 42 arttı" Bodrum Devlet Hastanesi’nin Sağlıklı Hava Kalitesini ALDAĞ Güvence Altına Alacak Masdaf, 5-9 Eylül’de Electra Mining Africa Fuarı’nda Depreme Dayanıklı Su Deposu Seçimi, Yapı Güvenliğinde Önemli Kriterler Arasında Warmhaus Paslanmaz Çelik Eşanjörlü Yoğuşmalı Kazan Serisine 3 Farklı Kapasite Ekledi Form’dan Yüksek Teknolojili Merkezi İklimlendirme Çözümleri Tekstilde Ürün Kalitesi, Suyun Kalitesine Bağlı Yaşam Alanlarını Su ve Gaz Sızıntılardan Koruyan Çözüm: Master Flash

ALDAĞ A.Ş. İCRA KURULU BAŞKANI REBİİ DAĞOĞLU

ALDAĞ A.Ş. İCRA KURULU BAŞKANI REBİİ DAĞOĞLU: ISK SODEX FUARININ EN BÜYÜK SPONSORUYUZ,

FUAR BU SENE DE BİZE EMANET

 

Bu tür organizasyonları gerçekleştirmek her dönemde zordur. Hele ki içinde bulunduğumuz dönemde biraz daha zor. Dolayısıyla bu dönemde sorumluluk almak elbette ki bize düşüyor.  Tüm sektör mensupları gönüllerini rahat tutsunlar, ISK SODEX bu sene de bir bayram havasında geçecek. Sektörün tüm paydaşlarının bir araya geldiği, karşılıklı fikir alışverişinde bulunduğu sosyalleşme ortamının yaratıldığı sektörün en büyük organizasyonuna yakışır bir atmosferde gerçekleşecek.

 

Biz bu sene de aynı yerimizde, 600 m2 stant alanımızı koruyoruz, bununla birlikte geçen seneki ana iskelete bazı ufak ayrıntılar ekledik. Biraz daha ekolojik bir ortam yarattık. Nitekim konsept itibariyle yine Türkiye’nin sayılı fuar stantlarından birini daha hazırlıyoruz.

 

Bununla birlikte Türkiye’nin ulusal TV kanalları, standımızdan üç gün boyunca canlı yayın yapacak ve bu vesileyle sektörümüzün fuarı Türkiye kamuoyunun gündemine taşınmış olacak.

 

Ayrıca fuarın 3. günü ALDAĞ özel oturumunda düzenlenecek seminerde “Mekanik Tesisatta Dijitalleşme’ konusu işlenecek. Aynı zamanda TB1 sınıfı Klima Santralimizi ilk defa görücüye çıkarmış olacağız. Bunların yanı sıra Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden Makine Mühendisliği bölümü öğrencilerini fuara getiriyoruz. Öğrenciler burada hem seminerlerimizde izleyici olarak bulunacaklar, hem de bizimkinin yanında dilediği standı gezip sergilenen cihazlar ve firmalarla ilgili bilgi sahibi olacaklar. Belki de birçok üniversite öğrencisi bu vesileyle ilk defa sektörümüzle tanışmış olacak.

 

ALDAĞ A.Ş.’nin Ar-Ge Merkezi Olması Yalnızca Malumun İlanı

Araştırma, Geliştirme ve Tasarım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında 5746 Sayılı Kanun, Türkiye’nin teknoloji yoğun üretiminin geliştirilmesi, bu doğrultuda Ar-Ge insan kaynaklarının güçlendirilmesi, kalite standartlarının yükseltilmesi ve uluslararası rekabetçiliğin artırılması, inovatif girişimciliğin teşvik edilmesi ve neticesinde ülkemize yabancı yatırımların, döviz girdisinin artırılması gibi amaçlara yönelik olarak yayımlanmıştı. T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürlüğü tarafından alınan başvurular gerekli prosedürlerden ve denetimlerden geçirilerek sonlandırılmaya başlamıştı. ALDAĞ A.Ş.,’nin Ar-Ge Merkezi olma başvurusunun ardından gerekli işlemler ve denetimler yapılarak, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürlüğü tarafından belgelendirme işlemlerimiz tamamlandı. Bakanlık tarafından Ar-Ge Merkezi belgelendirmesini almadan çok önce, yazılım, donanım altyapısından insan kaynaklarına kadar, çok büyük bir yatırımla güçlendirdiğimiz Ar-Ge ve İnovasyon Merkezi’miz, TB1 ısı köprüsüzlük sınıfında geliştirilen klima santralimiz, ilk yerli EC fanlı fancoil cihazımız gibi çok önemli başarılara imza atmıştı. Şimdi, Türkiye iklimlendirme sektörünün belgelendirilmiş Ar-Ge Merkezi sahibi kuruluş olarak, katma değeri yüksek yeni ürün ve teknolojiler geliştirerek, sektördeki öncü misyonumuzu en iyi şekilde yerine getirmeye devam edeceğiz. Bu bağlamda değerlendirildiğinde aslında bizim Ar-Ge Merkezi statüsü kazanmış olmamız sadece bürokratik bir süreç olmaktan ibaret. Yani fiiliyatta uzun zamanda yürütülen süreçlerin resmiyette de belgelendirilmesi meselesidir. 

 

Yeni Fabrikamızda TB1 Sınıfı Yeni Santrallerimiz ile Üretime Devam Edeceğiz

ALDAĞ A.Ş. klima santrallerinin TB1 (Isı Köprüsüzlük)-T2 (Isı Geçirgenlik) sınıfına giren değerleri, Eurovent tarafından test edilerek belgelendirildi. Eurovent, EN 1886 standardına göre gerçekleştirdiği testler sonucu ALDAĞ A.Ş. Klima Santrallerinin, enerji verimliliğini kanıtlayacak performans değerlerini doğruladı. Yapılan testler neticesinde, ALDAĞ A.Ş.’nin yeni nesil klima santrallerinin; özel tasarımlı ısı köprüsüz panel yapısı ve patentli vida saklama haznesiyle, TB1 sınıfında, 0,8 gibi yüksek bir değer ile yer aldığı görüldü. Bunun yanı sıra ALDAĞ klima santrallerinin, 50-60 mm kaya yünü izolasyonla ulaşılabilecek en iyi sınıf olan T2’de yer aldığı da belgelendirilen performans değerleri arasında. ALDAĞ yeni nesil klima santralleri, 60 mm kaya yünü izolasyonuyla T2 sınıfında 0,8 W/mK değeriyle yer alıyor.

 

ALDAĞ klima santralleri gövde hava kaçağı testleri neticesinde L1 değerini sağlayarak bu sınıf için en üstün performansta olduğunu, ayrıca gövde mekanik dayanımı konusunda, çelik profilli sağlam yapısıyla D1 sınıfında yer alarak, dayanıklılık iddiasını kanıtladı.

 

ALDAĞ A.Ş.’nin geliştirdiği, EC motorlu, yüksek verimli, sessiz, özel dizayn panjurlu Fancoil ünitesi ile dünya pazarlarını hedefliyoruz. Özellikle giderek artan LEED, BREEAM gibi yeşil bina sertifikasyonlarının şart koştuğu enerji verimliliğini en üst düzeyde sağlayacak fancoil talebini karşılamak ve dünya fancoil pazarındaki rekabete ayak uydurabilmek için, Ar-Ge ve İnovasyon Merkezimiz, daha sessiz, çok yüksek verimli, kademesiz, oransal debi kontrollü yeni bir cihaz tasarımı üzerine çalıştı ve Türkiye’nin ilk yerli EC fanlı fancoil cihazını geliştirdi. Bu cihazla, yıllık elektrik tüketiminde,  şu an kullanılan 3-5 hızlı motorlara göre %50, karbondioksit emisyonunda %50, gürültü seviyesinde 3 dB’e (A) kadar, odanın klimatize edilmesi sırasında geçen sürede on-off 3 hızlı motora göre %30, motorun başlangıçta çektiği akımda, on-off motorlara göre %75 azalma kaydedildi.

 

ALDAĞ A.Ş. İSKİD BIM Kütüphanesinde kendi ürün gamında yer alan ilk ve tek yerli, milli sermayeli firmadır

ALDAĞ A.Ş. Ar-Ge ve İnovasyon kültürü, çağın gereklerini, bugün ve yarın için müşteri talep ve beklentilerini, yarım asrı aşkın büyük bir birikimin ve yüksek donanıma sahip teknik kadrolarının bilgi ve vizyon süzgeçlerinden geçirerek içselleştiriyor. Bunun neticesinde uluslararası alanda olduğu gibi ülkemizde de yaygınlaşan BIM (Building Information Modelling) çalışmalarına veri, altyapı sağlamak amacıyla BIM Kütüphanemizi geliştirdik. İSKİD URGE BIM projesi kapsamında kurulacak BIM Kütüphanesi’nde yer almak üzere, ALDAĞ A.Ş. Ar-Ge Grubu ve BIM Danışmanlarının hazırladığı 272 adet çizim ve rfa formatlı dosya; “akıllı eleman” bulunuyor. ALDAĞ A.Ş.’nin İSKİD BIM Kütüphanesinde kendi ürün gamında yer alan ilk ve tek yerli, milli sermayeli firma olduğunu da belirtmeliyiz. ALDAĞ A.Ş. işte bu BIM Kütüphanesini, proje müelliflerinin hizmetine sundu. ALDAĞ A.Ş. BIM Kütüphanesi, BIM akıllı eleman kütüphanelerinin nasıl hazırlanması, imalatçı modellerinin hangi verileri içermesi gerektiği konularında başarılı bir örnek olarak; BIM sürecine geçişte iklimlendirme endüstrisine de yol gösterecek.

 

ALDAĞ A.Ş. Manisa Akhisar Tesisimiz, Türkiye’nin En Büyük Merkezi İklimlendirme Sistemleri Üretim Yatırımı

ALDAĞ A.Ş.’nin Manisa Akhisar’da bulunan, Türkiye merkezi iklimlendirme sektörünün en büyük merkezi sistem üretim yatırımı olan yeni tesisi, 32 bin m² üretim alanı olmak üzere toplamda 36 bin m² alana sahip. Enerji ve su kaynaklarının maksimum düzeyde verimli kullanılması öngörülerek projelendirilen tesisimiz için LEED Gold Yeşil Bina Sertifikamızın başvurusu neticelenmek üzere. Böylelikle Manisa Akhisar tesisimiz, sektörümüzde LEED sertifikası almış en büyük fabrika olacak. Bu yeni tesisimizin modern üretim hatları ve gelişmiş olanakları sayesinde, bugün, ALDAĞ A.Ş.’nin tüm üretimi bu tesis bünyesine alınmış durumda. Bunun üretim planlama, lojistik olanaklar gibi pek çok avantajı ile birlikte üretim hacmimizde ciddi bir genişleme kaydettik. Üretim hacmimizdeki artışı, yurtdışı pazarlarımızdaki varlığımızı güçlendirmek için bir avantaj olarak kullandık. Yurtdışı pazar ağımızın genişletilmesine yönelik yoğun çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Yüksek katma değerli ürün geliştirme çabalarımız, artan üretim olanaklarımız ve genişleyen uluslararası pazarlarımız, ALDAĞ A.Ş.’yi Türkiye’de olduğu kadar uluslararası pazarlarda da dominant oyuncu haline getiriyor.

 

“Hiçbir zaman yaptıklarımızla tatmin olmadık, daha fazlası için durmadan, yılmadan çalışmak zorundayız.”

Son üç yılda çok fazla kulvarda büyük ilerlemeler kaydettik büyük başarılar kazandık. Hiçbir zaman yaptıklarımızın bizi rehavete sevk etmesine müsaade etmedik. Daha yapacak çok fazla işimizin olduğunu biliyoruz. 5 yıllık iş planımızı birebir takip ediyoruz. Şu ana kadar  planladığımız süreçten geri kalmadık hatta pek çok alanda programın önünde gidiyoruz. Gayet tabii Aldağ’ın son yıllardaki çıkışı sadece Türkiye sınırları içerisinde değil yurt dışında da ses getirir bir hale geldi. Aynı vizyonu paylaştığımız bizleri yavaşlatmayacak dünya  ölçeğinde saygınlığı olan yol arkadaşlarına hiçbir zaman olumsuz bakmadık, bakmıyoruz. Bazı adımlar için doğru zamanın gelmiş olabileceğini düşünüyorum. Şartlar olgunlaşırsa Aldağ A.Ş. adına yeni süreçleri başlatmak konusunda hiç tereddüt etmeyeceğimizi bilmenizi isterim. Şirket Küresel sisteme entegre olma konusunda oldukça hazır.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

eurovent banner-52