Yaşam Alanlarını Su ve Gaz Sızıntılardan Koruyan Çözüm: Master Flash SAKARYA PANDEMİ HASTANESİ’NDE ALDAĞ TEKNOLOJİSİ HİZMET VERECEK Dünya markaları 15. Kez SolarEX İstanbul’da buluşuyor DemirDöküm’ün yeni gözdesi ExaControl Select satışa sunuldu ALARKO CARRIER İLK ALTI AYDA BÜYÜMESİNİ SÜRDÜRDÜ Teknik servisler E.C.A.’nın “Yapı Ürünleri Semineri”nde bir araya geldi Mitsubishi Heavy’e EcoVadis’ten Üçüncü Kez Gümüş Not Masdaf, Atık Suların Transferinde Oluşabilecek Riskleri Önlüyor Vaillant’ın sensoROOM Pure oda termostatında verimlilik ve tasarruf bir arada Warmhaus’tan Bayilerine Fark Yaratan Gezi Mitsubishi Electric'in Net Sıfır Enerji Test Tesisi SUSTIE WELL Platin Sertifikası Aldı Aironn, İstanbul’un Marka Değerini Artıracak Tersane İstanbul’un Fan Gruplarını Üretecek DAIKIN TÜRKİYE 11 YILDA 27 KAT BÜYÜDÜ Bağcılar Eğitim Araştırma Hastanesi Doğu İklimlendirme ile Nefes Alıyor FORM MHI KLİMA SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş GENEL MÜDÜRÜ ZAFER SARI

ALDAĞ A.Ş. VE ISUBÜ ARASINDA “İŞ YERİ EĞİTİM PROTOKOLÜ” İMZALANDI

ALDAĞ A.Ş. VE ISUBÜ (ISPARTA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ) ARASINDA “İŞ YERİ EĞİTİM PROTOKOLÜ” İMZALANDI

 

26 Şubat 2019 tarihinde “Üniversite Sanayii İşbirliği”ne iyi bir örnek olması amacıyla, üniversite ile ALDAĞ A.Ş. arasındaki ilişkiyi güçlendirmek adına Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ve ALDAĞ A.Ş. arasında “İşyeri Eğitimi Protokolü” imzalandı. Protokolü üniversite adına Rektör Prof. Dr. İbrahim Diler ALDAĞ A.Ş. adına İcra Kurulu Başkanı Rebii Dağoğlu imzaladı. İmza töreninin ardından ALDAĞ A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Rebii Dağoğlu’na, fakülteye yapmış oldukları katkılarından dolayı plaket takdim edildi.

 

ALDAĞ A.Ş. Katkılarıyla Yapılan Enerji Laboratuvarı Hizmete Girdi

İmza töreninin ardından, Teknoloji Fakültesi bünyesinde faaliyet gösterecek Enerji Laboratuvarının açılışı yapıldı. Geçen yıl elim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Teknoloji Fakültesi öğrencisi Burak Eşki’nin adının verildiği laboratuvarda Aldağ A.Ş. tarafından üniversiteye hibe edilen Klima Santralinin de tanıtımı yapıldı. Burada yaptığı konuşmada ALDAĞ A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Rebii Dağoğlu; ilk yerli ısı geri kazanım cihazı, ilk paket tipi hijyenik klima santrali, ilk modüler tip soğutma grupları ve ilk paket tip nem alma cihazı üretiminin yanı sıra ilk evaporatif soğutma cihazlarının Türkiye’ye ithalatını gerçekleştirmek gibi iklimlendirme sektöründe ALDAĞ A.Ş. imzası taşıyan pek çok “ilk” bulunduğundan bahsederek, ekonominin her alanında yerli üretime artan ilgiden duyduğu memnuniyeti belirtti. Üniversite-Sanayi İşbirliği aracılığıyla geliştirilecek her türlü sisteme destek verdiklerini ve vermeye de devam edeceklerini söyleyen Dağoğlu, bu laboratuvara yapmış oldukları desteklerinin yerli, milli ve katma değerli üretim anlayışına katkı sağlayacağını ümit ettiklerini vurguladı.

 

Dağoğlu, Üniversite Öğrencilerine Seslendi

Seminer bölümünde, ALDAĞ A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Rebii Dağoğlu, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Teknoloji Fakültesi öğrencileriyle buluştu. Burada yaptığı konuşmada önümüzdeki çeyrek asrın belirleyici dinamiklerinin dijitalleşme, enerji verimliliği ve çevre duyarlılığı olduğunu belirterek hangi meslek grubundan olursa olsun bugünün üniversite öğrencilerinin kariyer planlarını yaparken temel olgular üzerine hareket etmesi gerektiğini belirtti.  

Bugünün dünyasında bilgiye ulaşmanın kolay, ancak bilgiyi ayrıştırmanın zor olduğunu söyleyen Dağoğlu; “ham verinin akıl süzgecinden geçerek bilgiye dönüşme sürecinin hızı ve etkinliği de bir o kadar önemlidir” dedi. Bundan sonraki hayatlarında öğrenecekleri her şeyin üniversite hayatlarında öğrendiklerinin üzerine inşa edileceğini söyleyen Dağoğlu, öğrencilere üniversite hayatlarının kıymetini bilmeleri gerektiğini söyledi. Öğrenme ve gelişim süreçlerinin devam ettiğini ve bunun bir avantaja dönüştürülmesi gerektiğini belirten Dağoğlu, gelişen teknolojinin insan gücüne olan ihtiyacı azaltmayacağını, tam tersine, kalifiye insan gücüne olan ihtiyacı artıracağını söyledi.  Hangi şartlarda olursa olsun Türk gencinin gözlerindeki ışığa, zekasına, enerjisine hayran olduğunu belirten ALDAĞ A.Ş. İcra kurulu Başkanı, bu ülkenin geleceğine yönelik karamsar söylemlere asla rağbet edilmemesi gerektiğini, bunları söyleyenlerin bugünün üniversite gençliğinin potansiyelini anlamadığını ve yanıldıklarını er geç göreceklerini belirtti. Rebii Dağoğlu konuşmasının sonunda: “Bu ülke bizim, gelecek bizim, asla unutmamız gereken şu ki; tüm sorunların üstesinden gelebilmenin yolu, kendimize duyduğumuz güven ve başaracaklarımıza olan inancımızdan geçer” dedi.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

eurovent banner-52