İSİB SEKTÖR STRATEJİ ÇALIŞTAYI YAPILDI HAVALANDIRMA SİSTEMLERİNİN ÖNEMİ OKUL İÇİ HAVA KİRLİLİĞİ VE SAĞLIK ETKİLERİ YOĞUN BAKIM STANDARTLARI VE İNSAN FAKTÖRÜNÜN HASTANE ENFEKSİYONLARINA ETKİLERİ SYSTEMAIR İLE OKULLARDA OPTİMUM İÇ HAVA KALİTESİ GALATAPORT İSTANBUL’A DAIKIN İMZASI MANTOLAMANIN ‘İYİSİ’ BONUS 16 CM TAŞ YÜNÜ İLE AĞAOĞLU ÇEKMEKÖY’ DE MEVAMALL AVM -ANKARA PROJESİNDE TERCİH YİNE ATLANTIK SU KAYNAKLI ISI POMPALARI OLDU MITSUBISHI ELECTRIC YARININ ÜRETİM ANLAYIŞINA YÖN VEREN ROBOTLARINI SERGİLEDİ YEŞİL ENERJİ DÖNÜŞÜMÜNÜ DİKKATE ALAN ŞİRKETLER VERİMLİLİĞİNİ ARTIRIYOR İKLİMSA VE UGETAM, GES ALANINDA UZMAN PERSONEL İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞACAK ASHRAE’NİN GLOBAL HVACR SUMMIT VE RAL CRC TOPLANTISI 400’Ü AŞKIN TEMSİLCİ İLE İSTANBUL’DA YAPILDI SAĞLIK, KONFOR VE ENERJİ VERİMLİLİĞİ” ARASINDAKİ İDEAL DENGENİN KURULMASI ÖNEMLİ İZOCAM BAYİLERİNİN SON DURAĞI “BEYAZ ŞEHİR” BELGRAD OLDU ÇUKUROVA ISI’NIN FABRİKALARIN ENERJİ TASARRUFUNA KATKISI BÜYÜK

PROPAN SİSTEMİ ATEX OLDUĞUNDA FRASCOLD ORADA

Sürdürülebilirlik, güvenlik, soğutma, iklimlendirme ve hava ısıtma endüstrisi için yarı hermetik pistonlu ve vidalı kompresörlerin geliştirilmesinde, üretiminde ve satışında lider bir oyuncu olan Frascold'a günlük olarak rehberlik eden iki temel faktördür, yenilikçi ve yüksek performanslı ürünlerin geliştirilmesinde Düşük GWP'li ATEX çözümleri. Soğutma, iklimlendirme ve ısı pompası sistemi propan kullandığında Frascold özel yarı hermetik vidalı ve pistonlu kompresör serileriyle sektör tabanlı operatörler tarafından bir referans noktası olarak kabul edilir. Avrupa Yönergesi ATEX 2014/34/EU tarafından belirlenen kurallara sıkı bir şekilde uygun olarak tasarlanmış olup, R290 gibi son derece yanıcı gazların varlığında bile potansiyel olarak patlayıcı alanlarda kullanım için onaylanmıştır. Doğal soğutucu akışkanlara dayalı teknolojisiyle Frascold, daha sorumlu seçimleri teşvik ediyor ve böylece sürdürülebilirlik elçisi rolünü doğruluyor.

 

PROPAN İÇİN ZORLUKLAR VE FIRSATLAR

Florlu gazların aşamalı olarak azaltılması için Montreal Protokolü'nden Kigali Değişikliği'ne kadar, yalnızca düşük bir GWP'yi değil aynı zamanda aynı enerji verimliliği ve güvenliğini sağlarken, sınırlı genel çevresel etki. Bu durumda propanın iklim değişikliği ve mükemmel termodinamik özellikleri üzerinde düşük bir etkisi vardır. Risklere ilişkin kapsamlı deneyimleri ve teknik bilgilerine sahip Frascold gibi piyasa oyuncularının varlığı hidrokarbonların kullanımını propan dahil olmak üzere büyük sistemlerde bile güvenli hale getirebilen ve böylece herhangi bir sorunu çözebilen teknolojik olarak gelişmiş sistemlerin ve bileşenlerin tanıtılmasını mümkün kılmıştır. Yüksek basınçlar gibi kritik sistem sorunları. Propan yüksek yanıcılığı nedeniyle 3. sınıf bir gazdır, ancak sıfır ODS sıfır toksisite 3'lük bir GWP ve çoğu uygulamada geleneksel HFC'lere ve HCFC'lere rakip olan bir performans gibi sayısız fayda içerir.

 

İKİ DEĞERLİ ORTAKLIK

EMICON ve ENERBLUE'nun Frascold ile olan iki ortaklığı son derece değerlidir. Ürünler, teknolojiler, sistemler ve soğutucu akışkanlar konusunda benzersiz, kapsamlı uzmanlığa sahip olan ikincisi, en karmaşık tasarım gereksinimlerini bile karşılayabilen teknolojik çözümlerinin kalitesiyle piyasada tanınmaktadır. Özellikle, hidrokarbonlarla kullanım için eksiksiz bir ATEX sertifikalı kompresör yelpazesi sunan ilk üreticilerden biriydi.

 

EMICON 4-BORU SİSTEMLERİ

Endüstriyel ortamlar, teknolojik alanlar, ticari ve konut binaları için iklimlendirme çözümlerinin tasarımı ve üretiminde uzmanlaşmış bir şirket olan EMICON Climate Solutions MCE'de Frascold'un MAGNETIC serisi vidalı kompresörünü içeren yenilikçi çok amaçlı 4 borulu propan sisteminin prömiyerini yaptı. Minimum gürültü ve enerji verimliliğini garanti ediyor. Mağazalarının karbon ayak izini iyileştirmek için iyi bilinen bir Sabit İndirim zincirine duyulan ihtiyaçtan kaynaklanan EMICON çözümü, tam inverter vidalı kompresörlere sahip, aynı anda ve bağımsız olarak (değişimsiz) sıcak ve soğuk su üretebilen bir ısı pompasıdır. 650 kW'a kadar termal çıkış için. Bu teknolojik mükemmellik EMICON'un özel HC çözümlerinin Araştırma ve Geliştirme alanındaki kapsamlı deneyiminin ve sürekli yatırımının sonucudur.

Emicon Uluslararası Kilit Müşteri Yöneticisi Roberto Bernabei “EMICON, hem her sistem seçimini geliştirmemizi sağlayan üst düzey teknik desteği hem de MAGNETIC serisi yarı hermetik kompakt vidalı kompresörlerin performans özellikleri, sistemimizin kalbi”. Frascold gibi sektördeki bir uzman ve öncü ile fikir alışverişinde bulunabilmek ve ortak olabilmek yalnızca yasal olarak gerekli risk analizini önemli ölçüde basitleştirmekle kalmıyor, aynı zamanda hem ürün hem de uygulamada yüksek standartlarda verimlilik ve güvenilirliği garanti etmek anlamına geliyor.

 

ENERBLUE INVERTER & FRASCOLD VİDALI KOMPRESÖRLER: KAZANAN BİR KOMBİNASYON

ENERBLUE daha temiz bir dünya için yeşil çözümler yaratır ve hava ısıtma, iklimlendirme ve endüstriyel prosesler için R744 ve R290 doğal soğutucu akışkanlı chiller ve ısı pompası üretiminde uzmanlaşan ilk şirketlerden biridir. Şirketin, Almanya ve Kuzey Avrupa'dakiler gibi daha gelişmiş pazarların taleplerini karşılamak için ideal olan geniş bir ürün portföyü geliştirmesine yol açan stratejik bir seçim. ENERBLUE Uluslararası CEO’su Simonluca Tessarin, “Frascold ile paylaştığımız ortak nokta, Frascold'un imza niteliğindeki düşük gürültü ve verimlilikleri ile en kaliteli kompresörleri sayesinde doğal soğutucu akışkan sistemlerinin geliştirilmesinde sergilenen sürdürülebilirliğe olan bağlılıktır. Kısmi yükler.” Enerblue ve Frascold ekipleri arasındaki bilgi birikimini ve teknik uzmanlıklarını paylaşan yakın sinerji, çözümü test ederek invertör ve CX ATEX serisi vidalı kompresörlerin kombinasyonuna ince ayar yapmayı mümkün kıldı. Yanıcı soğutucu ile test yapmak için sertifikalandırılmış Enerblue laboratuvarı.” Halihazırda ATEX sertifikalı, yüksek enerji verimliliğine sahip kompresörlere sahip 11 boy soğutucudan oluşan ve müşterilerimize risk değerlendirmesi için önemli bir fayda sağlayan Silver serisidir” diyerek sözlerini sonlandırıyor.

 

Frascold'un Satış Direktörü Livio Calabrese, EMICON ve ENERBLUE arasındaki ortaklığın önemini vurgularken, “Güvenlik ve enerji verimliliği konusunda giderek daha sıkı hale gelen düzenlemelerin ve standartların getirilmesi ve her yeni çözümün iklim etkisine artan odaklanma, doğru soğutucuyu seçmek çok önemlidir”. Frascold, potansiyeli erken fark etti ve bu nedenle 2014/34/EU sıkı Direktifine uygun çözümlerin araştırılmasına ve geliştirilmesine yatırım yaptı. Propan sistemi ATEX olduğunda Frascold değerli bir müttefiktir.”

 

Frascold soğutma, iklimlendirme ve hava ısıtma endüstrisi için yarı hermetik pistonlu ve vidalı kompresörlerin geliştirilmesi, üretimi ve pazarlanmasında lider bir oyuncudur. Doğa ve sürdürülebilirlik ile her zaman yakın ilişki içinde olan sürekli gelişen bir şirket. Sürekli teknolojik gelişmelerin devreye girmesiyle şirket içi üretim süreçlerinden başlayarak her gün Şirket'e yön veren ve düşük çevresel etkiye sahip verimli çözümlerin geliştirilmesi ve üretilmesiyle devam eden ortak bir konu. Genel merkezi Milano ilinde bulunan Frascold S.p.a. 2021'de 64 milyon Euro'nun üzerinde konsolide ciro kaydetti. Şirket, değer zinciri üzerindeki tam kontrolü ve Çin'deki doğrudan mevcudiyetlerde önemli yatırımlar şeklini alan temkinli bir uluslararasılaşma stratejisi sayesinde dengeli bir rekabetçi konuma sahiptir. ABD ve Hindistan ve tüm dünyadaki Distribütörlerle anlaşmalar.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

-