İSİB SEKTÖR STRATEJİ ÇALIŞTAYI YAPILDI HAVALANDIRMA SİSTEMLERİNİN ÖNEMİ OKUL İÇİ HAVA KİRLİLİĞİ VE SAĞLIK ETKİLERİ YOĞUN BAKIM STANDARTLARI VE İNSAN FAKTÖRÜNÜN HASTANE ENFEKSİYONLARINA ETKİLERİ SYSTEMAIR İLE OKULLARDA OPTİMUM İÇ HAVA KALİTESİ GALATAPORT İSTANBUL’A DAIKIN İMZASI MANTOLAMANIN ‘İYİSİ’ BONUS 16 CM TAŞ YÜNÜ İLE AĞAOĞLU ÇEKMEKÖY’ DE MEVAMALL AVM -ANKARA PROJESİNDE TERCİH YİNE ATLANTIK SU KAYNAKLI ISI POMPALARI OLDU MITSUBISHI ELECTRIC YARININ ÜRETİM ANLAYIŞINA YÖN VEREN ROBOTLARINI SERGİLEDİ YEŞİL ENERJİ DÖNÜŞÜMÜNÜ DİKKATE ALAN ŞİRKETLER VERİMLİLİĞİNİ ARTIRIYOR İKLİMSA VE UGETAM, GES ALANINDA UZMAN PERSONEL İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞACAK ASHRAE’NİN GLOBAL HVACR SUMMIT VE RAL CRC TOPLANTISI 400’Ü AŞKIN TEMSİLCİ İLE İSTANBUL’DA YAPILDI SAĞLIK, KONFOR VE ENERJİ VERİMLİLİĞİ” ARASINDAKİ İDEAL DENGENİN KURULMASI ÖNEMLİ İZOCAM BAYİLERİNİN SON DURAĞI “BEYAZ ŞEHİR” BELGRAD OLDU ÇUKUROVA ISI’NIN FABRİKALARIN ENERJİ TASARRUFUNA KATKISI BÜYÜK

CASTEL 6588E SERİSİ: 100% PASLANMAZ ÇELİK KÜRESEL VANALAR

Castel tamamen paslanmaz çelikten üretilen yeni patentli tasarımı sayesinde 150 bar'a kadar çalışma basınçlarına olanak sağlayan yeni bir küresel vana modelini tanıtıyor.

 

Castel vana gövdesi ile bağlantılar arasında lehim veya kaynak yapılmayan bir küresel vana üzerinde çalışmış ve patentini almıştır. Bu olası sızıntı noktalarını büyük ölçüde azaltır ve yüksek basınçlara uygun daha sağlam ve dayanıklı bir valf yapısına sahip olur. Küresel vananın tamamında sadece bir kaynak mevcuttur.Vanalar sıvı emiş ve gaz baypas hatları gibi sistemin tüm bölümlerinde kullanılabilir.Transkritik uygulamalar 150 bar'a kadar son derece yüksek çalışma basınçlarına sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda kompresör tahliye hattında çok yüksek sıcaklıklar gösterir. Bu yepyeni tam paslanmaz çelik küresel vana, 150 bar'a kadar ayarlı basınçlara ve 150°C'ye kadar çalışma sıcaklıklarına ulaşabildiğinden, bu zorlu koşullara mükemmel uyum sağlar.

 

Teknik veri:

Soğutucu: CO2 (R744)

Tasarım basıncı: 150 bar. 

Bağlantılar: M10 up to M60 (stainless steel connection)

TS min / TS Max: -40°C / +150°C

 

Homologasyon: 

PED: Drektif 2014/68/EU Ps = 150 bar 

UL: UL207 standardı - MWP = 2175 psi

 

Paslanmaz çelik bilyeli vanalar herhangi bir basınç kısıtlaması olmaksızın erişim portu olan ve olmayan versiyonlarda mevcuttur. Her iki versiyonda da 150 bar garantilidir.Ayrıca erişim ağzı gövdeye veya bağlantılara kaynaklı veya lehimli değildir, tek bir kalıptan elde edilir.

 

Bugün küresel vananın artık tek amacı, arıza veya bakım durumunda sistemin bir bölümünü izole etmek değil, verimliliği kontrol etmede önemli bir rol oynamaktadır.

 

Küresel vana bugün neredeyse bir solenoid vana gibi bir işlev üstlenir, ancak daha az basınç düşüşüyle (aynı Kv'ye sahip daha küçük bir küresel vana monte etmek mümkündür) çift akışlıdır ve bir solenoid vanadan daha yüksek sıcaklıkları tolere eder.

 

Bu yeni görevden yararlanmak için küresel vananın ısı geri kazanımı, ısı eşanjörlerini baypas etme, su basmış eşanjörler için buz çözme vb. insana güvenerek mümkün olmayan işlemleri gerçekleştirebilen akıllı bir sistem tarafından kontrol edilmesi gerekir. 

 

Castel, teknolojinin bugün kullanıma sunduğu çözümlerden en iyi şekilde yararlanmalarını sağlayacak araçları geliştirerek ve müşterilerine sağlayarak bu teknolojik zorluğun üstesinden gelmektedir.

Castel, ticari soğutma sistemlerine ve sivil ve endüstriyel iklimlendirme için kurulabilen çok çeşitli küresel vanalar ve motorizasyonlar sunar.

 

2020 Genel Kataloğu'nu web sitemizden indirin: www.castel.it CO2 ürün yelpazemizin tamamını görmek için: solenoid valfler, emniyet valfleri, çek valfler, filtreler, süzgeçler ve daha fazlası

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

-