CASTEL 6588E SERİSİ: 100% PASLANMAZ ÇELİK KÜRESEL VANALAR DOĞAL GAZIN OLMADIĞI BÖLGELERE E.C.A.’DAN ELEKTRİKLİ KOMBİ ÇÖZÜMÜ: ARCEUS FRASCOLD YENİ MAGNETIC SERİSİNİ SUNUYOR FRİGODUMAN, SEKTÖRÜN İHTİYAÇLARINA ÇÖZÜM BULMAYA DEVAM EDİYOR DOĞRU ISI YÖNETİMİNDE E.C.A.’DAN YENİLİKÇİ ÇÖZÜM: POLY ODA TERMOSTATLARI DAIKIN PROJELERİN GÖZDESİ OLMAYA DEVAM EDİYOR IRAK MERKEZ BANKASI’NIN SU DEPOLAMA SİSTEMLERİNDEKİ TERCİHİ “EKOMAXİ” DEMİRDÖKÜM, YENİ YAŞAM ALANLARINDA DA ÖNCÜ EGE’NİN YÜKSELEN DEĞERİ, SUNVIA İLE AYDINLANACAK ANKARA’NIN EN BÜYÜK KARMA YAŞAM PROJESİ MERKEZ ANKARA ”YALITIMIN İYİSİ” BONUS’ U YENİDEN TERCİH ETTİ STARWOOD’UN YENİ MDF TESİSİNDE ALDAĞ CİHAZLARI TERCİH EDİLDİ MASDAF, MAS ACADEMY İLE BAYİLERİNİN GELİŞİMİNE KATKI SAĞLAMAYA DEVAM EDİYOR ÇUKUROVA ISI’NIN ÇÖZÜMLERİ, İŞLETMELERE ISITMADA YÜZDE 50 TASARRUF SUNUYOR ODE YALITIM’DAN SINIR KÖYÜNDEKİ OKULA DESTEK KIŞ BASTIRMADAN KOMBİ BAKIMINI YAPTIRIN, TASARRUF SAĞLAYIN

Daikin Türkiye, İSO 500’de 41 basamak birden yükseldi

İklimlendirme sektörünün dünya devi Daikin, çevreye duyarlı kurum değerleriyle Türkiye’deki büyümesini sürdürüyor. 2021 yılı verilerine göre Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu sıralamasında bir önceki yıla göre 41 basamak birden yükselen Daikin, 111’inci sıraya yerleşti. 2011 yılından beri doğrudan yatırımcı olarak Türkiye’de bulunan Daikin, o tarihten itibaren 27 kat büyüme başarısı göstererek listelerdeki yerini sağlamlaştırdı. 

 

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından hazırlanan ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması’ndaki yerini bu yıl 41 basamak birden yukarı taşıyan Daikin Türkiye, 111’inci sıraya yerleşti. 98 yıllık köklü geçmişi ve geniş ürün gamı ile dünya iklimlendirme sektörüne liderlik eden Daikin, Türkiye’nin 500 büyük dev şirketi sıralamasında 2021 yılı itibarıyla 111’inci sıraya yerleşerek istikrarlı büyümesini sürdüreceğinin sinyallerini vermiş oldu. 

Temmuz 2011’den bu yana Sakarya’daki tesislerinde dünya standartlarında üretim yapan Daikin Türkiye, 2015 yılında 488’inci sıradan giriş yaptığı 500 büyük dev kuruluş arasındaki yerini her yıl daha da yukarıya taşıyarak büyümesini sürdürdü.

2021 yılında 5 milyar 500 milyon TL’yi bulan cirosu ile Türkiye’nin 500 büyük üretici devi arasında 111’inci olma başarısı gösteren şirket, ihracat ve istihdama katkısı ile de dikkat çekti. 

 

2011 yılından bu yana 27 kat büyüme gösterdi

Sonuçları değerlendiren Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder şunları söyledi: “Daikin olarak bizler AR-GE çalışmalarımıza büyük önem veriyoruz. Bu anlamda sektörümüzde birçok ilke de imza atmanın gururunu yaşıyoruz. Enerji verimliliği, karbon ayak izi gibi konular kullanıcıların satın alma kararlarında öne çıkan başlıklardan olmaya başladı. Biz de bu amaçla kendimize 2050 yılına kadar net sıfır karbon ayak izi hedefi belirledik. Bu doğrultuda üretmeye, gelişmeye devam ediyoruz. 2011 yılında Daikin olarak Türkiye’de faaliyet göstermeye başladık. 2011’den bu yana 27 kat büyüme gösterdik. Bu güçlü motivasyonla daha uzun yıllar markamıza ve ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceğiz. Bu motivasyonla da hız kesmeden çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

eurovent banner-52