CASTEL 6588E SERİSİ: 100% PASLANMAZ ÇELİK KÜRESEL VANALAR DOĞAL GAZIN OLMADIĞI BÖLGELERE E.C.A.’DAN ELEKTRİKLİ KOMBİ ÇÖZÜMÜ: ARCEUS FRASCOLD YENİ MAGNETIC SERİSİNİ SUNUYOR FRİGODUMAN, SEKTÖRÜN İHTİYAÇLARINA ÇÖZÜM BULMAYA DEVAM EDİYOR DOĞRU ISI YÖNETİMİNDE E.C.A.’DAN YENİLİKÇİ ÇÖZÜM: POLY ODA TERMOSTATLARI DAIKIN PROJELERİN GÖZDESİ OLMAYA DEVAM EDİYOR IRAK MERKEZ BANKASI’NIN SU DEPOLAMA SİSTEMLERİNDEKİ TERCİHİ “EKOMAXİ” DEMİRDÖKÜM, YENİ YAŞAM ALANLARINDA DA ÖNCÜ EGE’NİN YÜKSELEN DEĞERİ, SUNVIA İLE AYDINLANACAK ANKARA’NIN EN BÜYÜK KARMA YAŞAM PROJESİ MERKEZ ANKARA ”YALITIMIN İYİSİ” BONUS’ U YENİDEN TERCİH ETTİ STARWOOD’UN YENİ MDF TESİSİNDE ALDAĞ CİHAZLARI TERCİH EDİLDİ MASDAF, MAS ACADEMY İLE BAYİLERİNİN GELİŞİMİNE KATKI SAĞLAMAYA DEVAM EDİYOR ÇUKUROVA ISI’NIN ÇÖZÜMLERİ, İŞLETMELERE ISITMADA YÜZDE 50 TASARRUF SUNUYOR ODE YALITIM’DAN SINIR KÖYÜNDEKİ OKULA DESTEK KIŞ BASTIRMADAN KOMBİ BAKIMINI YAPTIRIN, TASARRUF SAĞLAYIN

BOMAKSAN, ÇALIŞANLARI MESLEK HASTALIKLARDAN KORUYOR

Taşlama ve kumlamada ortaya çıkan zararlı tozlar yalnızca çalışanların sağlığını değil, üretim ekipmanlarının ömrünü ve imal edilen ürünlerin kalitesini de olumsuz etkiliyor. Isıtma, soğutma ve iklimlendirme (HVAC) sektöründe 35 yıldır faaliyet gösteren Bomaksan, geliştirdiği ve tesislerinde üretimini yaptığı yeni nesil çevreci ‘Patlaçlı Jet-Pulse Kartuş Filtreler’ ile açığa çıkan tozlara yüzde 99 oranında çözüm sunuyor. 

 

Üretim tesislerinde taşlama ve kumlama sırasında açığa çıkan zararlı tozların, doğru filtrelenmediğinde meslek hastalıklarına neden olduğunu vurgulayan Bomaksan’ın Genel Müdürü R. Bora Boysan, zararlı tozlar çalışmayı imkansız hale getirdiğine dikkat çekerek  ‘Her büyüklükte parçanın taşlanması sırasında açığa çıkan tozlar, iş yeriniz ile çalışanlarınızı korumak hem de sağlıklı ve güvende tutmak için verimli bir şekilde filtrelenmelidir. Bu noktada doğru filtre seçimi oldukça önemli. Bomaksan olarak zararlı tozları yüksek verimli ve uzun ömürlü ‘Patlaçlı Jet-Pulse Kartuş Filtreler’ ile temizliyoruz’ dedi. 

 

Özellikle endüstriyel tesislerde, taşlama ve kumlama işlemlerinin ana amacının, üretilen parçaların yüzey kalitesini arttırmak olduğunu vurgulayan Boysan, şunları söyledi: “Bu amaca ulaşabilmek için insanlar (veya robotlar) imal edilen parçaların üzerinde bulunan istenmeyen küçük parçaları yüzeyden temizlerler. Bu temizlik işlemi yoğun toz ve dumanın açığa çıkmasına sebep olur. Bu toz ve dumanın imal edilen parçanın üzerine tekrar yapışıp yüzey kalitesini bozmasını önlemek için toplanarak filtre edilmesi gerekiyor. Taşlama ve kumlama esnasında açığa çıkan tozun emişi doğru yapılmadığında,  bitmiş ürünün yüzey kalitesi, iç ortam hava kalitesi, iş sağlığı ve güvenliği ve çevre oldukça kötü etkileniyor. Doğru filtre seçimi de bu kapsamda büyük önem teşkil ediyor.”

 

Bomaksan’ın üretim tesislerinde ortaya çıkan toz gibi zararlı maddeleri kaynağından emerek filtre ederek, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu yönetmeliklere uygun şekilde atmosfere geri verdiklerini ifade eden Bora Boysan, filtrasyon sisteminin, insan sağlığını koruması ve çevre dostu olmasının yanı sıra üretim verimliliği ve imal edilen ürünlerin kalitesini arttırması nedeniyle de tercih edildiğinin altını çizdi.  

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

eurovent banner-52