GALATAPORT İSTANBUL’A DAIKIN İMZASI MANTOLAMANIN ‘İYİSİ’ BONUS 16 CM TAŞ YÜNÜ İLE AĞAOĞLU ÇEKMEKÖY’ DE MEVAMALL AVM -ANKARA PROJESİNDE TERCİH YİNE ATLANTIK SU KAYNAKLI ISI POMPALARI OLDU MITSUBISHI ELECTRIC YARININ ÜRETİM ANLAYIŞINA YÖN VEREN ROBOTLARINI SERGİLEDİ YEŞİL ENERJİ DÖNÜŞÜMÜNÜ DİKKATE ALAN ŞİRKETLER VERİMLİLİĞİNİ ARTIRIYOR İKLİMSA VE UGETAM, GES ALANINDA UZMAN PERSONEL İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞACAK ASHRAE’NİN GLOBAL HVACR SUMMIT VE RAL CRC TOPLANTISI 400’Ü AŞKIN TEMSİLCİ İLE İSTANBUL’DA YAPILDI SAĞLIK, KONFOR VE ENERJİ VERİMLİLİĞİ” ARASINDAKİ İDEAL DENGENİN KURULMASI ÖNEMLİ İZOCAM BAYİLERİNİN SON DURAĞI “BEYAZ ŞEHİR” BELGRAD OLDU ÇUKUROVA ISI’NIN FABRİKALARIN ENERJİ TASARRUFUNA KATKISI BÜYÜK DEMİRDÖKÜM, İZMİRGAZ HEYETİNİ BOZÜYÜK FABRİKASI’NDA AĞIRLADI ODE YALITIM, PASİF EV PROJESİNİN “ISI YALITIMI RESMİ SPONSORU” OLDU PROPAN SİSTEMİ ATEX OLDUĞUNDA FRASCOLD ORADA TTMD XV. ULUSLARARASI YAPIDA TESİSAT TEKNOLOJİSİ SEMPOZYUMU SANAL OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLDİ CASTEL SOĞUTMA TEST TESİSİ

GF Hakan Plastik Ürün ve Pazarlama Direktörü Hüseyin Ünlüyol

GF Hakan Plastik Ürün ve Pazarlama Direktörü Hüseyin Ünlüyol: ’’Organizasyon olarak herhangi bir sorunun yaşanmadığı ve oldukça tatmin edici olan fuarı, 2 yıl sonra tekrar buluşma ümidiyle tamamladık.’’

 

Uzun bir aradan sonra sektörümüzü bir araya getiren ISK-SODEX 2021 fuarı hakkında görüşlerinizi ve fuarın sizin için nasıl geçtiğini bizimle paylaşır mısınız?

 

Pandemi öncesinde gözlemlediğimiz, fuarlara ilginin azalması durumu bu fuarda yaşanmadı şeklinde genel olarak yorumlayabiliriz. Uzun süredir devam eden online seminerler ve fuarlardan sonra, sektör paydaşlarının yerinde gerçekleşen bu fuara oldukça fazla ilgi gösterdiğini söyleyebiliriz. 

 

Hem yurt dışından hem de yurt içinden oldukça fazla sayıda misafiri standımızda, sosyal mesafe kuralları çerçevesinde ağırlama şansı bulduk. 2021 yılı içerisinde lansmanı yapılan ürünlerimizi de paydaşlarımıza sunabildik. Organizasyon olarak herhangi bir sorunun yaşanmadığı ve oldukça tatmin edici olan fuarı, 2 yıl sonra tekrar buluşma ümidiyle tamamladık.

 

Fuarda özellikle sergilediğiniz ürününüz hakkında detaylı bilgi alabilir miyiz?

 

Sodex 2021 standımızda Türkiye’de ürettiğimiz ürünlerin yanı sıra GF kanalından sektöre sunduğumuz altyapı ve üstyapı ürünlerimiz vardı. Öne çıkan ürünlerimiz ise relansmanlarını gerçekleştirdiğimiz Silenta Extreme ve GF Aquasystem PP-RCT oldu.

 

GF Hakan Plastik‘in AR-GE departmanında geliştirilen ve tüm dünyaya GF markası ile sunulan GF Aquasystem PP-RCT, temiz su kullanımının olduğu bina içi tesisatlarda içme suyu sistemlerin, merkezi ısıtma sistemleri, sıcak-soğuk su sistemleri, klima sistemleri ve güneş kolektörleri gibi farklı kullanım alanlarında kullanılan bir sistem. Daha fazla dediğimiz birçok özelliği bulunuyor. Örneğin yüksek sıcaklıklara dayanım özelliğine sahip PP-RCT borular, 60°C'de %25, 70°C'de %60, 80°C de ise %78 daha yüksek çalışma basıncı imkanı sağlıyor. d20-160 mm aralığında ve SDR7.4 ve SDR9 basınç sınıflarında geniş bir ürün gamı ile bulunuyor. İnce cidarlı yapısı ile toplam mekanik tesisat ağırlığının daha hafif olmasına katkıda bulunuyor.

 

Silenta Extreme ise atık su tesisatları için geliştirdiğimiz sistemimiz. GF Silenta Extreme, yangın regülasyonlarına tümüyle uygun, polipropilen bazlı ve halojen grubu elementleri içermeyen formülasyonu ile Türkiye’de sektöründe tek olma özelliğine de sahip bulunuyor. Yanmaya karşı oldukça dayanıklı bir performans sergilemesine (EN 13501’e göre B-s1; d0) ek olarak, hem üretiminde hem de yanma esnasında, doğaya en çok zarar veren sera gazlarından olan kloroflorokarbon (CFC) gazları açığa çıkartılmasının da önüne geçiyor. Sistem, GF Hakan Plastik sessizlik kelepçeleri ile EN14366 standardına göre göre 4 l/sn’de 18 dB(A) ses performansına sahip bulunuyor. Bildiğiniz gibi özellikle çok katlı yapılarda tesisat sistemlerinde sessizlik ve yangın güvenliği önemli konuların başında geliyor. 

 

Her iki ürün grubumuz da fuar süresince yoğun ilgi gördü. Silenta Extreme sunumumuz da büyük beğeni topladı. Standımızı ziyaret eden yabancı katılımcılar detaylı bilgi talebinde bulundular. 

 

Tabii hem GF Aquaystem PP-RCT, hem de Silenta Extreme için gerekli koşulların sağlanarak fuardan kısa bir süre önce EPD belgelerini almış olması, müşterilerimize sunmuş olduğumuz artı bir değer oldu.  

 

2022 yılı için sektörel öngörünüz nedir? Firmanızın 2022 hedefleri nelerdir?

 

2021 yılı ham madde fiyat artışları, döviz kurundaki hassasiyet ve pandemi gölgesinde sona doğru yaklaşıyor. Bu 3 etkenin, 2022 yılında daha stabil duruma gelmesi durumunda, uzun süredir hızlı büyüme rakamları gösteremeyen sektörümüzde, hızlı bir açılıma sebep olacağını düşünüyoruz. GF Hakan Plastik olarak bizler de 2022'de özellikle ihracat pazarlarında ciddi büyüme hedefleri koyarak, şirketimizin çift haneli büyüme rakamlarına ulaşmasını arzu ediyoruz. İlaveten iç pazar için fuarda sergilediğimiz Silenta Extreme ve GF Aquasystem PP-RCT ürünleri için pazara hızlı bir penetrasyon, tatmin edici satış rakamları ve yüksek müşteri memnuniyeti hedefliyoruz.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

ECA-31