BOMAKSAN, ENDÜSTRİ 4.0 İLE HIZLA DEĞİŞEN TEKNOLOJİYE AYAK UYDURACAK E.C.A.’DAN SAĞLIKLI ORTAMLAR YARATAN YENİ KLİMA: NIOBE BLUE DOĞALGAZ TASARRUFUNA AÇILAN KAPI: YOĞUŞMALI KOMBİLER XYLEM TÜRKİYE IMCET’TE MADENCİLİK SEKTÖRÜ ÇÖZÜMLERİNİ TANITTI E.C.A.’DAN HAVADAKİ NEMİ DENGELEYEN AKILLI ÇÖZÜM: NEM HAZNELİ PANEL RADYATÖR DEMİRDÖKÜM’ÜN YENİ YOĞUŞMALI KOMBİSİ ademiX’E İKİ ÖDÜL BİRDEN COPA, YENİLENEN MOBİL UYGULAMALARIYLA FARK YARATIYOR VESTEL, SCHNEIDER ELECTRIC ÇÖZÜMLERİ İLE GELECEĞE HAZIRLANIYOR WARMHAUS’TAN SANATA DESTEK İSMAİL YAMANGİL, SCHNEIDER ELECTRIC TÜRKİYE ÜLKE MÜDÜRÜ OLDU DANFOSS’DA ÜST DÜZEY ATAMALAR XYLEM TÜRKİYE GENEL MÜDÜRÜ ALTUĞ BİLGİÇ OLDU GÖKÇE BRÜLÖR A.Ş VE HAN ENERJİ A.Ş. YÖNETİM KURULU BAŞKANI H. AHMET İLHAN EKOMAXI YÖNETİM KURULU BAŞKANI OSMAN YAĞIZ İZOCAM, 2022’DE İHRACAT FAALİYETLERİNDE ATAK YAPMAYA HAZIRLANIYOR

BVN Genel Müdürü Mehmet Yaşar Bahçıvan

BVN Genel Müdürü Mehmet Yaşar Bahçıvan: ’’’İlk izlenimimize göre ziyaretçi sayısı özellikle yurtdışı tarafında tatminkâr gibi görünüyor. Bunu da fuardan sonra analiz edip geri dönüşleri görmek lazım. Şu anda iyi gidiyor. Yani herkes özlemiş öyle görünüyor."

 

Uzun bir aradan sonra sektörümüzü bir araya getiren ISK-SODEX 2021 fuarı hakkında görüşlerinizi ve fuarın sizin için nasıl geçtiğini bizimle paylaşır mısınız?

 

Onun analizini fuardan sonra net olarak görebileceğiz. Ama ilk izlenim diye bir şey vardır. İlk izlenimimize göre ziyaretçi sayısı özellikle yurtdışı tarafında tatminkâr gibi görünüyor. Bunu da fuardan sonra analiz edip geri dönüşleri görmek lazım. Şu anda iyi gidiyor. Yani herkes özlemiş öyle görünüyor. 

 

Fuarda özellikle sergilediğiniz ürününüz hakkında detaylı bilgi alabilir miyiz?

 

Bvn, farklı ölçeklerde çeşitli fanlar üretiyor. Bizim ürün gamımız çok geniş ve biz kurulduğumuz günden beri ülkemizde üretilmeyeni üretmeyi hedefledik. Bu sebeple soğutma fanları serisinde ülkemize çok fazla ithal mal geliyordu. Bunu yaklaşık 2 sene önce değerlendirip ar-ge çalışmalarını başlatmıştık ve birkaç ay öncesinde de bu çalışmaları bitirip aslında piyasada ürünün deneme satışlarını yapıp geri dönüşlerini aldık. Sıkıntıları tamamen bitirdikten sonra bu fuarda da bu BVN SF 500, SF 630, SF 800 ve SFK 800 ürünlerimizi sergilemeye karar verdik. Bu ürünle birlikte soğutma sektörü artık ithalden kurtulacak ve onlara Avrupa standartlarında bir soğutma fanı vermiş olacağız. Yüzde yüz yerli. Ülkemizde bu motor ve serisiyle yapılan ilk ürün. 

 

2022 yılı için sektörel öngörünüz nedir? Firmanızın 2022 hedefleri nelerdir?

 

Sektörümüzün önü çok açık. Çünkü gerçekten havalandırma çok önemli, insanın hayatı söz konusu, sağlığı söz konusu. Bu sebeple sektörün önünün açık olacağını düşünüyorum. 2022 ve sonrasında da artarak ilerleyeceğini düşünüyorum. Bvn bu konuda ekstra neler yapacak; çok önemli yeni bir ürün tasarlıyoruz şu anda ve bu ürünü ülkeye kazandırdığımız zaman başta ısıtma, soğutma, havalandırma sektörü olmak üzere birçok sektöre de bu ürünü verebileceğiz. Bu da diğer sektörlerin bir şansı olacak.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

eurovent banner-52