İSİB SEKTÖR STRATEJİ ÇALIŞTAYI YAPILDI HAVALANDIRMA SİSTEMLERİNİN ÖNEMİ OKUL İÇİ HAVA KİRLİLİĞİ VE SAĞLIK ETKİLERİ YOĞUN BAKIM STANDARTLARI VE İNSAN FAKTÖRÜNÜN HASTANE ENFEKSİYONLARINA ETKİLERİ SYSTEMAIR İLE OKULLARDA OPTİMUM İÇ HAVA KALİTESİ GALATAPORT İSTANBUL’A DAIKIN İMZASI MANTOLAMANIN ‘İYİSİ’ BONUS 16 CM TAŞ YÜNÜ İLE AĞAOĞLU ÇEKMEKÖY’ DE MEVAMALL AVM -ANKARA PROJESİNDE TERCİH YİNE ATLANTIK SU KAYNAKLI ISI POMPALARI OLDU MITSUBISHI ELECTRIC YARININ ÜRETİM ANLAYIŞINA YÖN VEREN ROBOTLARINI SERGİLEDİ YEŞİL ENERJİ DÖNÜŞÜMÜNÜ DİKKATE ALAN ŞİRKETLER VERİMLİLİĞİNİ ARTIRIYOR İKLİMSA VE UGETAM, GES ALANINDA UZMAN PERSONEL İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞACAK ASHRAE’NİN GLOBAL HVACR SUMMIT VE RAL CRC TOPLANTISI 400’Ü AŞKIN TEMSİLCİ İLE İSTANBUL’DA YAPILDI SAĞLIK, KONFOR VE ENERJİ VERİMLİLİĞİ” ARASINDAKİ İDEAL DENGENİN KURULMASI ÖNEMLİ İZOCAM BAYİLERİNİN SON DURAĞI “BEYAZ ŞEHİR” BELGRAD OLDU ÇUKUROVA ISI’NIN FABRİKALARIN ENERJİ TASARRUFUNA KATKISI BÜYÜK

ARMAŞ İhracat Müdürü Ahmet Uyan

ARMAŞ Su Armatürleri San. ve Tic. A.Ş. İhracat Müdürü Ahmet Uyan: ’’Bu yıl pandeminin de verdiği özlemle yurtiçi fuarı olarak Sodex’e katılma kararı aldık.  Şu an için çok memnunum, doğru bir karar verdiğimizi düşünüyorum.’

 

Uzun bir aradan sonra sektörümüzü bir araya getiren ISK-SODEX 2021 fuarı hakkında görüşlerinizi ve fuarın sizin için nasıl geçtiğini bizimle paylaşır mısınız?

 

Sodex Fuarı’na yaklaşık 10 sene önce katılmıştık. Sonra bir ara vermiştik. Çünkü firma olarak ihracata yönelip daha çok yurt dışı fuarlarına katılıyorduk. Ama bu yıl pandeminin de verdiği özlemle yurtiçi fuarı olarak Sodex’e katılma kararı aldık.  Şu an için çok memnunum, doğru bir karar verdiğimizi düşünüyorum. 

 

Fuarda sergilediğiniz ürünleriniz hakkında detaylı bilgi alabilir miyiz?

 

Tabi ki öncelikle fuarın bizim için iki amacı var. Bir yeni belgeli yeni tasarımı olan ürünleri sergilemek. İki yeni kontak kurmak. Yeni ürünlerde Türkiye’de yangın sistemlerinde kullanılan pre action vanamızı sergiledik bu fuarda. İkincisi de UL belgeli ürünlerimiz. Çünkü UL belgemizi aldığımızda sergileyebilecek bir fuar yoktu Covidden dolayı. UL belgeli rölyef vanamız, UL belgeli ıslak alarm vanamız, UL belgeli test ve drenaj vanamız. Bu ürünleri burada sergiledik. UL belgesi diyorum çünkü yangın yönetmeliklerinde uluslararası anlamda UL belgesi ve FM belgesi olmazsa olmazlardan bir tanesi. O yüzden UL belgemizi biraz daha ön plana çıkartmak istedik. 

 

Yaklaşık 55 ülkeye ihracatımız var. Bugün Amerika’dan Kanada’ya, Vietnam’dan Japonya’ya kadar. Avrupa ülkeleri, Uzak Doğu, Güney Amerika, yani 55 ülkeye ihracatımız bulunmaktadır. Bu ihraç ettiğimiz ürünler sadece yangın değil, içme suyu, tarımsal sulama ve su filtrasyonu olmak üzere, dört farklı ana sektörde biz ürünlerimizi ihraç etmekteyiz. 

 

2022 yılı için sektörel öngörünüz nedir? Firmanızın 2022 hedefleri nelerdir?

 

Açıkçası pandemi insanları biraz daha dijitalleşmeye itti. Zoom üzerinden toplantılar, daha web tabanlı işte Google AdWorks olsun, kendi web sitelerini geliştirme olsun, sizin derginiz TermoKlima’nın hem baskılı hem de internet sitesinden vermiş oldukları reklamlar gibi dijitalleştirmeye yöneltti insanları ve bu dijitalleştirme de insanların buluşmasını daha da hızlandırdı diyelim. Normalde fuara giderim, orada tanışırım, oradan biriyle görüşürüm, irtibat kurarım değil de herkes bir arayışa girdi. O yüzden Covid bence sektörü daha da hızlandırdı. İnsanlar birbirine daha çabuk ulaştı. 2022’de de Covid virüsüyle adapte olmuş bir şekilde insanlar yine seyahat edip, fuarlara katılıp, dijitalleştirmenin verdiği imkanlarla da daha hızlı iletişime geçeceklerini düşünüyorum. Bizim hedeflerimiz de 2022 için heyecan verici. Umarım Covid biter ve daha sağlıklı bir ortamda bu işleri hallederiz.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

ECA-31