CASTEL 6588E SERİSİ: 100% PASLANMAZ ÇELİK KÜRESEL VANALAR DOĞAL GAZIN OLMADIĞI BÖLGELERE E.C.A.’DAN ELEKTRİKLİ KOMBİ ÇÖZÜMÜ: ARCEUS FRASCOLD YENİ MAGNETIC SERİSİNİ SUNUYOR FRİGODUMAN, SEKTÖRÜN İHTİYAÇLARINA ÇÖZÜM BULMAYA DEVAM EDİYOR DOĞRU ISI YÖNETİMİNDE E.C.A.’DAN YENİLİKÇİ ÇÖZÜM: POLY ODA TERMOSTATLARI DAIKIN PROJELERİN GÖZDESİ OLMAYA DEVAM EDİYOR IRAK MERKEZ BANKASI’NIN SU DEPOLAMA SİSTEMLERİNDEKİ TERCİHİ “EKOMAXİ” DEMİRDÖKÜM, YENİ YAŞAM ALANLARINDA DA ÖNCÜ EGE’NİN YÜKSELEN DEĞERİ, SUNVIA İLE AYDINLANACAK ANKARA’NIN EN BÜYÜK KARMA YAŞAM PROJESİ MERKEZ ANKARA ”YALITIMIN İYİSİ” BONUS’ U YENİDEN TERCİH ETTİ STARWOOD’UN YENİ MDF TESİSİNDE ALDAĞ CİHAZLARI TERCİH EDİLDİ MASDAF, MAS ACADEMY İLE BAYİLERİNİN GELİŞİMİNE KATKI SAĞLAMAYA DEVAM EDİYOR ÇUKUROVA ISI’NIN ÇÖZÜMLERİ, İŞLETMELERE ISITMADA YÜZDE 50 TASARRUF SUNUYOR ODE YALITIM’DAN SINIR KÖYÜNDEKİ OKULA DESTEK KIŞ BASTIRMADAN KOMBİ BAKIMINI YAPTIRIN, TASARRUF SAĞLAYIN

Provent Yurtdışı & Marmara Bölge Satış Müdürü Okan İşcan

PROVENT, YERLİ ÜRETİCİ OLARAK SEKTÖRE ÖNCÜ OLMAYI HEDEFLİYOR

 

Provent Yurtdışı & Marmara Bölge Satış Müdürü Okan İşcan:

"Bir projede ihtiyaç duyulabilecek her türlü iklimlendirme cihazına fiyat verebilecek ürün yelpazesine sahip olmamız, bizi rakiplerimiz arasında ciddi bir avantaj sahibi yapmakta."

 

Bu ay Provent Yurtdışı & Marmara Bölge Satış Müdürü Okan İşcan ile röportaj gerçekleştirme imkânı bulduk. Her gün yurtiçi ve yurtdışı projeler olarak çok başarılı işlere imza attıklarını belirten İşcan, yerli üretici olarak sektöre öncü bir dünya markası olmayı hedeflediklerini belirtti.

 

İlk olarak ürün gamınızın son durumu ve yeni eklenen ürünleriniz hakkında ayrıntılı bilgi rica ederiz.

 

Provent, yerli üretici konumunda sektörün en geniş ürün yelpazesine sahip firma özelliğini taşımakta. Chillerden klima santraline, rooftoptan havuz nem alma santrallerine, Jet fan ve aksiyel fan dan hava apareylerine kadar geniş bir üretim gamımız mevcut. Bir projede ihtiyaç duyulabilecek her türlü iklimlendirme cihazına fiyat verebilecek ürün yelpazesine sahip olmamız, bizi rakiplerimiz arasında ciddi bir avantaj sahibi yapmakta. 

 

Ayrıca tasarımdan Ar-Ge’ye birçok süreci kendi bünyemizde gerçekleştiriyoruz. Bizi rakiplerimizden ayıran en büyük özelliğimiz; tüm cihazlarımızda mevcut olan otomasyon içerisinde kullanılan kartı ve yazılımı dahil olmak üzere panosundan, fan ve bataryasına kadar tüm komponentleri gerekli sertifikalara haiz bir şekilde kendimiz üretiyor oluşumuz. 

 

Piyasadaki birçok rakibimiz, yurt dışından veya yurtiçinden fason üretilen komponentleri kendi bünyesinde montajlarken, bizim tüm bu komponentleri üretim yapıyor oluşumuz hem bize hem de iş ortaklarımıza oldukça büyük avantajlar sağlamaktadır. 

 

Bunun yanı sıra cihazlarda kullanılan otomasyonu kendi tasarımımız ve imal ettiğimiz kartlar ile ürettiğimiz sistemlerle kullanıcı dostu cihazlar tedarik edebiliyoruz.

Son olarak doğal fanlı ve fanlı yer konvektörlerinin tasarımı ve ar-ge’sini tamamlayarak istenilen ölçü ve kapasitelerde farklı dizaynlarda Yer Konvektörü ürününü de ürün gamımıza ekledik. 

 

Bu yıl başında yapmış olduğumuz yeni makine yatırımı ile birlikte batarya üretim kapasitesini iki katına çıkarmış bulunmaktayız. 2021 yılı ikinci yarısı itibari ile Fancoil üretimine ağırlık verip ciddi bir stok üretimi yaparak, projelere daha hızlı hizmet verebilme arzusu içerisindeyiz.

 

‘’BU SÜRECİ, YAPMIŞ OLDUĞUMUZ HİJYEN KOŞULLARI VE PERİYODİK TESTLER SONUCUNDA SIKINTISIZ ATLATTIK’’

 

Provent, ürünlerini kendi fabrikasında üreten bir firma. Peki pandemi şartları üretim sürecinizi nasıl etkiledi?

 

Bu süreçte öğrendiğimiz en önemli unsur tüm Dünya’da hissedildiği üzere bizler içinde ‘’Her Şeyin Başı Sağlık’’ olduğu kaçınılmaz bir gerçek. Her imalatçı firmanın yaşadığı zorlukları bizler de yaşadık. Ancak bu süreci, yapmış olduğumuz hijyen koşulları ve periyodik testler sonucunda sıkıntısız atlattık. Pazarlama ekiplerimiz sürekli sahada olmak yerine mümkün olduğu kadar sosyal mesafe kurallarına uyum sağlayarak evden çalışma veya kısa ziyaretler ile sürekli müşterilerimiz ile irtibat halindeydi. Teknik servis olarak da mevcut servislerimizi aksatmadan devreye alma ve periyodik bakımları yapmaya devam etti. Sonuçta bünyemizde çalışan arkadaşlarımızın vermiş olduğu destek ve bilinçli çalışmalar sonucunda bu süreci sorunsuz atlattığımızı düşünüyoruz. Son olarak tüm ekibimizin aşı süreci tamamlanmış olduğu için imalatlarımız ve çalışmalarımız aynı şekilde devam etmektedir.

 

‘’İNSAN SAĞLIĞINA VERDİĞİMİZ ÖNEM DOĞRULTUSUNDA CİDDİ ÇALIŞMALAR YAPTIK’’

 

İçinde bulunduğumuz şartlarda, gündeminizdeki önceliğiniz nedir?

 

İçinde bulunduğumuz şartlarda tabi ki önceliğimiz insan sağlığı. Bu süreçte hem şirket olarak hem de sektörün bir parçası olarak insan sağlığına verdiğimiz önem doğrultusunda ciddi çalışmalar yaptık. Şu bir gerçek ki Pandemi bize taze hava ve hijyen koşullarının insan sağlığı için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlatmış oldu. Bu bağlamda yapmış olduğumuz Ar-Ge çalışmaları ile üretmiş olduğumuz cihazları hijyen koşullarını sağlayacak şekilde yeniden dizayn ederek yeni cihazlar üretmeye başladık. 

 

Bir diğer önemli konu ise; malum tüm dünyanın etkilendiği bu süreçte yurtdışı ve yurtiçi müşterilerimize vermiş olduğumuz kesintisiz hizmet sayesinde bir kez daha güven tazelemiş olduk. 

 

Ayrıca İhracatın ülke ekonomisine sağladığı katkıyı bir kez daha gözlemleyip ihracat kapasitemizi arttırmak adına yeni bölgeleri ve satış kanallarını bünyemize katarak, Provent ailesini her geçen gün büyütme hedefindeyiz.

 

01provent chillerr

 

‘’HEDEFİMİZ BİR DÜNYA MARKASI OLMAK ADINA HER ÜLKEDE

PROJELERİN MARKA LİSTESİNDE YER ALMAK’’

 

%100 Türk sermayeli bir firma olarak ihracat konusunda görüşlerinizden ve bu sene ihracatta izlediğiniz yol haritasından da bahseder misiniz?

 

%100 Türk sermayeli ve sektörün en geniş ürün yelpazesine sahip yerli üretici olma gururu ile yapmış olduğumuz yeni bağlantılar sayesinde Provent Ailesini her geçen gün büyütme hedefindeyiz. Tabi ki pandemi sebebiyle yurtdışı seyahat kısıtlanmalarımız oldu ancak güçlü iş birliği yaptığımız yurtdışı firmalarımız ile sürekli online toplantılar ve görüşmeler yaparak bu süreci atlattığımızı düşünüyorum. 

 

Hedefimiz yıl sonu itibari ile yapmış olduğumuz ciromuzun en az %40 kadarlık kısmını ihracat olarak gerçekleştirip Ülke ekonomisine katkı sağlamak olacaktır. Bu hedefi belirli ülkeler değil dünyanın ulaşılması zor olan ülkelerine bile ihracat yaparak gerçekleştirmeyi hedeflemekteyiz. 40’ tan fazla ülkeye ihracat yapan Provent, yaklaşık 25 ayrı ülkede temsilcilik veya distribütörlüğü olan bir firmadır. Hedefimiz bir dünya markası olmak adına her ülkede projelerin marka listesinde yer almak ve bu ülkelerde bilinirliliğini arttırmaktır. Bunun da büyük kısmını hallederek farklı ülkelerde devlet veya özel sektör projelerinde marka listesinde yer almanın gururunu yaşıyoruz. Marka bilinirliğinin ne kadar önemli olduğunun bilinci içerisinde olup tüm yatırımlarımızı ve stratejilerimizi bu yönde yapmaktayız. Önümüzdeki sene için de toplam ciromuzu hedefler doğrultusunda arttırarak İhracat hedeflerimizi bir kademe daha yükseltip en az yarı yarıya bir ihracat hedeflemekteyiz.  

 

‘’SÜREKLİ ÜRETMİŞ OLDUĞUMUZ CİHAZLARIN GELİŞTİRİLMESİ VE YENİ CİHAZLAR ÜRETİLMESİ İÇİN CİDDİ BİR AR-GE MÜHENDİS EKİBİMİZ SÜREKLİ ÇALIŞMAKTA’’

 

Gerçekleştirmiş olduğunuz Ar-Ge çalışmalarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?

 

Belirttiğim gibi tüm cihazların komponentlerini kendi bünyesinde üretmek kolay değil. Üretilen tüm bu komponentlerin günümüz teknolojisinde sürekli güncel tutulması gerektiğinin ve zaman zaman yeniliklerle sektöre yön vermek adına Ar-Ge çalışmalarının ne kadar önemli olduğunun bilincinde olan bir firmayız. Sürekli üretmiş olduğumuz cihazların geliştirilmesi ve yeni cihazlar üretilmesi için ciddi bir Ar-Ge mühendis ekibimiz sürekli çalışmakta. Bu çalışmaların sonucunu da müşteri memnuniyeti olarak geri dönüşler alındığında hissediyoruz. Birçok firmada bulunmayan Kendi test laboratuvarımız sayesinde ürünlerin kapasite kontrollerini ve yapılan yenilikleri, ayrıca yeni ürünleri piyasaya sürmeden önce test etme şansımız mevcut. Bu şekilde sektöre katkı sağlayarak yerli üretimin özellikle yurtdışı pazarında önemli yerlere gelmesini hedeflemekteyiz.

 

Ar-Ge çalışmalarınızın ihracat rakamlarınıza katkısını nasıl değerlendiriyorsunuz?

 

Dünyanın birçok farklı iklimi olan ülkelerine ürün tedarik etmekteyiz. Aynı işlevi gören cihazların farklı iklimlerde farklı fonksiyonlarda çalışabilmesini sağlamanız gerekiyor. Örneğin paket tipi klima cihazlarımız Rusya gibi soğuk iklimlerde ısıtma fonksiyonu ile çalışabilen özelliklerde yapılabildiği gibi Çöl iklimi hâkim süren farklı ülkelerde yüksek sıcaklıkta çalışabilen soğutma fonksiyonlu cihazlar da üretebilmekteyiz. Bunlar ciddi bir Ar-Ge çalışması sonucu ortaya çıkan ürünlerdir. Aynı zamanda farklı ülkelerin ihtiyacı doğrultusunda farklı cihazları sürekli ürün gamına ekleyerek veya o bölgede çalışır hale getirerek çalışmalar yapmaktayız. Bu çalışmaların sonucunu da İhracat oranımızdaki artış ile desteklemekteyiz. Yenilikçi ruhumuz ile cihazlarımızı kullanıcı dostu ürünler haline dönüştürerek birçok ülke de teknik anlamda desteği cihazlarımıza online bağlanarak yapmakta ve yurtdışı müşterilerimize büyük destek sağlamaktayız. Günümüz teknolojisine ayak uydurmak ve sürekli yenilikler üreterek bir adım önde olma çabamız sayesinde başarılı projelere imza atmaktayız. 

 

Bize referans projelerinizden de bahseder misiniz?

 

Aslında her gün yurtiçi ve yurtdışı projeler olarak çok başarılı işlere imza atıyoruz. Saymakla bitiremeyeceğimiz projelerimizin başında Reysaş Lojistik firmasının yeni lojistik merkezinin iklimlendirilmesi ,12 adet 400 kW toplamda 4800 kW kapasiteli atmosferik brülörlü Rooftop cihazı gelmektedir. Bununla beraber Kartal Propa Vista Jetfan ve havalandırma ekipmanlarının tedariği ve İBB Pendik Katlı Otopark projesi 2021 yılı başında tamamladığımız projelerimiz. Yurt içinde Birçok Devlet veya özel sektör projelerinde Provent markasını görmeniz mümkün. Kiptaş, Toki, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte birçok farklı Belediyenin onaylı markası olma gururunu yaşamaktayız.

 

Yurtdışı projeler de ise Pakistan da 2 adet AVM projesi, Özbekistan da 2 adet Otel projesi, Irak’da 1 Hastane ve 1 AVM projesi 2021 yılının ilk yarısında gerçekleşen projelerimiz arasında yer almaktadır.

 

Provent’in uzun vadedeki hedefleri ve projeleri hakkında da bilgi almak isteriz.

 

Provent uzun vadede yaptığı ve yapacağı atılımlarla yerli üretici olarak sektöre öncü olma yolunda ilerlerken aynı zamanda ülke ekonomisine de katkı sağlayarak, yaptığı yenilikçi çözümleri ile bir dünya markası olmayı hedeflemektedir. 

 

a3ca6d81eee4e78dea136c96d698ce16

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

eurovent banner-52