CASTEL 6588E SERİSİ: 100% PASLANMAZ ÇELİK KÜRESEL VANALAR DOĞAL GAZIN OLMADIĞI BÖLGELERE E.C.A.’DAN ELEKTRİKLİ KOMBİ ÇÖZÜMÜ: ARCEUS FRASCOLD YENİ MAGNETIC SERİSİNİ SUNUYOR FRİGODUMAN, SEKTÖRÜN İHTİYAÇLARINA ÇÖZÜM BULMAYA DEVAM EDİYOR DOĞRU ISI YÖNETİMİNDE E.C.A.’DAN YENİLİKÇİ ÇÖZÜM: POLY ODA TERMOSTATLARI DAIKIN PROJELERİN GÖZDESİ OLMAYA DEVAM EDİYOR IRAK MERKEZ BANKASI’NIN SU DEPOLAMA SİSTEMLERİNDEKİ TERCİHİ “EKOMAXİ” DEMİRDÖKÜM, YENİ YAŞAM ALANLARINDA DA ÖNCÜ EGE’NİN YÜKSELEN DEĞERİ, SUNVIA İLE AYDINLANACAK ANKARA’NIN EN BÜYÜK KARMA YAŞAM PROJESİ MERKEZ ANKARA ”YALITIMIN İYİSİ” BONUS’ U YENİDEN TERCİH ETTİ STARWOOD’UN YENİ MDF TESİSİNDE ALDAĞ CİHAZLARI TERCİH EDİLDİ MASDAF, MAS ACADEMY İLE BAYİLERİNİN GELİŞİMİNE KATKI SAĞLAMAYA DEVAM EDİYOR ÇUKUROVA ISI’NIN ÇÖZÜMLERİ, İŞLETMELERE ISITMADA YÜZDE 50 TASARRUF SUNUYOR ODE YALITIM’DAN SINIR KÖYÜNDEKİ OKULA DESTEK KIŞ BASTIRMADAN KOMBİ BAKIMINI YAPTIRIN, TASARRUF SAĞLAYIN

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN COVID­19 TEDBİRLERİNE EK ÖNLEMLER

OTELLERDE MOBİL HEPA FİLTRELİ CİHAZLARIN KULLANIMI ZORUNLU HALE GETİRİLDİ

 

Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda alınan koronavirüs önlemlerine yenileri eklendi. İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen ek önlemler kapsamında, havalandırma/klima sistemi bulunmayan konaklama tesislerinin kapalı genel mahallerinde, mahallin metreküpüne uygun sayıda ve güçte mobil HEPA filtreler kullanılacak.

 

Koronavirüs salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla belirlenen kurallar ve önlemler doğrultusunda, koronavirüs tedbirleri genelgesine ek  önlemler eklendi.

 

“Konaklama Tesislerinde Uygulanacak Standartlar ve Tedbirler” konulu genelgenin; “Temizlik ve Hijyen” başlıklı bölümünün sonuna eklenen “havalandırma/klima sistemi bulunmayan konaklama tesislerinin kapalı genel mahallerinde, mahallin metreküpüne uygun sayıda ve güçte mobil HEPA filtreler kullanılacak, bakımları düzenli olarak yapılacak ve filtreleri sık sık değiştirilecektir” maddesi ile otellerde HEPA filtreli “Temiz Hava Dolapları” kullanımı zorunlu hale getirildi. Ayrıca, Güvenli Turizm Sertifikasyon Kriterleri’ne dâhil olan bu madde ile Güvenli Turizm Sertifikası almak isteyen veya sertifika sahibi olan kuruşların da bu kriteri yerine getirmesi gerekiyor. 

 

bomaksan FACEBOOK2

“ÖZELLİKLE KIŞ OTELLERİNDE MOBİL HEPA FİLTRELER ACİL OLARAK KULLANILMAYA BAŞLANMALI”

Bomaksan Genel Müdürü R. Bora Boysan, alınan yeni karar hakkında şunları söyledi: “İçişleri Bakanlığımızın yayınladığı ek önlemler, toplum sağlığının korunması açısından kritik önem taşıyor. Özellikle şu anda kış otellerinde kapalı alanlarda daha fazla vakit geçiriyoruz. Yaşadığımız salgın döneminde hava yolu ile bulaşan virüs vb. zararlı patojenlerin soluduğumuz havadan etkin şekilde uzaklaştırılması için havalandırma yapılamayan mekânlarda mobil HEPA filtrelerin kullanımının en etkili ve en hızlı çözüm olduğunu düşünüyoruz.  Mümkün olan en üst düzeyde önlem alabilmek adına da yeterli güçte ve sayıda H14 sınıfı HEPA filtreli Temiz Hava Dolaplarımız ön plana çıkmaktadır. Çünkü H14 sınıfı HEPA filtreler, koronavirüs gibi çok çok küçük boyutlardaki partiküller ve buna benzer nano boyutlu birçok partikülü yakalayabilecek liflere sahiptir” dedi.

 

3 KADEMELİ FİLTRASYON SİSTEMİ SÜREKLİ OLARAK

TEMİZ HAVA SAĞLIYOR

Enfekte bir insanın bulunduğu ortamdaki havalandırma sisteminin yetersiz olması durumunda, havada belirli bir süre asılı kalan koronavirüsün hızlı bir şekilde bulaşabildiğine dikkat çeken R. Bora Boysan, “Bomaksan olarak toplum sağlığını korumak için pandemi dönemi Ar-Ge çalışmalarımız sonucunda H14 sınıfı HEPA filtreli portatif temiz hava dolapları ürettik. Bulaş riskini minimize etmek amacıyla geliştirdiğimiz BOA AIR temiz hava dolapları, sınıfının en yoğun aktif karbon filtresi ile VOC’leri ve kötü kokuları filtrelerken, H14 sınıfı HEPA filtreler ile de virüs, bakteri gibi mikroorganizmalar ile PM2.5 partikülleri içerisinde hapsederek sürekli olarak temiz hava sağlıyor. BOA AIR, 3 kademeli filtrasyon sistemi ile virüs, bakteri gibi mikroorganizmalar ile 1 mikron altı partikülleri bile yüzde 99,995 verimlilikte yakalıyor. Bu sayede hava kirliliğinin sebep olduğu ve hava yoluyla bulaşısı artan hastalıkların da önüne geçilmesine imkân sağlıyor” dedi.

 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

eurovent banner-52