CASTEL 6588E SERİSİ: 100% PASLANMAZ ÇELİK KÜRESEL VANALAR DOĞAL GAZIN OLMADIĞI BÖLGELERE E.C.A.’DAN ELEKTRİKLİ KOMBİ ÇÖZÜMÜ: ARCEUS FRASCOLD YENİ MAGNETIC SERİSİNİ SUNUYOR FRİGODUMAN, SEKTÖRÜN İHTİYAÇLARINA ÇÖZÜM BULMAYA DEVAM EDİYOR DOĞRU ISI YÖNETİMİNDE E.C.A.’DAN YENİLİKÇİ ÇÖZÜM: POLY ODA TERMOSTATLARI DAIKIN PROJELERİN GÖZDESİ OLMAYA DEVAM EDİYOR IRAK MERKEZ BANKASI’NIN SU DEPOLAMA SİSTEMLERİNDEKİ TERCİHİ “EKOMAXİ” DEMİRDÖKÜM, YENİ YAŞAM ALANLARINDA DA ÖNCÜ EGE’NİN YÜKSELEN DEĞERİ, SUNVIA İLE AYDINLANACAK ANKARA’NIN EN BÜYÜK KARMA YAŞAM PROJESİ MERKEZ ANKARA ”YALITIMIN İYİSİ” BONUS’ U YENİDEN TERCİH ETTİ STARWOOD’UN YENİ MDF TESİSİNDE ALDAĞ CİHAZLARI TERCİH EDİLDİ MASDAF, MAS ACADEMY İLE BAYİLERİNİN GELİŞİMİNE KATKI SAĞLAMAYA DEVAM EDİYOR ÇUKUROVA ISI’NIN ÇÖZÜMLERİ, İŞLETMELERE ISITMADA YÜZDE 50 TASARRUF SUNUYOR ODE YALITIM’DAN SINIR KÖYÜNDEKİ OKULA DESTEK KIŞ BASTIRMADAN KOMBİ BAKIMINI YAPTIRIN, TASARRUF SAĞLAYIN

Termo Teknik 7’nci üretim hattını devreye aldı, fabrikada yeni teknolojilerin ağırlığı arttı

Termo Teknik  müşterilerine en iyiyi sunma perspektifi ile yatırımlarına aralıksız devam ediyor. Son olarak Çorlu’da bulunan panel radyatör fabrikasında 7’nci üretim hattını devreye alan şirket, üretim sürecinde giderek artan bir şekilde  dijital teknolojilerden ve robotlardan  faydalanıyor.
 
Çorlu’da, 7 üretim hattı ve yaklaşık 50 bin m2 kapalı alanda kurulu  bulunan “Dünyanın en büyük panel radyatör fabrikası”nda üretimine devam eden Termo Teknik’in Türkiye Ticari Genel Müdürü  M. Emin Kasan,  “2021 yılı  Ocak ayında devreye aldığımız 7’nci hattımız ile üretim kabiliyetimizi arttırdık, yıllık 4.5 milyon adet panel radyatör üretim kapasitemiz ile iç piyasanın ihtiyacını karşılamanın yanı sıra, Çin’den Şili’ye, Avustralya’dan Kanada’ya kadar çok geniş bir coğrafyaya radyatör ihraç ediyoruz” dedi.
 
Panel radyatörün yanı sıra yüksek verimli Premix yoğuşmalı kombi ve kazan serisini de Türk tüketicisine sunan Termo Teknik, bu özellikleri ile Türkiye ile Avrupa’nın en büyük ısı sistemleri tedarikçileri arasında bulunuyor 
 
İç ve dış pazarlardan gelen talep doğrultusunda ileri teknoloji ile üretim yapan fabrikasında yatırımlarına devam eden Termo Teknik’in Türkiye Ticari Genel Müdürü M. Emin Kasan açıklamalarda bulundu.
 
YENİ HAT
Termo Teknik ‘in müşterilerine en iyiyi sunma perspektifi ile yatırımlarına aralıksız devam ettiğini, üretim kapasitesini arttırdığını ve üretim teknolojisini yenilediğini vurgulayan Kasan, 2021 yılının Ocak ayında 7’nci üretim hattının tamamlanarak devreye alındığını belirterek şunları söyledi:
 
“Yatırımlara kesintisiz devam etme vizyonumuzun bir parçası olarak dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinde fabrikamızda yeni bir üretim hattı inşası devam etmiş ve 2021 yılında hattın inşası sonlandırılarak hat devreye alınmıştır. Yeni hattımız, diğer hatlarımız gibi 80 metre uzunluktadır ve iki yüksek tonaj pres, farklı kaynak işlemleri yapan 11 makine, çeşitli kesme ve döndürme üniteleri ile iki test tank ünitesinden oluşmaktadır. Ayrıca 2 yüksek kapasite boya hattı ve 2 otomatik paketleme hattımız bulunmaktadır.  Ayrıca fabrikamızda çok sayıda indirme-bindirme robotları, forkliftler ve benzeri ekipmanlar mevcuttur. Yılda toplam 4.5 milyon radyatör üretim kapasitesi olan fabrikamızda yatırımlara kesintisiz devam ediyor, daha ileri seviyede İSG (iş Sağlığı Güvenliği) sağlamak ve üretim sürecinde hatayı en aza indirmek amacıyla da son dönemde dijital teknolojiler ile robot teknolojisine yaptığımız yatırımları arttırıyoruz.”
 
EŞSİZ ÜRÜNLER
Türk tüketicisine Termo Teknik tarafından sunulan ve servis desteği sağlanan ürünler ise şöyle sıralanıyor:
 
Silüet Serisi
Termo Teknik’in Çorlu’da bulunan tesislerinde üstün teknoloji ve çelik sac kullanılarak üretilen Silüet Serisi şık tasarımı, üstün kalitesi, dekoratif renkleri, kısıtlı mekanlara uygun ölçüleri, sağlamlığı ve verimi ile panel radyatör kullanma alışkanlıklarını değiştirecek özellikler taşıyor. Panel radyatörlerde alışılmış beyaz rengin yanında zevkli ve modern görünümlü bir alternatif olarak antrasit rengi de sunan Silüet Serisi, farklı öğelerden esinlenen dekorasyonlara uyum sağlıyor. 
 
Minima, Style, Vertica ve Latida modelleri bulunan Silüet Serisi’nin 15 yıl garantisi  bulunuyor.
 
Kombi Kazan Grubu
Premix yoğuşmalı Kombi ve kazan grubunda yer alan, İngiltere’de 110 yıllık tecrübe ve 6 Sigma ile üretilen, yüzde 98,7’ye varan mevsimsel verimliliğe sahip olan LOGIC Premix Yoğuşmalı Kombi ile İngiltere iş dünyasının en prestijli ödülü “The Queen’s Award” sahibi duvar tipi yoğuşmalı kazan EVOMAX2, Türk tüketicisinin ve inşaat sahiplerinin çok sevdiği ürünler arasında bulunuyor. IMAX XTRA EL yer tipi yoğuşmalı kazan serisi ise merkezi ısıtma sistemleri portföyünün tamamlayıcı bir ürünü olarak dikkat çekiyor.
 
110 yılı aşkın tecrübeye sahip Ideal Boilers’ın İngiltere’deki ödüllü tesislerinde üretilen ve Termo Teknik tarafından Türk tüketicisine sunulan LOGIC serisi Yoğuşmalı Kombilerin c26/35 ve LOGIC c31/35 modelleri bulunuyor.  26/35,26 kW ısıtma, 35 kW sıcak su kapasitesi; 31/35 ise 31 kW ısıtma, 35 kW sıcak su kapasitesi anlamına geliyor. LOGIC Kombiler, üstün üretim özellikleri ile uzun yıllar arıza yapmadan verimli çalışıyor.
 
 EVOMAX2
Türkiye’de, 2021 yılı Ocak ayında Termo Teknik tarafından kullanıcının beğenisine sunulan EVOMAX’ın yeni modeli EVOMAX2 duvar tipi yoğuşmalı kazanlar merkezi ısıtma sistemlerinde kurulum, bakım ve kullanım kolaylığı açısından çok önemli avantajlar sağlıyor. Tek kazan ile 42, 65, 90, 105, 125 ve 160 kW kapasite değerlerine sahip olan EVOMAX2, sadece radyatör ve boylerli sistemlerde ek kontrol paneline ihtiyaç duymadan, master kazan üzerinden 16 adet kazana kadar (Toplam 2560 kW = 2.200.000 kcal/h) kaskad bağlantı sağlıyor. Sistemde havuz ısıtması, güneş enerjisi ile uyumlu çalışma, klima santrali, nem alma santrali, kat istasyonu gibi bölümler olduğunda ise bu kez kaskad kontrol paneli kullanılarak 15 adete kadar kazan (Toplam 2400 kW = 2.000.000 kcal/h) kontrolü mümkün oluyor. 
 
Türkçe karakterli kullanıcı ara yüzü hem kullanıcı hem servis için kolay, hızlı kurulum ve işletme  sağlıyor. Web server ünitesi ile kontrol panelinin birlikte çalıştırılması durumunda dünyanın herhangi bir yerinden kazan dairesine erişim sağlanabiliyor. Dahili atık gaz geri akım güvenlik klapesi ve Evomax’ın bir önceki modeline göre yüzde 10 daha hafif olma gibi yeni özellikleri bulunuyor. Isıtma ve havalandırma endüstrisinde “Yenilik, Mükemmellik ve Başarıya Destek Ödülü” olarak verilen İngiltere merkezli “HVR Awards”a,“Ticari-Endüstriyel Isıtma Ürünü” kategorisinde  sahip olan EVOMAX2, ErP yönetmeliğine uygun olarak üretiliyor
 
Ürünlerine tam destek sunan Termo Teknik, Türkiye’nin tamamında, 180 yetkili servis ağı, 200’ün üzerinde bayi ve 500’ün üzerinde satış noktası ile tüketiciye ulaşıyor. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

eurovent banner-52