BOMAKSAN, ENDÜSTRİ 4.0 İLE HIZLA DEĞİŞEN TEKNOLOJİYE AYAK UYDURACAK E.C.A.’DAN SAĞLIKLI ORTAMLAR YARATAN YENİ KLİMA: NIOBE BLUE DOĞALGAZ TASARRUFUNA AÇILAN KAPI: YOĞUŞMALI KOMBİLER XYLEM TÜRKİYE IMCET’TE MADENCİLİK SEKTÖRÜ ÇÖZÜMLERİNİ TANITTI E.C.A.’DAN HAVADAKİ NEMİ DENGELEYEN AKILLI ÇÖZÜM: NEM HAZNELİ PANEL RADYATÖR DEMİRDÖKÜM’ÜN YENİ YOĞUŞMALI KOMBİSİ ademiX’E İKİ ÖDÜL BİRDEN COPA, YENİLENEN MOBİL UYGULAMALARIYLA FARK YARATIYOR VESTEL, SCHNEIDER ELECTRIC ÇÖZÜMLERİ İLE GELECEĞE HAZIRLANIYOR WARMHAUS’TAN SANATA DESTEK İSMAİL YAMANGİL, SCHNEIDER ELECTRIC TÜRKİYE ÜLKE MÜDÜRÜ OLDU DANFOSS’DA ÜST DÜZEY ATAMALAR XYLEM TÜRKİYE GENEL MÜDÜRÜ ALTUĞ BİLGİÇ OLDU GÖKÇE BRÜLÖR A.Ş VE HAN ENERJİ A.Ş. YÖNETİM KURULU BAŞKANI H. AHMET İLHAN EKOMAXI YÖNETİM KURULU BAŞKANI OSMAN YAĞIZ İZOCAM, 2022’DE İHRACAT FAALİYETLERİNDE ATAK YAPMAYA HAZIRLANIYOR

TİM'DEN İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNE TARİHİ REKORA DESTEK ÖDÜLÜ

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Ticaret Bakanlığı Konferans Salonu'nda Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle ile düzenlediği basın toplantısında, mart ayı dış ticaret rakamlarını açıkladı. TİM Başkanı İsmail Gülle, ”Mart ayı rakamlarımızda bunu yine gördük. 2022 yılı hedefimiz olan 250 milyar dolara ulaşmak için ihracatımızı geçtiğimiz yıla göre her ay 2,1 milyar dolar artırmamız gerekiyordu. Son rakamların neticesinde, 250 milyar dolara giden yolda ilk çeyrekte 10 milyar dolar artıdayız. Tüm hedeflerimize büyük bir azim ve inançla yürüyoruz” dedi. 

 

Programın ardından düzenlenen ödül töreninde ihracatla kalkınan Türkiye ekonomisine ve sektörlerine üstün hizmetler sunan TİM Sektörler Konseyi Üyelerine, TİM Denetim Kurulu Üyelerine, İhracatçı Birlik Başkanlarına ve Sektör Kurulu Başkanlarına Ticaret Bakanı Mehmet Muş ve TİM Başkanı İsmail Gülle tarafından plaket takdim edildi. İklimlendirme sektörü adına ödülü alan AFS Boru Genel Müdürü Zeki POYRAZ “Sektör olarak ülke ihracatını çok daha iyi noktalara taşımak amacıyla yol alıyoruz. Ülkemiz ihracatının artması başarısında payımız olduğu için İklimlendirme Sektörü olarak gururluyuz. Diğer sektörlerle birlik ve beraberlik içerisinde çok daha büyük başarıları konuşuyor olacağız. Hepimiz için öngörülemez bir süreci yaşamış olmamıza rağmen, dünyada ihracatın düştüğü ve girişimlerin büyük risk olarak nitelendirildiği bu dönemde Türk firmaları cumhuriyet tarihinde ihracat rekorunu kırarak büyük bir motivasyon ve gelişim fırsatını gözler önüne sermiştir. Sektör ürünlerinde yapılan her bir inovasyon sonuç itibarıyla firma ve ülke ekonomisine doğrudan katkı sağlayıp, ihracat payımızı artırmak için yeni fırsatlar sunmaktadır. Her bir sektör üyemize emeklerinden, katkılarından, özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

eurovent banner-52