MECHTALKS PANDEMİ VE İKLİM KRİZİ KARŞISINDA BİNA YAPIMININ GELECEĞİNE IŞIK TUTTU “BloombergHT “Dünya için Bir Şey Yap” programında iş yeri ruhsatlandırılmasında havalandırmanın önemi konusu işlendi ISKAV 47’nci Mütevelli Heyeti Olağan Seçimli Genel Kurulu Gerçekleştirildi Bosch Termoteknik profesyonelleri genç mekanik tasarımcılar ile buluştu Hifyber, Ofis Binalarının İç Mekân Hava Kalitesine Dikkat Çekiyor GoodWe, BNEF Londra 2021 Zirvesi'nde net sıfır etkinleştiren Akıllı Enerji Yönetim Sistemini vurguluyor ÜNİVERSİTELER DE SEÇİMİNİ DAIKIN’DEN YANA KULLANIYOR Bomaksan’dan büyüme atağı ATLANTİK GRUP, ISK SODEX’TE ENERJİ VERİMLİLİGİ YÜKSEK CİHAZLARI İLE YOĞUN İLGİ GÖRDÜ İSİB Sektör Strateji Çalıştayı Türk İklimlendirme Sektörü’nün Global Stratejisini Masaya Yatırdı WAVIN SENTIO KONTROL SİSTEMİ İLE KONFORLU YERDEN ISINMA İZOCAM’DAN “A” SINIFI YALITIM ÇÖZÜMÜ: MİNERAL YÜN ARA BÖLME LEVHASI BAYMAK’TAN KOMBİ BAKIMININ PÜF NOKTALARI ALT YAPIYI DEĞİŞTİRMEDEN KLİMANIZI DEĞİŞTİRİN TASARRUF VE YÜKSEK PERFORMANS USTASI YENİ KOMBİ DAIKIN CSU PREMIX İLE TANIŞIN

CAPAFLEX İLE D-TK: FRASCOLD KONFORDA EVRİME ÖNCÜLÜK EDİYOR

Kişisel iyiliğe daha fazla odaklanan daha davetkar alanlar: konfor sektörünün karşılaştığı birçok yeni zorluk arasında öne çıkan şey, aynı anda ideal sıcaklığı ve en iyi hava kalitesini garanti etme ihtiyacıdır, böylece termal konfor, performans ve sürdürülebilirlik arasında mükemmel dengeyi sağlar. Bu amaçla, Frascold - endüstri Operatörlerinin hizmetinde - Hoerbiger ile yakın işbirliği içinde geliştirilen özel mekanik kapasite düzenleme sistemi olan Capaflex ile bir versiyonda mevcut olan yenilikçi bir transkritik CO2 yarı hermetik kompresör yelpazesi sunar.

 

Yüksek, orta ve düşük sıcaklık uygulamaları için tasarlanan D-TK, son derece çok yönlüdür ve endüstriyel ve ticari ortamlardaki ısı pompalarından nakliye sektörü için çeşitli sistemlere kadar farklı kullanımlar için uygundur. Piyasada bulunan diğer kompresörlere göre daha hafif ve kompakt bir yapıya sahip olduğu için dar alanlarda kullanım için de idealdir. Ayrıca, yüksek bir SSP'ye (durma basıncı) sahiptir ve sistemin - durma halindeyken - muhafazası için aktif ve pasif çözümler sunmaya gerek kalmadan yüksek sıcaklıktaki ortamlarda üretilen basınca karşı direnmesine olanak tanır. Diğer önemli güçlü yönler arasında sessizlik, düşük titreşimler ve minimum yağ taşınması yer alır.

 

D-TK'yi seçmenin avantajlarına ek olarak, transkritik uygulamalar için Frascold kompresörleri için tasarlanmış ve özel olarak uyarlanmış Capaflex vardır. Bir invertöre başvurmaya gerek kalmadan soğutma kapasitesinin sürekli ve kolay modülasyonunu sağlar. Optimum iç mekan konforu ve tüketim, kurulum ve bakım maliyetlerinde maksimum azalma: Çok basit bir elektronik bileşene sahip bu mekanik alternatifin yönetimi, geleneksel CO2 sistemlerine aşina profesyoneller için kolaydır. Ayrıca laboratuvar testleri, yükün %20'ye kadar parçalanabileceğini göstermiştir. Verimli ve etkili Capaflex, kompresörün ömrünü uzatır ve böylece sistemin genel sağlığını koruyarak doğru yükü ve mümkün olan en düşük sayıda açma-kapama döngüsünü garanti eder.

 

Son olarak, Capaflex'li D-TK'nin, belirli yasal gerekliliklerle uyumlu invertörler gibi karmaşık elektronik bileşenleri tedarik etmenin zor ve pahalı olabileceği demiryolu sektörü gibi çeşitli alanlarda mükemmel bir çözüm olduğu kanıtlanmıştır. CO2 kullanımı, herhangi bir özel sertifika gerektirmeyen bu uzun vadeli, yanıcı olmayan, toksik olmayan gazın dikkate değer faydaları sayesinde, ticari soğutmaya ek olarak yeni uygulamalara hızla yayılmaktadır. Frascold'un en son başarı öyküleri arasında, tanınmış bir tramvay şirketi için bir konfor sistemi geliştirmek için D-TK'nin Capaflex ile birlikte kullanılmasına dikkat çekiyoruz.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

MCE 2022 banner-26