Yaşam Alanlarını Su ve Gaz Sızıntılardan Koruyan Çözüm: Master Flash SAKARYA PANDEMİ HASTANESİ’NDE ALDAĞ TEKNOLOJİSİ HİZMET VERECEK Dünya markaları 15. Kez SolarEX İstanbul’da buluşuyor DemirDöküm’ün yeni gözdesi ExaControl Select satışa sunuldu ALARKO CARRIER İLK ALTI AYDA BÜYÜMESİNİ SÜRDÜRDÜ Teknik servisler E.C.A.’nın “Yapı Ürünleri Semineri”nde bir araya geldi Mitsubishi Heavy’e EcoVadis’ten Üçüncü Kez Gümüş Not Masdaf, Atık Suların Transferinde Oluşabilecek Riskleri Önlüyor Vaillant’ın sensoROOM Pure oda termostatında verimlilik ve tasarruf bir arada Warmhaus’tan Bayilerine Fark Yaratan Gezi Mitsubishi Electric'in Net Sıfır Enerji Test Tesisi SUSTIE WELL Platin Sertifikası Aldı Aironn, İstanbul’un Marka Değerini Artıracak Tersane İstanbul’un Fan Gruplarını Üretecek DAIKIN TÜRKİYE 11 YILDA 27 KAT BÜYÜDÜ Bağcılar Eğitim Araştırma Hastanesi Doğu İklimlendirme ile Nefes Alıyor FORM MHI KLİMA SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş GENEL MÜDÜRÜ ZAFER SARI

DÜNYA PAZARLARINDA BİR TÜRK MARKASI

İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri, Türkiye'de imza attığı ilkler ve yer aldığı projelerin yanı sıra dünyada sunduğu ürünler ve işbirlikleriyle de başarılarını sürdürüyor. Türkiye’nin birçok noktasında iklimlendirme ve soğutma alanındaki ürünleriyle yer alan İmbat, ihracat projeleriyle bugün 40’ın üzerinde ülkeye ulaşıyor.

 

Yüzde yüz yerli tasarımlara imza atan ve kendi üretimini gerçekleştiren İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri, Türkiye’de olduğu gibi yurt dışında da projelere kazanç sağlıyor. 2003 yılında belirlediği ihracat stratejileri doğrultusunda hedef ülkelerle ilişkilerini arttıran İmbat, bugün sürdürdüğü ihracata yönelik çalışmalarla 40’ın üzerinde ülkede varlığını sürdürüyor. Kendi mühendisleriyle tasarladığı ve geliştirdiği ürünlerle dünyanın farklı noktalarında yer alan İmbat, Avrupa standartlarındaki ve T3 İklim Bölgesine Uygun Tropikal Seri üretimi ile de dış pazarlarda tercih ediliyor.

 

Bu dönemki ihracat stratejisini Avrupa’da yeni bölgeler ile sıcak ülke pazarları üzerinden kurgulayan İmbat, iç pazardaki durgunluğu eş oranda ihracat ile dengelenmenin gerekliliğini vurgularken, sürdürülebilir bir ihracat için uzun vadeli ilişkiler kurmayı da hedefliyor. İmbat ürünleriyle; Romanya, Rusya, Sırbistan, Portekiz, Almanya, Gürcistan, Avusturya, Polonya, Kazakistan, Azerbaycan, Katar, Qatar, Dubai ve Türki Cumhuriyetler’in de içinde bulunduğu 40’tan fazla ülkede yer alıyor.

 

İmbat’ın Yeni Ürünü “Mobile Rooftop” Avrupa Pazarında

Hedef pazar Almanya’dan ilk sipariş ile yola çıkan, eğlence ve hizmet sektörü başta olmak üzere birçok kurumsal organizasyonda kullanılmak üzere tasarlanan Mobile Rooftop ile İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri ürün yelpazesini genişletiyor.

 

İdeal iklim koşullarını sağlamak için uygun kapasitelere sahip, G4 filtreli, 150-500 Pa değişken cihaz dışı basınç ile çalışan Mobile Rooftop, iç ve dış ortamlarda kullanılmak üzere tasarlandı. Kaskat sistem ile 760 kW kapasiteye kadar proje uygulamalarında tek noktadan 20 cihaza kadar ayrı ayrı kullanılabilen İmbat Mobile Rooftop, 0-%10 taze hava ile -10 °C dış havada heat pump çalışabilme özelliğine sahip, darbe koruyucuları ile güçlendirilmiş titreşime dayanıklı kasa profilinde alttan ve üstten taşıma imkanı ile tak çalıştır kolay priz adaptörüyle sunuluyor. Hizmet sektöründe, etkinlikler ve kurumsal organizasyonlarda, mobil olarak belli süreler için gerekli tüm iklimlendirme ihtiyaçlarına etkin performansı ve uygun maliyeti ile karşılık veren İmbat Mobile Rooftop, iklimlendirmede taşınabilir bir çözüm sunuyor 

 

İmbat, Basra Körfezi’nde Su Soğutma Grubu; Romanya’da Çatı Tipi Klima ile Öne Çıktı

Kızıldeniz ve Basra Körfezinde sosyal konut projelerinde İmbat su soğutma grubu tercih edildi. İmbat’ın tamamen kendi tasarlayıp ürettiği, Eurovent sertifikalı, scroll kompresörlü su soğutma grubu, +55°C’ye kadar yüksek dış hava sıcaklığında çalışabilmekte, tek veya çok gaz devreli, tek su giriş ve çıkışına sahiptir. Plakalı tip evaporatörler kısmi donmalara karşı güvenilir yapıda ve korumalı; su haznesi sökülebilir ve borular mekanik olarak temizlenebilir yapıdadır. Kompresörler otomatik sıra ile devreye girmekte ve eş yaşlanmaktadır.  

 

Romanya pazarında ise etkili işbirlikleri için yoğun iletişim kuran İmbat, çatı tipi klimasıyla projelerde öne çıkıyor. İmbat’ın son dönemde yer aldığı spor tesisi projelerinde, %100 taze hava oranında çalışabilme ve oranı %0-%100 arasında otomatik ayarlayabilme özelliğine sahip, Eurovent sertifikalı, kompresör sayısından fazla kapasite kontrol kademesi ile yük değişimlerine cevap veren asimetrik kompresör devreli, termodinamik ısı geri kazanımlı ve free cooling özelliği olan çatı tipi klima cihazları tercih edildi.

 

Kendi özgün ürün tasarımlarını hazırlayan ve üretimini gerçekleştiren İmbat, yüksek verimli ürünleriyle Avrupa ve diğer ülke pazarlarında genişleme hedefiyle ilerlerken, bir Türkiye markası olarak dünyada Türk mühendisliğini temsil etmekten gurur duyuyor.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

eurovent banner-52