GRUNDFOS TİCARİ BİNALAR EKİBİ MÜKAD İLE BİRLİKTE ANLAMLI BİR ETKİNLİĞE EVSAHİPLİĞİ YAPTI DALMAÇYALI STONEWOOL SİSTEM’DE MÜKEMMEL ISI, SES VE YANGIN YALITIMI İLE 3’Ü 1 ARADA FORM’DAN HER İHTİYACA UYGUN YERLİ ÜRETİM FKS KLİMA SANTRALİ YÜKSEK VERİM VE ÜSTÜN PERFORMANSIYLA PAZARIN VAZGEÇİLMEZİ BAYMAK LECTUS YOĞUŞMALI KAZANLAR TEKNOLOJİYE SIÇRAMAK R744 İÇİN 2028E PWM GENLEŞME VALFLERİ MITSUBISHI ELECTRIC MELCloudTM İLE KLİMALARDA UZAKTAN KONTROL, YÜKSEK KONFOR ALİZE MÜHENDİSLİK PROMATE AQUABRIGHT, ARC SERİSİ İLE ENTEGRE OLARAK YENİLENDİ DETAYLARIN MÜKEMMEL UYUMU: BAYMAK BH 12 ŞOFBEN CAPAFLEX İLE D-TK: FRASCOLD KONFORDA EVRİME ÖNCÜLÜK EDİYOR BAYMAK’TAN TASARRUFLU VE ŞIK ALÜMİNYUM RADYATÖRLER FRİTERM İLERİ MÜHENDİSLİK ÇÖZÜMLERİ: PROJEYE ÖZEL IQF EVAPORATÖRLER ÇEVRECİ PROJE EKİNCİ SOLARIS’İN İKLİMLENDİRME ÇÖZÜMÜ DAIKIN’DEN GELDİ İZMİR İSTİNYE PARK AVM’NİN TERCİHİ KNAUF’UN ÜSTÜN PERFORMANSLI ÇÖZÜMLERİ OLDU YARGITAY’IN YENİ HİZMET BİNASINDA BİRLEŞİM MÜHENDİSLİK İMZASI VAR HAPPY CENTER’IN İKLİMLENDİRMESİ FORM’A EMANET

GoodWe, 2021 SPI TESTİNDE EN VERİMLİ APAC ÜRETİCİSİ OLARAK LİSTELENDİ

Berlin'deki ünlü University of Applied Sciences (HTW), yakın zamanda PV sistemleri için en verimli ev depolama sistemlerini inceledi. Bu yılki PV depolama testinde GoodWe'nin hibrit invertörleri ve yüksek voltajlı bataryaları bir kez daha ilgi odağı olmayı başardı.

 

"Electricity Storage Inspection 2021" kapsamında Sistem Performans Endeksi'ni (SPI) belirlemek için 5kW ve 10kW güç sınıflarında toplam 20 farklı depolama sistemi incelendi. Test edilen iki GoodWe hibrit inverter olan GoodWe ET ve GoodWe EH modelleri, sırasıyla %93.4 ve %91,2'lik bir Sistem Performans Endeksi (SPI) elde etti.

Bu olağanüstü sistem verimliliği ile GoodWe 5000-EH, konut tipi inverter klasmanında (5kWp PV ile 5MWh/a tüketim) başarıyla 2. sırayı aldı. GoodWe 10k-ET de çok iyi performans göstererek 1,7 puıan farkla en iyi 2.sırayı almaya hak kazandı.

 

Microsoft Word GoodWe PR SPI Test TR.docx 1HTW araştırmacıları tarafından belirlenen Sistem Performans Endeksi (SPI) ekonomik bir endekstir ve test edilen depolama sisteminin ideal bir depolama sistemine kıyasla elektrik maliyetlerini ne kadar azalttığını göstermektedir. Dönüştürme verimlilikleri, kontrol hızları veya stand-by tüketimi gibi verimlilik ile ilgili özellikler ne kadar iyi olursa, elde edilen maliyet tasarrufu da o kadar yüksek olmaktadır. Bir noktanın maliyet açısından yarattığı fark, yüksek bir doğruluk derecesi ile belirlenebilir.

 

Çalışmanın bir diğer odak noktası, PV depolama sistemlerinin tasarımıdır. Yapılan simülasyonlar ve analizler, PV sisteminin yanı sıra depolama sisteminin talebe göre boyutlandırılmasının da özellikle ekonomik açıdan önemli olduğunu göstermektedir. PV sistemi ne kadar büyükse, önlenen CO2 emisyonları da o kadar yüksek olmaktadır. Öztüketim oranını artırmak ve CO2 emisyonlarını azaltmak için güneşten enerji üretmeye uygun herhangi bir çatı yüzeyi kullanılmalıdır. Test edilen iki GoodWe hibrit inverter 5000D-EH ve 10k-ET'nin kullanımı ve basit bir PV depolama sisteminin kurulumu, ev sahibine yalnızca CO2 emisyonları açısından değil, aynı zamanda finansal olarak da fayda sağlamaktadır.

 

GoodWe Depolama Çözümleri Hakkında

GoodWe, tek fazlı, üç fazlı, yüksek voltajlı ve düşük voltajlı bataryaları da kapsayan piyasadaki en geniş depolama ürünleri yelpazesine sahiptir. GoodWe, farklı uygulama senaryoları için depolama çözümlerini araştırmaya ve geliştirmeye büyük yatırım yapmaktadır. Elektrik fiyatlarının yüksek olduğu ülkelerde, öz tüketimi en üst düzeye çıkarmak için hibrit inverter kurmayı tercih eden ev sahiplerinin sayısı oldukça artmıştır. 

 

Şebekenin dengesiz veya kötü koşullarda olduğu ülkelerde tüketiciler elektrik kesintilerinden etkilenmektedir. GoodWe'nin yedekleme fonksiyonu, zorlu hava koşullarında 24 saat boyunca sabit güç kaynağı sağlamaktadır. 

 

GoodWe hibrit sistemleri / konut, ticari&endüstriyel segment için sabit kesintisiz güç temin etmek adına en iyi çözümdür. 

 

GoodWe ET Serisi Hakkında

İnverter Adı: GoodWe ET Serisi, Üç Fazlı Hibrit İnverter

 

Benzersiz Özellikler:

• %98,2'ye kadar maksimum verimlilik

• Kesintisiz Güç Kaynağı

• Geniş akü voltaj aralığı

• Fansız tasarım, sessiz çalışma

 

Yüksek voltajlı akü ile uyumlu üç fazlı hibrit inverter kesinlikle yıldız bir ürün olup, Avrupa'daki depolama pazarına mükemmel şekilde uygundur. 5kW, 8kW ve 10kW güç aralığını kapsayan ET serisi, güç çıkışını en üst düzeye çıkarmak için %10'a kadar aşırı yüklemeye izin verir ve endüktif yüklere 10 milisaniyeden daha kısa otomatik geçiş süresiyle Kesintisiz Güç Kaynağı sunar. şebeke dolduğunda şebekeye bağlı tasarruf sağlar. Şebeke kapalıyken veya tehlikeye girdiğinde şebekeden bağımsız olarak çalışır.

 

GoodWe EH Serisi Hakkında

İnverter Adı: GoodWe EH Serisi, Tek Fazlı Hibrit İnverter

 

Benzersiz Özellikler:

• <10ms'de UPS düzeyinde otomatik geçiş

• Geniş akü voltaj aralığı 85~450V

• Back-up portunda büyük güçleri besleyebilme

• %20'ye kadar AC fazla çıkış

 

GoodWe EH Serisi, yüksek voltajlı bataryalarla kullanım için özel olarak tasarlanmış tek fazlı, şebekeye bağlı bir solar inverterdir. İnverter, sonunda tam bir enerji depolama çözümü elde etmek isteyebilecek kullanıcılar için “Battery Ready”” seçeneğine sahiptir; Sadece bir aktivasyon kodu satın alarak EH, eksiksiz bir ESS sistemine kolayca yükseltilebilir. Ürünün iletişim kabloları önceden kablolanmış olarak gelmektedir, bu durum kurulum süresini önemli ölçüde azaltmaktadır. Tak ve Çalıştır AC konnektörü de çalıştırma ve bakımı daha kolay hale getirmektedir.

 

EH, yüksek voltajlı bataryalarla(85-450V) uyumludur ve 0,01 saniyeden daha kısa sürede (UPS seviyesi) otomatik olarak yedekleme moduna geçebilir ve kritik yüklerin kesintiye uğramamasını sağlar. 20W'dan daha düşük bir güç sapması ile bu inverter, öz tüketimi en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmıştır. Ek olarak, ağır yükler için güç sağlamak üzere şebekeden PV'ye geçmenin 9 saniyeden daha kısa sürmesi sayesinde kullanıcıların şebekeden pahalı alımlardan kaçınmasına yardımcı olmaktadır.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Çukurova ısı-32