GRUNDFOS TİCARİ BİNALAR EKİBİ MÜKAD İLE BİRLİKTE ANLAMLI BİR ETKİNLİĞE EVSAHİPLİĞİ YAPTI DALMAÇYALI STONEWOOL SİSTEM’DE MÜKEMMEL ISI, SES VE YANGIN YALITIMI İLE 3’Ü 1 ARADA FORM’DAN HER İHTİYACA UYGUN YERLİ ÜRETİM FKS KLİMA SANTRALİ YÜKSEK VERİM VE ÜSTÜN PERFORMANSIYLA PAZARIN VAZGEÇİLMEZİ BAYMAK LECTUS YOĞUŞMALI KAZANLAR TEKNOLOJİYE SIÇRAMAK R744 İÇİN 2028E PWM GENLEŞME VALFLERİ MITSUBISHI ELECTRIC MELCloudTM İLE KLİMALARDA UZAKTAN KONTROL, YÜKSEK KONFOR ALİZE MÜHENDİSLİK PROMATE AQUABRIGHT, ARC SERİSİ İLE ENTEGRE OLARAK YENİLENDİ DETAYLARIN MÜKEMMEL UYUMU: BAYMAK BH 12 ŞOFBEN CAPAFLEX İLE D-TK: FRASCOLD KONFORDA EVRİME ÖNCÜLÜK EDİYOR BAYMAK’TAN TASARRUFLU VE ŞIK ALÜMİNYUM RADYATÖRLER FRİTERM İLERİ MÜHENDİSLİK ÇÖZÜMLERİ: PROJEYE ÖZEL IQF EVAPORATÖRLER ÇEVRECİ PROJE EKİNCİ SOLARIS’İN İKLİMLENDİRME ÇÖZÜMÜ DAIKIN’DEN GELDİ İZMİR İSTİNYE PARK AVM’NİN TERCİHİ KNAUF’UN ÜSTÜN PERFORMANSLI ÇÖZÜMLERİ OLDU YARGITAY’IN YENİ HİZMET BİNASINDA BİRLEŞİM MÜHENDİSLİK İMZASI VAR HAPPY CENTER’IN İKLİMLENDİRMESİ FORM’A EMANET

Türkiye’nin İlk Bitki Fabrikası Farminova’da ALDAĞ’ın Çevre Dostu Ürünleri Kullanıldı

Türkiye’nin ilk, Avrupa’nın en büyük, dünyanın da ikinci bitki fabrikası olan Farminova Bitki Fabrikası Türkiye tarım sektöründe özel bir yere sahip.
 
Tarımının güvenliği ve sürdürülebilirliğinin önemli adımı olan bitki fabrikaları, dünya tarımının geldiği son evre olan Tarım 4.0’ın da başrolünde kabul ediliyor.
 
2.5 milyon Euro’ya mal olan Farminova bitki fabrikasında, 7 gün 24 saat kapalı alanda, zirai mücadele ilaçları kullanılmadan, yeşil teknolojiyle, steril ortamda sağlıklı ve çevreyi kirletmeyen tarım gerçekleştiriliyor. Yapay zeka kullanılarak topraksız tarım yapılan tesiste, %95 oranında daha az su tüketiminin sağlanıyor, doğaya ve hiçbir canlıya zarar verilmiyor. 
 
Antalya’da bulunan Farminova Bitki Tesisinde, kendi konseptine uygun olarak Aldağ’ın çevre dostu ürün ve teknolojileri tercih edildi.
Bu tesis için üretilen 15.000 m3/h kapasiteye sahip sulu bataryalı klima santralleri; yüksek ısıl geçirgenliğin sağlandığı bataryası, IP55, IE2-IE3-IE4 sınıflarında 380V 50Hz motorları, 50 mm. kalınlığında taşyünü kullanılan ve kaynaklı birleştirme yapılmayan, daldırma galvanizli çelikten mamul panellere sahip gövde yapısı ile enerji verimliliği ve uzun ömür avantajlarını bir arada sunuyor. 
 
10.000 m3/h kapasiteye sahip, bir kısmı tavan tipi ısı geri kazanım ve havalandırma santralleri de Aldağ’ın çevre dostu, sürdürülebilir iklimlendirme vizyonu çerçevesinde, enerji tüketimi ve işletme maliyetleri konusundaki hassasiyetler göz önüne alınarak tasarlanmış, üretilmiştir.
 
Aldağ, Farminova Bitki Tesisinin havalandırma gereksinimlerini karşılayacak çok sayıda fan üretimini de gerçekleştirmiştir. Teslim edilen tüm cihazlar, satış sonrasında da Aldağ’ın büyük takdir toplayan SSH Grubu güvencesi altındadır.
 
 
 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Çukurova ısı-32