İnsan sağlığı için en büyük risklerden biri hava kirliliği Zorlu Enerji’nin Filistin’deki Dead Sea Güneş Enerji Santrali devreye alındı YAKLAŞAN SU KRİZİNDE ÇÖZÜM YÜKSEK TEKNOLOJİLİ AKILLI KENTLER “Okullarda Havalandırma Sistemleri ve Pandemi” konulu webinar yapıldı RÜZGARDA EN AZ BEŞ YILLIK PROJE STOKUNA İHTİYAÇ VAR İklimlendirme sektöründen genç mühendislere “Mesajınız Var” Tokat’ın Yeni Uluslararası Havalimanı’nda Aldağ İmzası Kahramankazan 15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi Müzesinde ALDAĞ Cihazları Tercih edildi TÜREK BU YIL “TÜREK@home” ADI ALTINDA 25 KASIM’DA BAŞLIYOR Mitsubishi Electric’ten akıllı fabrikalar için yapay zeka teknolojili yeni ürün Biruni Üniversitesinin de Tercihi ALDAĞ Oldu ALDAĞ, Rooftop Pazarına CIAT İle Hızlı Girdi ODE YALITIM’IN İHRACATTAKİ BAŞARISI ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ FRASCOLD CX KOMPAKT VİDALI KOMPRESÖRLER DUYAR VANA, RISER MANİFOLD ÜRÜNÜ İÇİN FM ONAYINI ALDI

BAYMAK’TAN 16 ADIMDA KOMBİ BAKIM KILAVUZU

Kombilerin bakım yapılmadan kullanımı, tüketiciye kabarık doğalgaz faturaları ile beklenmedik sorunlarla geri dönüyor. Baymak, kombi bakımını yaptırarak kışa sorunsuz girmek isteyenler için tüm kombilere uygun olarak hazırladığı “16 Adımda Kombi Bakım Kılavuzu” nu yayınladı. 
 
Türkiye iklimlendirme pazarının lider markalarından Baymak, bakım zamanı gelen kombiler konusunda kullanıcıları uyarıyor. Kombilerin her sezon çalıştırılmadan önce mutlaka konusunda uzman yetkili servisler tarafından bakımının yapılmasını söyleyen Baymak Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Betül Başkır şunları kaydetti: “Her yıl yaptırılacak düzenli kombi bakımı tüketicilerin önemli düzeyde yakıt tasarrufu sağlamalarına yardımcı olurken kombinin kullanım ömrünü de uzatıyor. Bakımı yapılmayan kombiler sadece yüksek doğalgaz faturalarına değil, can ve mal tehdidine de yol açabilir. Bu nedenle mutlaka kışa girmeden kombi bakımını yaptırmak gerekiyor. Bakım için yapılacak servis tercihi de büyük öneme sahip. Güvenilir yetkili servislerle çalışmak kombinizi ve ödeyeceğiniz faturaların miktarını güvenceye almak için şart. Baymak olarak Türkiye’nin her bölgesine en iyi hizmeti sunmak için yılda 2 bin saate ulaşan eğitimlerle donatılmış geniş servis ağımızla kullanıcılarımıza hizmet veriyoruz.” 
 
Kombi kullanırken kombiyi kapatarak enerji tasarrufu sağlanabileceği düşüncesinin bu konudaki en yaygın yanlışlardan biri olduğunu vurgulayan Başkır, “Bilinenin aksine doğru olan kombiyi kapatıp açmak yerine ısıyı sabitleyerek sürekli açık tutmaktır. Evde olmadığınız zamanlarda kombi ısısını 15-16 dereceye getirerek, kombinin yeni çalıştırıldığı zaman harcadığı enerjiden daha az enerjiyle tasarruf sağlayabilirsiniz. ısı yalıtımı, cihaz seçimi ve kombi bakımıyla yüksek verim alırken, doğalgaz faturalarında da yüzde 30’a varan enerji tasarrufu elde edebilirsiniz.” diye ekledi. 
 
Baymak Yetkili Servisleri COVID-19 Önlemlerini Aldı
Baymak, yetkili servislerine verdiği kapsamlı eğitimlerini COVID-19 döneminde hijyen eğitimleri ile genişletti. Kişisel bakım, maske ve en az 1,5 metre sosyal mesafe kuralı ile çalışan Baymak teknisyenleri, korunaklı giysilerini giyerek her kullanım öncesi ve sonrasında dezenfekte edilen aletlerle kombi bakım işlemlerini gerçekleştiriyor. 
 
16 Adımda Kombi Bakımı
  1- Gaz kaçak ve gaz basınç değeri kontrolleri
  2- Modülasyon ve kapasite ayarlarının yapılması
  3- Filtre, vana kontrol ve temizliği
  4- Baca ve baca grubu bağlantılarının kontrol/ temizliği
  5- Ortamın hacim ve havalandırma kontrolleri
  6- Sızdırmazlık kontrolü ve hava alma
  7- Cihazın içindeki genel parçaların dış temizlikleri
  8- Sirkülasyon pompasının kontrol ve temizliği
  9- Elektriksel kontroller ve oksidasyon temizlikleri
10- Genleşme tankı sağlamlığı ve hava basınç kontrolü
11- Yanma odası, brülör grubu ve ana eşanjör kontrol ve dış temizliği
12- Üç yollu vana kontrol ve temizliği
13- Hidrolik grup dış temizliği
14- Elektrik voltaj, su basınç ve gaz basınç değerlerinin ölçümü
15- Yoğuşma sifonu ve gideri bakım ve uygunluk kontrolleri
16- Baca gazı analiz cihazı ile yanma değerleri uygunluk kontrolleri
 
 
 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36